Jak golić miejsca intymne? Jakie są możliwości?

Gładkie okolice intymne dają komfort i swobodę. Sprawdzają  się u osób aktywnie uprawiających sport i chcących zadbać o dodatkowe wrażenia zmysłowe w sypialni lub po prostu ceniących estetykę aksamitnej skóry bez niechcianego owłosienia. Jak bezpiecznie i komfortowo usunąć włosy z delikatnych miejsc intymnych? Możliwości jest kilka, a wybór tej właściwej dla nas zależy od naszych preferencji.

Depilacja miejsc intymnych

Wolne od owłosienia okolice intymne to niekłamany komfort dla każdego kto pragnie w satysfakcjonujący sposób dbać o wygodę i higienę w czasie aktywności fizycznej. O gładką skórę łatwiej zadbać. Dodatkowo zmniejsza się intensywność namnażania bakterii i tym samym minimalizuje ryzyko pojawienia nieprzyjemnego zapachu. Oprócz oczywistych korzyści płynących z zadbania o higienę najdelikatniejszych partii ciała, wiele osób decyduje się na zabieg usunięcia owłosienia intymnego, ponieważ doceniają estetyczny wymiar skutków depilacji i uznają, że depilacja intymna to najlepszy dodatek do pięknej bielizny. 

Rodzaje depilacji intymnych

Jest kilka odmian depilacji intymnej. Depilacja klasyczna pozwala usunąć włosy z pachwin. Ten rodzaj depilacji nie obejmuje wzgórka łonowego, pośladków, okolic między nimi, ani warg sromowych. Jest to idealne rozwiązanie, dla zaczynających przygodę z depilacją miejsc intymnych. Depilacja brazylijska to pozbycie się wszystkich włosów z okolic bikini. Jest bardziej popularna niż bikini francuskie, które polega na pozbyciu się owłosienia z pachwin i wzdłuż linii bielizny. Bikini francuskie nie rozwiązuje problemu włosków, które rosną w bardziej intymnych strefach. Jeśli więc chcesz pozbyć się wszystkich włosków z okolic intymnych idealnych wyjściem jest depilacja brazylijska. 

Golenie miejsc intymnych

Do najszybszych metod usunięcia niechcianego owłosienia należy ogolenie ich maszynką. Zabieg ten mimo swej popularności posiada wady. Jedną z  nich są podrażnienia skóry, ranki i zaczerwienienia, które powstają w wyniku kontaktu wrażliwej skóry z ostrzem maszynki. Dalszą konsekwencją może być infekcja bakteryjna lub zapalenie mieszka włosowego, które mogą doprowadzić do uporczywie powracających i trudno gojących się krostek. Swędzące zmiany skórne są odwrotnością efektu, który chcemy osiągnąć sięgając po depilację intymną, dlatego warto rozważyć inne metody depilacji

Zobacz także  Co ile dni można wykonywać depilację IPL?

Depilacja miejsc intymnych depilatorem 

Kolejną domową metodą jest depilacja depilatorem. Proces polega na mechanicznym wyrywaniu włosków, a jego skuteczność zależy od rodzaju urządzenia, którym jest wykonywany. Najważniejsze, aby depilator usuwał włosy razem z cebulkami. Jest to gwarancja dłuższego efektu gładkiej skóry. Należy pamiętać, że to metoda wyłącznie dla osób wytrzymałych, o wysokim progu bólu. Do wad należy ryzyko wrastania włosków oraz duża bolesność zabiegu, zwiększona delikatnością i dużym ukrwieniem miejsc intymnych. Część urządzeń posiada nakładki i programy dedykowane depilacji miejsc intymnych. Sprawdź czy twoje urządzenie jest w nie wyposażone. W trakcie i po zabiegu można zastosować chłodzący kompres, który zmniejszy dyskomfort i obkurczy naczynia krwionośne. 

Depilacja miejsc intymnych woskiem

Inną metodą chętnie wybieraną ze względu na szybki efekt zabiegu, obok golenia maszynką i depilacji depilatorem, jest depilacja woskiem. W porównaniu z pozostałymi mechanicznymi metodami depilacja woskiem daje długotrwały efekt gładkiej skóry, spotęgowany peelingującym działaniem ściągania wosku. Wykonanie zabiegu w renomowanym salonie kosmetycznym zagwarantuje komfort i wysoką jakość usługi. Sprawne wykonanie zabiegu zmniejsza odczuwanie bólu i wystąpienie podrażnień. 

Zalecamy regularne powtarzanie zabiegu depilacji woskiem. Piękna, gładka skóra nawet do pięciu tygodni jest możliwa dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką. Proces odrastania jest znacznie wydłużony, a każdy kolejny zabieg powoduje osłabienie niechcianego owłosienia. Systematyczność wykonywania zabiegu przyczynia się do wydłużenia efektu depilacji. 

 

 

 

Depilacja intymna bez podrażnień 

SHR – In Motion jest metodą trwałej depilacji, której znaczenie  i popularność stale rosną. Zaletą tej metody jest trwały efekt przy jednoczesnej bezbolesności zabiegu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć techniki IPL. 

Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Co ważne, według opinii klientek depilacja IPL – SHR, przy utrzymaniu porównywalnej skuteczności do lasera, jest bezbolesna. Ze względu na mniej inwazyjne działanie IPL pozwala również ograniczyć podrażnienia po zabiegu. Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. 

Zobacz także  Czy po goleniu włosy odrastają mocniejsze?

Fotodepilacja SHR zawdzięcza swoją skuteczność zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania In Motion, czyli „w ruchu”. SHR jest metodą bezpieczną, ponieważ każdy impuls ma jednostkowo niską energię w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu dostarczenia jej wystarczającej łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego.Technologia IPL jest innowacją wśród metod depilacji, ponieważ umożliwia skuteczną depilację w przypadku wszystkich fototypów skóry, nawet gdy kontrast między owłosieniem a karnacją jest niezauważalny. 

Metoda SHR in Motion wykazuje efekt już po pierwszym zabiegu. Nasze testy dowiodły, że włosy stają się wyraźnie jaśniejsze, rzadsze, a pierwszy zabieg powoduje trwałą redukcję aż o 30%. Dodatkowo zastosowanie technologii IPL pozostawia skórę promienną i wygładzoną. Atutem metody SHR In Motion jest relatywnie niewielki koszt w porównaniu do innych metod, w tym do depilacji tradycyjnym laserem. Wybór nowoczesnej metody IPL to oszczędność czasu i pieniędzy. Jednoczesny komfort i skuteczność czynią tę metodę bezkonkurencyjną.