3 sprawdzone sposoby na wrastające włoski!

Masz dość krostek i stanów zapalnych? Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 sprawdzone sposoby na pozbycie się problemu wrastających włosków! Wykorzystaj nasze porady i spraw, że Twoja skóra wreszcie będzie naprawdę gładka!

Dlaczego włoski wrastają?

Główną przyczyną wrastania jest niemożność przebicia się odrastających włosków przez naskórek. Dlaczego tak się dzieje? Zasadniczo wyróżniamy dwie podstawowe przyczyny, które mogą występować osobno lub jednocześnie:

  • naskórek jest zbyt gruby – nie jest złuszczany lub z jakiegoś powodu zbyt szybko narasta,
  • włoski są za słabe, żeby przebić się przez skórę.

wrastające włoski depilconcept depilacja

Z wrastaniem włosków najczęściej mamy do czynienia w sytuacji, w której włoski są wyrywane wraz z cebulkami, czyli np. przy goleniu tradycyjną maszynką, w wyniku depilacji woskiem lub domowym depilatorem. Odrastający włos musi przebić się przez skórę, żeby wydostać się na jej powierzchnię. Nie oznacza to jednak, że osoby, które korzystają z maszynki do golenia mogą zupełnie nie przejmować się problemem wrastania. Krótko ścięty włosek może nie rosnąć prosto i zamiast wydłużać się w górę, po prostu „wrócić” do skóry.

Skłonność do wrastania włosków czasami jest uwarunkowana genetycznie. Możemy również spotkać się z sytuacją, w której włoski wrastają u danej osoby tylko w wybranej okolicy ciała, np. w strefie bikini.

 

 

Jak pozbyć się wrastających włosków?

SPOSÓB 1 – Złuszczaj naskórek!

Bardzo prostym i jednocześnie skutecznym sposobem walki z wrastaniem włosków jest regularne złuszczanie naskórka. Usuwając martwe komórki z powierzchni skóry, ułatwiamy włosom przebicie się na powierzchnię i tym samym zapobiegamy ich wrastaniu. W przypadku dużej skłonności do rośnięcia włosów pod skórą peeling warto wykonywać nawet kilka razy w tygodniu (o ile skóra dobrze toleruje złuszczanie).

SPOSÓB 2 – Nawilżaj i chroń skórę!

Drugim, dobrym sposobem na uniknięcie kłopotów po depilacji jest intensywne nawilżanie skóry. Nawodniony, miękki naskórek łatwiej „przepuści” włoski, niż sucha, wiotka i twarda skóra. Dobrym zwyczajem jest stosowanie balsamu nawilżającego przynajmniej raz dziennie, najlepiej po kąpieli i ewentualnie peelingu. Wybierając balsam warto stosować się kilkoma czynnikami. Kosmetyk:

  • powinien zawierać składniki o działaniu nawilżającym – dostarczającym skórze wilgoci i wzmacniającym naturalne bariery, które ograniczają ucieczkę wody,
  • może zawierać substancje (np. ekstrakty roślinne) o działaniu antybakteryjnym, kojącym i przeciwzapalnym – wrastaniu włosków często towarzyszy zapalenie mieszków włosowych,
  • nie powinien zawierać substancji o działaniu drażniącym (skóra po depilacji jest bardziej podatna na podrażnienia) i komedogennym (zatkane ujścia gruczołów łojowych utrudniają uwolnienie się odrastającego włoska).
  • Sprawdź naturalne kosmetyki ConceptPlus – linia nawilżająca – Hidraskin & Hidracare > 

 

SPOSÓB 3 – Wybierz bezbolesną i trwałą depilację!

Jedyną w 100% skuteczną metodą wyeliminowania problemu wrastania jest zupełne pozbycie się włosków. Taki efekt zapewnia fotodepilacja SHR in Motion bezbolesna, bezpieczna i skuteczna metoda trwałej redukcji owłosienia, która niszczy cebulki włosowe sprawiając, że włoski po prostu przestają rosnąć. Nie ma włosków, więc automatycznie znika problem ich wrastania i związane z nim niedogodności. Jeśli od dawna zmagasz się z uciążliwym wrastaniem włosków, umów się koniecznie na konsultację z naszym specjalistą, który opowie Ci o metodzie i doradzi, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku.

Przeczytaj więcej na temat trwałej depilacji SHR in Motion > 

 

Zapraszamy do najbliższego salonu DepilConcept!

 

 

3 sprawdzone sposoby na wrastające włoski!
3.4 / (36) 36 głosowało