Depilacja światłem – czy jest skuteczna? jakie są efekty?

Trwała depilacja słusznie zyskuje na popularności. Warto wiedzieć, że zabiegi dokonywane są kilkoma rodzajami urządzeń, które mają podobną zasadę działania oraz skuteczność, lecz znacząco różnią się komfortem, który towarzyszy depilacji. Sprawdź, na czym polegają zabiegi depilacji światłem oraz poznaj skuteczność i efekty tej metody depilacji.

Depilacja światłem

O komforcie gładkiej skóry marzy wiele osób. Jak tego dokonać? Pozornie tanie i szybkie metody powodują podrażnienia i w efekcie nie są wcale oszczędnością czasu ani pieniędzy. Wie to każdy kto borykał się z problem zapalenia mieszków włosowych. Poza tym jakim komfortem może być ciągłe pamiętanie o depilacji, szorstka skóra i ciemne punkty odrastających włosków już następnego dnia po goleniu. To nie może satysfakcjonować i dlatego coraz więcej osób szuka innych, sprawdzonych rozwiązań. 

Depilacja światłem – co to jest?  

Depilacja światłem polega na wysłaniu w głębokie warstwy skóry promienia energii świetlnej. Promieniowanie jest wyłapywane przez barwnik znajdujący się we włosach – melaninę. Cebulka włosowa ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Bezpieczne i kontrolowane zniszczenie mieszka włosowego odbywa się więc poprzez dostarczenie do jego wnętrza niewielkiej dawki energii. Impulsy mają niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu, w którym dostarczona zostanie wystarczająca energia potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego. Włos po kilku dniach po zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego i wypada. 

depilacja ipl światłem

Depilacja światłem – skuteczność

Metoda depilacji IPL należy do grupy metod laserowych, które charakteryzują się najwyższą skutecznością. Już po pierwszym zabiegu usunięte zostaje 30% włosów, a każdy kolejny zabieg powoduje, że włosy są coraz jaśniejsze i cieńsze. Ponadto nie istnieją ograniczenia dotyczące fototypu skóry i koloru włosów. Światło IPL z taką samą skutecznością usuwa włosy jasne, blond a nawet rude. Podobnie jest przy małym kontraście między skórą a włosem. IPL poradzi sobie w przypadku jasnych i ciemnych karnacji. Jest to innowacja, ponieważ inne metody trwałej depilacji nie miały tak szerokiego spektrum zastosowania i skuteczności. 

Zobacz także  Czy depilacja intymna to wstydliwy temat?

Depilacja światłem – jak często? 

Włosy, które porastają nasze ciało są w różnych fazach wzrostu. Do całkowitego wyeliminowania owłosienia potrzebujemy kilku zabiegów, żeby uchwycić moment, w którym włos będzie najbardziej podatny na działanie energii świetlnej. W przypadku metody SHR-IPL, czyli depilacji światłem, jest to od 7 do 10 zabiegów do całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia. Zabiegi wykonywane są w miesięcznych odstępach czasowych. Po wykonaniu serii zabiegów zaleca się przeprowadzenie depilacji utrwalających efekt. Dokładny plan działania jest dla każdego klienta indywidualny i ustalany w trakcie konsultacji z wyszkoloną w kierunku tej metody ekspertką. 

Depilacja światłem – opinie

Najważniejszym wynikiem zabiegu jest jego trwały efekt, ponieważ włos nie ma szans na odrośnięcie w tym samym miejscu. Rozproszone światło IPL działa łagodnie. Urządzenie wysyła strumienie energii na większej powierzchni i na różne głębokości znacząco skracając czas trwania zabiegu i eliminując nieprzyjemne doznania towarzyszące zabiegom tradycyjnym laserem. To ogromny atut zabiegu depilacji  IPL. Dzięki zastosowanej technologii, depilacja IPL jest bezbolesna, co potwierdziły badania opinii naszych klientek, które doceniły przede wszystkim brak bodźców bólowych oraz brak podrażnień, dzięki czemu mogły wykonywać swoje obowiązki od razu po zabiegu. Dodatkowo metoda IPL doceniana jest za niewielki  czas zabiegu, który jest kilkakrotnie krótszy od czasu zabiegów konkurencyjnymi metodami. Bezbolesność i brak konieczności rekonwalescencji po zabiegu w połączeniu z komfortem i szybkością czynią tę metodę absolutnym liderem na rynku depilacji. 

męska depilacja światłem po twarzy mężczyzny

Depilacja światłem – jak działa depilacja światłem

Depilacja światłem IPL jest bezpieczna, skuteczna i bezbolesna. Ten pakiet atutów powoduje, że wybierana jest do najdelikatniejszych i trudno dostępnych partii ciała. Polecana jest do depilacji twarzy oraz depilacji pach. Jest najbardziej komfortową opcją depilacji bikini, także najgłębszych wersjach, czyli bikini brazylijskiego i hollywoodzkiego. Nasi klienci wybierają metodę IPL do depilacji wąsika, ramion, nóg. Specjalizujemy się również w depilacji mężczyzn, którzy sięgają po depilację pleców i klatki piersiowej. Technologia IPL znacząco skraca czas zabiegu, ponieważ zamiast jednej cebulki włosowej, działaniu światła  poddawana jest cała partia ciała. Depilacja światłem pozwala pokryć do 8 razy większą powierzchnię ciała. Wykonanie zabiegu na obszarach takich jak plecy, pachy czy nogi trwa zaledwie ułamek czasu wymaganego do wykonania takiej terapii starszymi technologiami. 

Zobacz także  Fryzury intymne - rodzaje i wzory. Czy warto je robić?

Depilacja światłem – efekty

Depilacja światłem jest odpowiedzią na poszukiwania doskonałego rozwiązania na problem z uporczywym owłosieniem. Z IPL możesz zapomnieć o podrażnieniach czy bólu, ponieważ SHR in Motion jest całkowicie bezbolesna. Metoda ta sprawdzi się nawet na najdelikatniejszej skórze, ze skłonnościami do podrażnień i poparzeń, a także z tendencją do pękających naczynek. Urządzenie SHR jest dodatkowo wyposażone w system in Motion, który umożliwia wykonywanie zabiegu w ruchu, co w znaczący sposób skraca czas zabiegu. Dzięki wygodzie metody już po kilku minutach od zabiegu można wrócić do codziennych spraw. Technologia IPL to rozwiązanie, które pozwala pozbyć się problemów z zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosów i nieestetycznymi czarnymi kropkami pod pachami. Co ważne SHR – IPL nie wywołuje podrażnień i jest dużo tańsza od innych metod trwałej redukcji owłosienia.