Co to jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska to pozbycie się wszystkich włosów z okolic bikini. Jest bardziej popularna niż bikini francuskie, które polega na pozbyciu się owłosienia z pachwin i wzdłuż linii bielizny. To jednak nie rozwiązuje problemu włosków, które rosną między pośladkami… Kiedy warto wykonać depilację brazylijską?

Kiedy wykonać depilację brazylijską?

Depilację okolic bikini warto wykonać, gdy źle czujemy się z owłosieniem łonowym, dla polepszenia komfortu życia seksualnego, dla lepszej higieny. Niektórzy partnerzy namawiają kobiety do wykonania tego zabiegu, jednak nie należy robić niczego wbrew sobie. Depilacja brazylijska cieszy się sporą popularnością szczególnie w okresie letnim. Jeśli mamy skąpy kostium plażowy, najbardziej komfortowo będziemy czuć się z pełną depilacją brazylijską, która da nam pewność, że żaden włosek nie wymsknie się spod bikini.

Przygotowanie do zabiegu depilacji woskiem

Aby wykonać depilację brazylijską, włoski muszą być odpowiedniej długości. Efekty zabiegu utrzymują się około trzech tygodni, jednak zanim wykonamy kolejną depilację, trzeba się upewnić, że odrosły na długość 0,5 centymetra. Zarówno zbyt krótkie, jak i zbyt długie włosy uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Zbyt krótkie włoski nie zostaną uchwycone przez kosmetyczkę, a zbyt długie będą się ciągnąć, co spowoduje dodatkowy ból. Przez zabiegiem nie należy stosować balsamów ani oliwek, ponieważ wosk nie przyczepi się do skóry. Bezpośrednio po depilacji należy unikać solarium, kąpieli słonecznych, basenu, peelingów. Natomiast warto wykonać peeling depilowanych okolic na tydzień po zabiegu, zapobiegnie to wrastaniu włosków. Na depilację okolic bikini nie można przyjść w trakcie miesiączki. Z kolei przyjście bezpośrednio przed okresem może sprawić, że kobieta będzie bardziej intensywnie odczuwać ból. Najlepiej zjawić się na zabieg depilacji brazylijskiej w połowie cyklu. Pamiętaj o higienie osobistej bezpośrednio przed zabiegiem. W profesjonalnych salonach depilacji kosmetyczki zapraszają do pomieszczenia z bidetem, gdzie kobieta może się podmyć.

Czy depilacja brazylijska musi być bolesna?

Usunięcie wszystkich włosów z okolic bikini to dość bolesny zabieg. Jednak jego komfort podnosi rodzaj wosku, materiał, którym kosmetyczka zrywa włoski ze skóry, a także jej wprawa. Bikini brazylijskie najlepiej wykonać specjalnym woskiem zastygającym na skórze (pastą cukrową), który zrywa się bez użycia materiału. Dzięki temu depilacja jest bardziej skuteczna, precyzyjna i pozostawia mniej podrażnień. Zwykły wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale też do skóry, pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosków. W okolicy pachwin i między pośladkami, które są mniej podatne na ból, można użyć tradycyjnego wosku i bawełnianego materiału. Bawełniany materiał jest bardziej skuteczny i delikatniejszy podczas depilacji, dokładniej przylega do skóry w przeciwieństwie do pasków fizelinowych. Nie bez znaczenia jest partia skóry, na której kosmetyczka rozprowadza wosk. Im mniejsza powierzchnia skóry, tym łatwiej znieść depilację najbardziej uwrażliwionych miejsc. Niestety w niektórych gabinetach kosmetyczka się spieszy, warto zaufać profesjonalistce, która ma wprawę w zrywaniu wosku. Niektóre panie przed zabiegiem depilacji brazylijskiej łykają środki przeciwbólowe.

Depilacja brazylijska pozwala usunąć włosy nie tylko z łona i okolicy pachwin, ale też warg sromowych i w okolicach odbytu. Nazwa zabiegu wywodzi się od prekursorek tego typu depilacji, pochodzących z Brazylii, które jako pierwsze wykonały ten zabieg w swoim salonie kosmetycznym w 1987 roku.

Co to jest depilacja brazylijska?
4.7 / (3) 3 głosowało