Co to jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska to pozbycie się wszystkich włosów z okolic bikini. Jest bardziej popularna niż bikini francuskie, które polega na pozbyciu się owłosienia z pachwin i wzdłuż linii bielizny i nie rozwiązuje problemu włosków, które rosną w bardziej intymnych strefach… Kiedy warto wykonać depilację brazylijską?

Depilacja brazylijska, zwana także depilacją intymną lub depilacją głębokie bikini, pozwala usunąć włosy nie tylko z łona i okolicy pachwin, ale też warg sromowych i w okolicach odbytu. Nazwa zabiegu wywodzi się od prekursorek tego typu depilacji, pochodzących z Brazylii, które jako pierwsze wykonały ten zabieg w swoim salonie kosmetycznym w 1987 roku. 

Kiedy wykonać depilację brazylijską?

Depilację okolic bikini warto wykonać, gdy źle czujemy się z owłosieniem łonowym, dla polepszenia komfortu życia seksualnego, dla lepszej higieny. Niektórzy partnerzy namawiają kobiety do wykonania tego zabiegu, jednak nie należy robić niczego wbrew sobie. Depilacja brazylijska cieszy się sporą popularnością szczególnie w okresie letnim. Jeśli mamy skąpy kostium plażowy, najbardziej komfortowo będziemy czuć się z pełną depilacją brazylijską, która da nam pewność, że żaden włosek nie wymknie się spod bikini. 

Przygotowanie do zabiegu depilacji woskiem

Aby wykonać depilację brazylijską, włoski muszą być odpowiedniej długości. Efekty zabiegu utrzymują się około trzech tygodni, jednak zanim wykonamy kolejną depilację, trzeba się upewnić, że odrosły na długość 0,5 centymetra. Zarówno zbyt krótkie, jak i zbyt długie włosy uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Zbyt krótkie włoski nie zostaną uchwycone przez kosmetyczkę, a zbyt długie będą się ciągnąć, co spowoduje dodatkowy ból. Przez zabiegiem nie należy stosować balsamów ani oliwek, ponieważ wosk nie przyczepi się do skóry. Bezpośrednio po depilacji należy unikać solarium, kąpieli słonecznych, basenu, peelingów. Natomiast warto wykonać peeling depilowanych okolic na tydzień po zabiegu, zapobiegnie to wrastaniu włosków. Na depilację okolic bikini nie można przyjść w trakcie miesiączki. Z kolei przyjście bezpośrednio przed okresem może sprawić, że kobieta będzie bardziej intensywnie odczuwać ból. Najlepiej zjawić się na zabieg depilacji brazylijskiej w połowie cyklu. Pamiętaj o higienie osobistej bezpośrednio przed zabiegiem. W profesjonalnych salonach depilacji kosmetyczki zapraszają do pomieszczenia z bidetem, gdzie kobieta może się podmyć.

Zobacz także  Bezbolesna depilacja - poznaj depilację światłem IPL

Depilacja brazylijska – na czym polega?

Bikini brazylijskie najlepiej wykonać specjalnym woskiem zastygającym na skórze (pastą cukrową), który zrywa się bez użycia materiału. Dzięki temu depilacja jest bardziej skuteczna, precyzyjna i pozostawia mniej podrażnień. Zwykły wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale też do skóry, pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosków. W okolicy pachwin i między pośladkami, które są mniej podatne na ból, można użyć tradycyjnego wosku i bawełnianego materiału. Bawełniany materiał jest bardziej skuteczny i delikatniejszy podczas depilacji, dokładniej przylega do skóry w przeciwieństwie do pasków fizelinowych. 

Depilacja brazylijska u mężczyzn 

Zabieg intymnej depilacji, coraz częściej wybierany jest także przez mężczyzn. Możemy go spotkać pod nazwą boyzilian, od słów boy (chłopiec) i brazilian (rodzaj depilacji polegającej na całkowitym usunięciu włosków). Na większą częstotliwość wyboru tego zabiegu ma wpływ aktywny styl życia, łatwość utrzymania czystości oraz komfort jaki daje gładka skóra. Całkowite usunięcie włosków z męskich okolic intymnych ułatwia zachowanie higieny. Gładka skóra mniej się poci, łatwiej usunąć z niej zanieczyszczenia i bakterie, które mogą stać się przyczyną nie tylko infekcji skóry, ale również układu moczowego. Męska depilacja intymna nie jest więc ważnym zabiegiem higienicznym, szczególnie dla osób aktywnych, które np. regularnie uprawiają sport. 

Depilacja brazylijska u mężczyzn – jak wygląda? 

Depilacja brazylijska wykonana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym to gwarancja jakości wykonania. Przede wszystkim redukcja bolesności zabiegu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik i kosmetyków, a także zachowanie najwyższych standardów dbałości o higienę. Jest to doskonała alternatywa dla mężczyzn dotąd stosujących golarki jednorazowe lub trymery. Depilacja brazylijska to wygoda skóry wolnej od niechcianego owłosienia nawet na okres ośmiu tygodni. Warto zaznaczyć, że depilacja jest wykonywana w bardzo dyskretnej atmosferze przez specjalistę, który ma ogromne doświadczenie w tego typu zabiegach. Każdy klient ma do dyspozycji bieliznę jednorazową i pomieszczenie, w którym może swobodnie przygotować się do zabiegu – przebrać i odświeżyć. Osoba przeprowadzająca zabieg udziela szczegółowych informacji na każdym jego etapie, dzięki czemu możesz poczuć się naprawdę komfortowo i bezpiecznie.

Zobacz także  Epilacja a depilacja - jaka jest różnica pomiędzy tymi zabiegami?

Czy depilacja brazylijska musi być bolesna?

Usunięcie wszystkich włosów z okolic bikini to dość bolesny zabieg. Jednak jego komfort podnosi rodzaj wosku, materiał, którym kosmetyczka zrywa włoski ze skóry, a także jej wprawa. Nie bez znaczenia jest partia skóry, na której kosmetyczka rozprowadza wosk. Im mniejsza powierzchnia skóry, tym łatwiej znieść depilację najbardziej uwrażliwionych miejsc. Wizyta w profesjonalnym gabinecie ograniczy znacznie bolesność zabiegu. Ma na to wpływ kilka czynników, wprawne ręce eksperta, nowoczesna technika, odpowiednio dobrane kosmetyki, a także przygotowanie przez zabiegiem. Jeśli Twój próg bólu jest bardzo niski warto pomyśleć o zastosowaniu środka przeciwbólowego, szczególnie przy pierwszej depilacji. Każda kolejna depilacja brazylijska będzie dla Ciebie bardziej komfortowa i mniej bolesna, ponieważ odrastające włoski są słabsze i stawiają mniejszy opór przy usuwaniu. 

Dla całkowitej bezbolesności zabiegu wybierz nowoczesna depilację SHR in Motion. 

Depilacja brazylijska – cena 

Depilacja brazylijska to dla wielu standard. Przemawiają za nią względy higieniczne i estetyczne a także ogromna wygoda. W salonach DepilConcept wykonujemy zabiegi profesjonalnej depilacji intymnej zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jak wygląda zabieg depilacji bikini brazylijskiego, jak się do niego przygotować i czy warto go robić – skontaktuj się z ekspertem w najbliższym salonie. Odpowiadamy na te i inne pytania dotyczące najlepszych dla Ciebie metod depilacji. 

Całkowity koszt zabiegu dla kobiety to 80/100 zł (wosk paskowy/bezpaskowy), a dla mężczyzny bikini głębokie to koszt 110/130 zł (wosk paskowy/ bezpaskowy). 

Trwała depilacja brazylijska metodą SHR in Motion to cena 80 zł za jedną strefę (depilacja brazylijska – bikini głębokie to 3 strefy). W salonie są dostępne pakiety z rabatami do -40% na strefę! 

Promocja DepilConcept

TYLKO TERAZ: BEZBOLESNA I TRWAŁA DEPILACJA SHR IN MOTION TYLKO ZA 29 ZŁ!DEPILCONCEPT CTA

3.5/5 - (55 votes)