Depilacja rąk – sposoby na gładkie ręce i przedramiona

Depilacja jest sprawą indywidualną. Od nas zależy jaki rodzaj zabiegu wybierzemy i którą partię ciała poddamy depilacji. Najważniejszym kryterium jest zawsze nasz komfort i efekt jaki chcemy uzyskać. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat sprawdzonych sposób na depilacji rąk oraz przedramion.

Golenie włosów na rękach

Ręce są niejednokrotnie wizytówką człowieka. Nasi rozmówcy zwracają uwagę na naszą gestykulację wodząc wzrokiem za naszymi ruchami. To ważne, aby nasze ruchy przemawiały na naszą korzyść. Do tego potrzebujemy pewności siebie i świadomości naszych mocnych stron. 

Wiele osób decyduje się na depilację rąk, aby zwiększyć swoje poczucie pewności siebie. Należy jednak  uważać przy doborze techniki depilacji rąk. Źle dobrana technika depilacji może pogłębić nasz problem. Szorstkie włoski i czarne punkty w miejscach odrastania włosów to efekt na jaki możemy liczyć po zastosowaniu tradycyjnego golenia. Żeby dobrać metodę depilacji należy udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, gdzie dostaniemy fachową poradę, a zabieg zostanie szybko i właściwie wykonany. 

Depilacja rąk metodą IPL

Jeśli zależy nam na zlikwidowaniu problemu włosów na rękach na zawsze, powinniśmy rozważyć depilację IPL. To metoda polegająca na wysyłaniu wiązki promienia świetlnego w głąb włosa i wybiórcze zniszczenie cebulki włosa. Światło IPL działa wyłącznie w miejscu występowania melaniny, więc nie narusza tkanek dookoła. To powoduje, że jest bezbolesny, a do pracy i swoich przyjemności można wrócić od razu po opuszczeniu gabinetu. Przetestowana technologia IPL to komfort i wysoka skuteczność. Rozproszenie światła pozwala na depilację większych partii ciała w krótszym czasie, przy jednoczesnym dużym poziomie bezpieczeństwa. Niebagatelnym atutem metody IPL jest relatywnie niewielki koszt w porównaniu do innych metod, w tym do depilacji tradycyjnym laserem. IPL jest dostosowana zarówno do potrzeb kobiet jaki i mężczyzn. Dzięki jej skuteczności, połączonej z łagodnym przebiegiem zabiegu, jest wybierana przez osoby, które miały nieprzyjemne doświadczenia z depilacją. Eksperci DepilConcept polecają IPL osobom z nadmierną wrażliwością skóry na ból, słabą skutecznością innych zabiegów, tendencją do pękania naczynek krwionośnych, wrastającymi włoskami i podrażnieniami wokół mieszków włosowych. Depilacja IPL będzie więc świetnym wyborem do depilacji rąk, dla wszystkich osób, które cenią wysoką skuteczność, bezpieczeństwo i brak bólu podczas depilacji.

Zobacz także  Depilacja nóg - poznaj sposób na gładkie nogi!

Depilacja rąk kobiety

Depilacja rąk woskiem

Polecamy także komfortową depilację woskiem. Ta metoda pozwoli zapomnieć o problemie niechcianych włosów na kilka tygodni. Standardowo włosy po depilacji woskiem będą odrastały od 3 do 5 tygodni. W tym czasie nasza skóra będzie gładka, a peelingujący efekt wosku dodatkowo nada jej aksamitności. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia. Ta technika umożliwia redukcję owłosienia wraz z cebulką, stąd długotrwały efekt zabiegu. 

Depilacja przedramion

Obie z opisanych metod wyśmienicie nadają się do depilacji rąk, przedramion, a także dłoni. Dobrze dobrana metoda depilacji może przywrócić wiarę w siebie i nadać nowy kształt naszym relacjom towarzyskim i zawodowym. Zachęcamy do wyboru profesjonalnych zabiegów depilacji rąk i innych partii ciała w DepilConcept.