Depilacja twarzy – jak pozbyć się włosków z twarzy?

Włoski na twarzy 

Nadmierne owłosienie twarzy jest problemem dotykającym wiele kobiet. Przybiera różne formy, ciemnego meszku w okolicach ust, pojedynczych długich i ciemnych włosów, niechcianego owłosienia występującego na konturach twarzy i w okolicach uszu. Problem może pojawić się nagle, w wyniku leczenia lub zmian hormonalnych w ciele,  jednak często obserwowane jest jego podłoże genetyczne i dziedziczny mechanizm powstawania. Nie ma ograniczeń wiekowych, często występuje w okresie dojrzewania i hormonalnych burz w organizmie, zdarza się także w wieku dojrzałym. Duża skala problemu może być objawem hirsutyzmu i jest wskazaniem do wizyty lekarskiej i leczenia. Niezależnie od podłoża powstania problemu uporczywe owłosienie twarzy wpływa na komfort i może powodować obniżenie nastroju. Zabiegi depilacji owłosienia twarzy są ważnym elementem dbałości o zdrowie i samopoczucie. Wykwalifikowany personel gabinetów kosmetycznych DepilConcept doradzi metodę i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. 

Depilacja twarzy w domu

Skóra twarzy jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Ma bezpośredni kontakt z warunkami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami powietrza, kosmetykami pielęgnacyjnymi i koloryzującymi. Dlatego istotne jest, aby chronić ją od podrażnień i ograniczać inwazyjne zabiegi. Depilacja twarzy wymaga najwyższej delikatności i wprawy w wykonywaniu zabiegu. Eksperymentowanie z niesprawdzonymi technikami depilacji może spowodować trudne w leczeniu zmiany, zaczerwienienia, oparzenia, a nawet zakażenia bakteryjne. Niedelikatna i nieprzemyślana ingerencja odbije się na naszym wyglądzie i zdrowiu. Depilacja maszynką może doprowadzić do powstania ranek i infekcji Depilacja kremem to ryzyko poparzenia drażniącą substancją. Użycie mechanicznego depilatora w tak delikatnym miejscu może zakończyć się licznymi podrażnieniami i skaleczeniami.

kobieca depilacja twarzy

Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy

Są dwie skuteczne i bezpieczne metody depilacji niechcianych włosków z twarzy. Jedna z nich to komfortowa depilacja woskiem, która daje długotrwały efekt gładkiej skóry utrzymujący się od 3 do 5 tygodni. Systematyczność wykonywania zabiegu przyczynia się do wydłużenia efektu depilacji. Wykonanie zabiegu w renomowanym salonie kosmetycznym gwarantuje wygodę i wysoką jakość usługi. Sprawne wykonanie zabiegu zmniejsza odczuwanie bólu i wystąpienie podrażnień. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia.  Zalecamy regularne powtarzanie zabiegu depilacji woskiem. Piękna, gładka skóra nawet do pięciu tygodni jest możliwa dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką. Proces odrastania jest znacznie wydłużony, a każdy kolejny zabieg powoduje osłabienie niechcianego owłosienia. 

Zobacz także  Jak wygląda depilacja bikini laserem?

Skuteczna depilacja twarzy 

Technologia IPL to metoda, która gwarantuje trwałe usunięcie problemu. IPL to innowacja wśród metod trwałej depilacji. Mechanizm polega na wysyłaniu wiązki energii do głębokich warstw skóry i uszkodzeniu mieszka włosowego, co uniemożliwia włoskom odrośnięcie w tym samym miejscu. Wielkim atutem techniki IPL jest skuteczność przy każdym fototypie skóry. Co to oznacza w praktyce? IPL umożliwia usunięcie włosków rudych i bardzo jasnych, a także przy małym kontraście między  kolorem włosów a karnacją.

Z SHR – IPL możesz zapomnieć o podrażnieniach czy bólu, ponieważ SHR in Motion jest całkowicie bezbolesna. Metoda ta sprawdzi się nawet na najdelikatniejszej skórze, ze skłonnościami do podrażnień i poparzeń, a także z tendencją do pękających naczynek. Technologia IPL – SHR wykorzystuje system In Motion – w ruchu, dzięki któremu zabiegi są wyjątkowo szybkie i komfortowe. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – zniszczenie mieszków włosowych. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba minimum  7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Zabiegi wykonywane są w około miesięcznych odstępach czasu. Jest to spowodowane różnicami faz wzrostu włosków poddawanych depilacji.