Jakie są rodzaje depilacji? Czym się różnią?

Depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów estetycznych. Osoby które stosują depilację, mówią o jej wpływie na poprawę samopoczucia i pewności siebie. Docenią ją osoby aktywne, ponieważ znacznie ułatwia dbanie o higienę podczas uprawiania sportu. 

Jakie są rodzaje depilacji? 

Zabiegi depilacji można wykonywać w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Skuteczność zabiegów wykonywanych w domu jest uzależniona od doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Często wybór właściwego urządzenia lub preparatu poprzedza seria nieudanych prób, które niosą ze sobą dodatkowe koszty i stratę czasu. Rynek preparatów i urządzeń do depilacji pęka w szwach, jednak nie każdy zakup będzie udany. Należy również pamiętać, że to co dla jednej osoby będzie strzałem w dziesiątkę, dla drugiej stanie się zakupową wpadką. 

Innym wyjściem jest zdecydowanie się na profesjonalną depilację w gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka przeprowadz nas przez zabieg dbając o nasz komfort i sprawność wykonania zabiegu. Nasza skóra zostanie odpowiednio przygotowana do zabiegu i zabezpieczona po przeprowadzeniu depilacji. Dużym atutem wyboru depilacji w gabinecie kosmetycznym jest wysoka skuteczność, za którą odpowiedzialność bierze wykonujący ją ekspert. 

 

 

Depilacja mechaniczna

Przy wyborze właściwej dla nas metody depilacji powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na kryterium bólu. Osoby o dużej odporności na ból mogą wybierać spośród metod mechanicznych, czyli opartych na wyrywaniu włosa. Mechaniczna depilacja metodami domowymi polega na zastosowaniu elektrycznego depilatora. Urządzenia różnią się specyfikacją, a dużym minusem jest to, że względy higieniczne uniemożliwiają przetestowanie urządzenia przez zakupem. Pozostaje zaufać na słowo producentowi. Użytkownicy tego typu urządzeń mówią także o jeszcze jednym mankamencie. Depilator nie zawsze wyrywa włosy z cebulkami, więc zamiast oczekiwanego efektu, który trwa kilka tygodni, będziemy się borykać z odrastającą po kilku dniach ostrą szczeciną, co w połączeniu z dużym odczuwaniem bólu daje mało satysfakcjonujący efekt. 

Zobacz także  Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Inną domową mechaniczną metodą depilacji jest użycie maszynki z ostrzem. Jest to najbardziej popularna metoda, której podstawowym atutem jest szybkość i dostępność. Niestety gładkość skóry po tym zabiegu liczona jest zaledwie w dniach, a przy szybkim odrastaniu włosów może trwać zaledwie jeden dzień. Częste powtarzanie zabiegu może być przyczyną bolesnych i nieestetycznych podrażnień skóry po goleniu, dlatego należy ją traktować jako ostateczność i koło ratunkowe w pilnych sytuacjach. 

Komfortowa depilacja woskiem, to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia w palecie metod tradycyjnych, które są wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia. Ta technika umożliwia redukcję owłosienia wraz z cebulką. Co to oznacza w praktyce? Koniec z ciemnymi plamami pod skórą, które pojawiają się już następnego dnia po depilacji maszynką. Skóra jest idealnie gładka przez 3 do 5 tygodni. 

Nasze kosmetyczki polecają regularne wykonywanie zabiegów, aby utrzymać efekt na dłużej. Po każdej depilacji włosy odrastają rzadsze i cieńsze, co przyczynia się do zwiększenia przerw między zabiegami. 

 

 

 

 

Fotodepilacja

Alternatywą do depilacji mechanicznej jest fotodepilacja. Trwała depilacja SHR in Motion dostosowana jest do potrzeb zarówno kobiet jaki i mężczyzn. Dzięki jej skuteczności połączonej z łagodnym przebiegiem zabiegu jest wybierana przez osoby, które miały nieprzyjemne doświadczenia z depilacją. Eksperci DepilConcept polecają SHR – IPL osobom z nadmierną wrażliwością skóry na ból, słabą skutecznością innych zabiegów, tendencją do pękania naczynek krwionośnych, wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini.

SHR – IPL to metoda trwałej depilacji, która jest skuteczna przy każdym fototypie skóry. Umożliwia usunięcie włosów rudych i bardzo jasnych, a także przy małym kontraście między  kolorem włosów, a karnacją. 

Dzięki wykorzystaniu technologii SHR in Motion efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, rozpoczynając proces osłabiania niechcianego owłosienia w wybranej przez Ciebie partii ciała. Włosy są coraz cieńsze i jaśniejsze, aż do trwałej redukcji. Zabieg usuwania owłosienia wykonuje się w serii, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. Dlatego też zabieg powtarza się najczęściej kilkukrotnie w odstępach około 4 tygodniowych. Po serii 7 – 10 zabiegów nasza skóra zyskuje trwałą gładkość. 

Zobacz także  Depilacja IPL - efekty zabiegów w DepilConcpet