Plastry do depilacji woskiem – jak działają, czy są skuteczne?

Metody depilacji — skuteczność i efekt

Jaka metoda depilacji jest najlepsza? To pytanie nurtuje wiele osób. Szukając tej właściwej, sprawdzamy i testujemy wiele produktów i sposobów. Pamiętajmy jednak, że testując na sobie, musimy zachować, szczególną ostrożność, ponieważ łatwo o podrażnienia. Szacuje się, że nawet połowa Polaków ma skórę wrażliwą i podatną na reakcje uczuleniowe.

Dobór metod pielęgnacji i kosmetyków jest więc niezwykle ważny. Przy wyborze właściwej dla nas metody depilacji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kryterium bólu. Osoby o dużej odporności na ból mogą wybierać spośród metod mechanicznych, czyli opartych na wyrywaniu włosa. Mechaniczna depilacja metodami domowymi polega na zastosowaniu elektrycznego depilatora. Urządzenia różnią się specyfikacją, a dużym minusem jest to, że względy higieniczne uniemożliwiają przetestowanie urządzenia przez zakupem. Pozostaje zaufać na słowo producentowi.

Użytkownicy tego typu urządzeń mówią także o jeszcze jednym mankamencie. Depilator nie zawsze wyrywa włosy z cebulkami, więc zamiast oczekiwanego efektu, który trwa kilka tygodni, będziemy się borykać z odrastającą po kilku dniach ostrą szczeciną, co w połączeniu z dużym odczuwaniem bólu daje mało satysfakcjonujący efekt. 

Depilacja plastrami z woskiem w domu

Do domowych sposobów depilacji należy usuwanie niechcianego owłosienia przy użyciu woskowych plastrów. Depilacja woskiem to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych metod walki z niechcianym owłosieniem. Profesjonalna depilacja woskiem wymaga regularnych wizyt u kosmetyczki i pozwala nam zapomnieć o włoskach na trzy do pięciu tygodni.

A co jeśli chcemy wypróbować naszych sił w domowej depilacji woskiem? Główną wadą stosowania plastrów są ogromne koszty i spory ból, który towarzyszy usuwaniu włosków. Kolejny problem  – zabieg jest niewskazany u osób ze skórą wrażliwą i naczyniową. Plastry można kupić w każdej drogerii, jednak nie każdy produkt będzie równie skuteczny. W opinii osób, które próbowały tej metody, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat, należy poświęcić tej metodzie dużo czasu i przetestować kilka produktów w poszukiwaniu tego najlepszego dla nas.

Zobacz także  Laser diodowy - co to jest, jakie są różnice pomiędzy laserem a IPL?

Plastry rozgrzewamy w dłoni i naklejamy na skórę, następnie zdecydowanym i szybkim ruchem zrywamy plaster z włosami. Ważna jest szybkość wykonania zabiegu. Jeśli plaster pozostanie na skórze zbyt długo, wosk zmieni konsystencję i rozpłynie się na skórze. Nie pozostanie nam nic innego jak zmyć go ze skóry i ponowić próbę. Podsumowując, samodzielne wykonanie depilacji plastrami nie jest łatwe. Wosk na plastrach musi osiągnąć właściwą temperaturę. Jeśli będzie za zimny, nie przyklei się do włosków, jeśli natomiast rozgrzejemy wosk zanadto, spłynie z plastra i rozleje się na skórze.

piękne kobiece nogi

Depilacja woskiem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym DepilConcept

Tym, którzy stawiają na efekt i wygodę polecamy zabiegi wykonane przez eksperta w dziedzinie depilacji. Komfortowa depilacja woskiem w salonach DepilConcept, to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia w palecie metod tradycyjnych. Ta metoda zapewnia natychmiastowy efekt, kiedy tylko tego potrzebujesz. Jest w pełni bezpieczna nawet na najbardziej wrażliwych partiach ciała i polecana osobom w każdym wieku, także nastolatkom.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się, wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia. Ta technika umożliwia redukcję owłosienia wraz z cebulką. Co to oznacza w praktyce? Koniec z ciemnymi plamami pod skórą, które pojawiają się już następnego dnia po depilacji maszynką. Skóra jest idealnie gładka przez 3 do 5 tygodni. Nasi klienci wybierają ją do depilacji wąsika, depilacji twarzy, depilacji pach, ramion, nóg oraz bikini. Specjalizujemy się także w depilacji mężczyzn, którzy sięgają także po depilację pleców i klatki piersiowej.

Komfortowa depilacja woskiem

Zalecamy stosowanie zabiegu regularnie, ponieważ dzięki depilacji woskiem włosy stają się rzadsze i cieńsze, co wydłuża krok po kroku przerwy między zabiegami. Gładka skóra nawet do pięciu tygodni jest możliwa dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką. Proces odrastania jest znacznie wydłużony, a każdy kolejny zabieg powoduje osłabienie niechcianego owłosienia.

Zobacz także  Jak długo utrzymują się efekty po depilacji woskiem?

Dzięki zastosowaniu rozgrzanego wosku wraz z włosem usuwana jest cebulka, co znacznie wydłuża efekt depilacji, a także wpływa peelingująco na skórę, pozostawiając ją aksamitnie gładką. Zapraszamy na zabiegi komfortowej depilacji woskiem w naszym salonie DepilConcept.