Depilacja nóg – poznaj sposób na gładkie nogi!

Nogi należą do najczęściej depilowanych części ciała. Zadbane, gładkie nogi są gwarancją dobrego samopoczucia i komfortu. Gdziekolwiek jesteśmy, na siłowni czy na randce, a może w drodze do pracy. Z gamy zabiegów depilacyjnych warto wybierać te, które są skuteczne i wygodne, a także sprawdzone. 

Golenie nóg

Depilacja nóg należy do podstawowego zbioru zabiegów pielęgnacyjnych. Maszynki, elektryczne depilatory, kremy i pianki, paski z woskiem, to tylko część asortymentu, który drogerie oferują klientom szukającym właściwej dla siebie metody depilacji. Niektóre sposobymetody są szybkie i bardzo proste w wykonaniu, inne wymagają wprawy i są czasochłonne. Te pozornie najtańsze i najszybsze w skali roku okazują się bardzo drogie i czasochłonne. Pamiętajmy, że używając maszynki jednorazowej jesteśmy zmuszeni powtarzać zabieg codziennie lub co kilka dni, a odrastający włos jest ostry i gruby. Czarne kropki odrostu pojawiają się bardzo szybko, odbierając satysfakcję z gładkiej skóry. Nierzadko zdarza się, że ostrze maszynki uszkodzi skórę powodując krwawienie w najmniej odpowiedniej chwili, tuż przed wyjściem z domu. Dlatego wybierając właściwą dla siebie metodę powinniśmy skupić się na komforcie i skuteczności, ale także bezpieczeństwie. 

Problemy z depilacją nóg

Do najlepszych metod depilacji nóg należą te, które pozwalają na długo zapomnieć o goleniu i dyskomforcie szorstkiej skóry. Niektóre pozwalają na całkowite zapomnienie o problemie i wolność nóg bez owłosienia. Do metod tych należą zabiegi, które powodują usunięcie włosa z cebulką. Możemy ten zabieg wykonać w domu, stosując elektryczny depilator lub wosk. Nie polecamy wykonywać takiej depilacji osobom bez wprawy i umiejętności. Depilacja elektrycznym urządzeniem wymaga wysokiego progu odczuwania bólu, a brak wprawy powoduje spotęgowanie nieprzyjemnych doznań. Przy mechanicznej depilacji ważne jest wszystko, rodzaj urządzenia, jego moc, ale także sposób w jaki z niego korzystamy. Szybkość obrotów i kąt nachylenia, a także dociśnięcie do skóry, to wszystko robi różnicę w odczuciu zabiegu. Złe doświadczenia powodują duży dyskomfort i silny strach przed bólem, który może skończyć się odłożeniem drogiego urządzenia do szuflady. 

Zobacz także  Podrażnienia po depilacji - z czego wynikają i jak je łagodzić?

depilacja kobiecych nóg

Depilacja nóg bez podrażnień

Najlepszym wyborem depilacji będzie metoda, która daje pożądaneduże efekty, ale jest bezpieczna dla naszej skóry. Taką metodą jest komfortowa depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym. Proces depilacji jest w pełni bezpieczny i polecany do każdej partii ciała. Polecamy go wszystkim, którzy oczekują natychmiastowego efektu.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia. Ta technika umożliwia redukcję wraz z cebulką. Co to oznacza w praktyce? Skóra jest idealnie gładka przez 3 do 5 tygodni. Ta metoda jest uniwersalna i właściwa dla osób w każdym wieku.  Nasi eksperci rekomendują systematyczne wykonywanie zabiegu, ponieważ odrastające włosy po każdym  zabiegu są coraz słabsze i cieńsze, co wyraźnie wydłuża czas pomiędzy kolejnymi zabiegami. Co ważne, zabieg wykonany przez kosmetyczkę będzie szybki, a wprawne wykonanie minimalizuje odczuwanie bólu. Kosmetyczka doradzi także odpowiednią i właściwą dla danego typu skóry pielęgnację, aby skóra była nie tylko wolna od włosów, ale także miękka i gładka w dotyku. 

Gładkie nogi

Jeżeli chcemy uzyskać trwały efekt gładkiej skóry, wówczas powinniśmy rozważyć trwałą depilację przy użyciu systemu SHR (Super Hair Removal). To prawdziwy przełom w trwałym usuwaniu owłosienia. Połączenie w jednym urządzeniu kilku nowoczesnych technologii zaowocowało metodą ultraczułą i delikatną, która spełnia wymagania osób o skórze wrażliwej na słońce i skłonnej do zaczerwienień. Nasze testy wykazały pełną skuteczność przy różnych fototypach skóry. Atutem tej metody jest skuteczność przy jasnej barwie włosa. Dzięki wykorzystaniu technologii SHR in Motion efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, rozpoczynając proces osłabiania niechcianego owłosienia w wybranej przez Ciebie partii ciała. Włosy są coraz cieńsze i jaśniejsze, aż do trwałej redukcji. Dzięki tej metodzie depilacji jesteśmy w stanie pozbyć się nie tylko ciemnych i grubych włosów, ale także owłosienia cienkiego i jasnego. Dużym atutem metody SHR – IPL jest to, że nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, bez względu na opaleniznę i przy zachowaniu skróconego okresu braku ekspozycji na słońce w porównaniu do innych trwałych metod depilacji. Technologia Super Hair Removal pozwala ograniczyć podrażnienia po zabiegu. Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych i powstawania niedoskonałości, a także doświadczających w przeszłości poparzeń słonecznych. Zabieg SHR – IPL polecamy także osobom z nadwrażliwością skóry na ból oraz przy słabej skuteczności innych zabiegów. Dodatkowo zastosowanie technologii IPL pozostawia skórę promienną i wygładzoną, przy jednocześnie niższych niż przy pozostałych trwałych metodach kosztach zabiegu. 

Zobacz także  Jak hormony wpływają na włosy?