Depilacja nóg – poznaj sposób na gładkie nogi!

Nogi należą do najczęściej depilowanych części ciała. Zadbane, gładkie nogi są gwarancją dobrego samopoczucia i komfortu. Gdziekolwiek jesteśmy, na siłowni czy na randce, a może w drodze do pracy. Z gamy zabiegów depilacyjnych warto wybierać te, które są skuteczne i wygodne, a także sprawdzone. 

Co warto wiedzieć o depilacji nóg?

Depilacja nóg należy do podstawowego zbioru zabiegów pielęgnacyjnych. Maszynki, elektryczne depilatory, kremy i pianki, paski z woskiem, to tylko część asortymentu, który drogerie oferują klientom szukającym właściwej dla siebie metody depilacji. Niektóre sposoby są szybkie i bardzo proste w wykonaniu, inne wymagają wprawy i są czasochłonne. 

Te pozornie najtańsze i najszybsze w skali roku okazują się bardzo drogie i czasochłonne. Pamiętajmy, że używając maszynki jednorazowej jesteśmy zmuszeni powtarzać zabieg codziennie lub co kilka dni, a odrastający włos jest ostry i gruby. Czarne kropki odrostu pojawiają się bardzo szybko, odbierając satysfakcję z gładkiej skóry. Nierzadko zdarza się, że ostrze maszynki uszkodzi skórę powodując krwawienie w najmniej odpowiedniej chwili, tuż przed wyjściem z domu. Dlatego wybierając właściwą dla siebie metodę powinniśmy skupić się na komforcie i skuteczności, ale także bezpieczeństwie. 

Jakie problemy występują z depilacją nóg?

Do najlepszych metod depilacji nóg należą te, które pozwalają na długo zapomnieć o goleniu i dyskomforcie szorstkiej skóry. Niektóre pozwalają na całkowite zapomnienie o problemie i wolność nóg bez owłosienia. Do metod tych należą zabiegi, które powodują usunięcie włosa z cebulką. Możemy ten zabieg wykonać w domu, stosując elektryczny depilator lub wosk. Nie polecamy wykonywać takiej depilacji osobom bez wprawy i umiejętności. 

Depilacja elektrycznym urządzeniem wymaga wysokiego progu odczuwania bólu, a brak wprawy powoduje spotęgowanie nieprzyjemnych doznań. Przy mechanicznej depilacji ważne jest wszystko, rodzaj urządzenia, jego moc, ale także sposób w jaki z niego korzystamy. Szybkość obrotów i kąt nachylenia, a także dociśnięcie do skóry, to wszystko robi różnicę w odczuciu zabiegu. Złe doświadczenia powodują duży dyskomfort i silny strach przed bólem, który może skończyć się odłożeniem drogiego urządzenia do szuflady. 

Jakie są metody depilacji nóg?

Depilacja nóg jest jednym z najczęstszych zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu uzyskanie gładkiej i estetycznie wyglądającej skóry. Istnieje wiele metod usuwania owłosienia, które różnią się zarówno skutecznością, jak i komfortem podczas zabiegu.

Metody depilacji nóg:

 • Golenie najszybsza i najłatwiejsza metoda, polegająca na usuwaniu włosków za pomocą maszynki do golenia. Choć jest bezbolesna, efekty utrzymują się krótko, a włoski szybko odrastają.
 • Depilacja kremem kremy do depilacji rozpuszczają włoski na powierzchni skóry. Jest to bezbolesna metoda, jednak efekty są krótkotrwałe, podobnie jak przy goleniu.
 • Depilacja woskiem woskowanie polega na nakładaniu ciepłego wosku na skórę i usuwaniu go wraz z włoskami za pomocą pasków. Zabieg ten jest skuteczny i efekty utrzymują się do kilku tygodni, ale może być bolesny.
 • Depilacja laserowa laserowe usuwanie owłosienia wykorzystuje wiązkę lasera do niszczenia mieszków włosowych. Metoda ta jest skuteczna i daje długotrwałe rezultaty, jednak wymaga kilku sesji i może być kosztowna.
 • Depilacja SHR in Motion to nowoczesna i zaawansowana technologia, która łączy zalety depilacji laserowej i IPL. SHR in Motion jest praktycznie bezbolesna dzięki stopniowemu nagrzewaniu skóry i ruchowi urządzenia, co pozwala na bardziej komfortowy przebieg zabiegu. Efekty są długotrwałe, a metoda jest skuteczna na różnych typach skóry i włosów.
Zobacz także  Depilacja woskiem krok po kroku

Jaką metodę wybrać do depilacji nóg, aby uniknąć podrażnień?

Najlepszym wyborem depilacji będzie metoda, która daje pożądane efekty, ale jest bezpieczna dla naszej skóry. Taką metodą jest komfortowa depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym. Proces depilacji jest w pełni bezpieczny i polecany do każdej partii ciała. Polecamy go wszystkim, którzy oczekują natychmiastowego efektu.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia. Ta technika umożliwia redukcję wraz z cebulką. Co to oznacza w praktyce? Skóra jest idealnie gładka przez 3 do 5 tygodni. Ta metoda jest uniwersalna i właściwa dla osób w każdym wieku.  

Nasi eksperci rekomendują systematyczne wykonywanie zabiegu, ponieważ odrastające włosy po każdym  zabiegu są coraz słabsze i cieńsze, co wyraźnie wydłuża czas pomiędzy kolejnymi zabiegami. Co ważne, zabieg wykonany przez kosmetyczkę będzie szybki, a wprawne wykonanie minimalizuje odczuwanie bólu. Kosmetyczka doradzi także odpowiednią i właściwą dla danego typu skóry pielęgnację, aby skóra była nie tylko wolna od włosów, ale także miękka i gładka w dotyku. 

Jak uzyskać gładkie nogi? Poznaj depilację SHR in Motion

Jeżeli chcemy uzyskać trwały efekt gładkiej skóry, wówczas powinniśmy rozważyć trwałą depilację przy użyciu systemu SHR (Super Hair Removal). To prawdziwy przełom w trwałym usuwaniu owłosienia. Połączenie w jednym urządzeniu kilku nowoczesnych technologii zaowocowało metodą ultraczułą i delikatną, która spełnia wymagania osób o skórze wrażliwej na słońce i skłonnej do zaczerwienień. Nasze testy wykazały pełną skuteczność przy różnych fototypach skóry. Atutem tej metody jest skuteczność przy jasnej barwie włosa. Dzięki wykorzystaniu technologii SHR in Motion efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, rozpoczynając proces osłabiania niechcianego owłosienia w wybranej przez Ciebie partii ciała. 

Włosy są coraz cieńsze i jaśniejsze, aż do trwałej redukcji. Dzięki tej metodzie depilacji jesteśmy w stanie pozbyć się nie tylko ciemnych i grubych włosów, ale także owłosienia cienkiego i jasnego. Dużym atutem metody SHR – IPL jest to, że nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, bez względu na opaleniznę i przy zachowaniu skróconego okresu braku ekspozycji na słońce w porównaniu do innych trwałych metod depilacji. Technologia Super Hair Removal pozwala ograniczyć podrażnienia po zabiegu. Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych i powstawania niedoskonałości, a także doświadczających w przeszłości poparzeń słonecznych. 

Zobacz także  Wrastające włoski bikini - jak sobie poradzić?

Zabieg SHR – IPL polecamy także osobom z nadwrażliwością skóry na ból oraz przy słabej skuteczności innych zabiegów. Dodatkowo zastosowanie technologii IPL pozostawia skórę promienną i wygładzoną, przy jednocześnie niższych niż przy pozostałych trwałych metodach kosztach zabiegu. 

Dlaczego warto zdecydować się na depilację nóg w gabinecie kosmetycznym?

Depilacja nóg w gabinecie kosmetycznym to wygodna i efektywna metoda, która pozwala cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas. Profesjonalne zabiegi oferują wiele korzyści, które są trudne do osiągnięcia przy domowych metodach depilacji.

Zalety depilacji nóg w gabinecie kosmetycznym:

 • Długotrwałe efekty zabiegi profesjonalne, takie jak depilacja woskiem, laserem czy SHR in Motion, zapewniają gładką skórę na kilka tygodni, a nawet miesięcy.
 • Precyzja kosmetyczki są wykwalifikowane i doświadczone, co gwarantuje dokładne i równomierne usunięcie owłosienia bez pominięcia żadnych miejsc.
 • Bezpieczeństwo profesjonaliści używają wysokiej jakości sprzętu i produktów, minimalizując ryzyko podrażnień, skaleczeń i innych problemów skórnych.
 • Komfort w gabinecie kosmetycznym możesz liczyć na komfortowe warunki, relaksującą atmosferę oraz pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów czy pytań dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu.
 • Personalizacja profesjonalne salony oferują różne metody depilacji dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i typu skóry, zapewniając najlepsze możliwe rezultaty.
 • Redukcja wrastających włosków regularne wizyty w gabinecie mogą pomóc w zmniejszeniu problemu wrastających włosków, który często występuje przy samodzielnej depilacji w domu.
 • Czas oszczędności profesjonalne zabiegi są szybkie i efektywne, oszczędzając Twój czas w porównaniu do codziennego golenia czy innych domowych metod.