Jak długo utrzymują się efekty po depilacji woskiem?

Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia na ciele. Produkty do jej wykonania są powszechnie dostępne, zatem depilację woskiem można przeprowadzić nawet w domowych warunkach. Pozostaje pytanie, po jakim czasie odrastają włosy po depilacji woskiem, a więc jak długo utrzymują się pożądane efekty?

Wosk zamiast maszynki

Jeszcze do niedawna kobiety depilowały się głównie za pomocą maszynki – czy to jednorazowej, czy elektrycznej. Niestety, efekty zazwyczaj widoczne są przez kilka dni w przypadku maszynki jednorazowej, zaś w przypadku elektrycznej przez około dwa tygodnie. Nieco inaczej jest w przypadku wosku. Choć sam zabieg do najprzyjemniejszych nie należy, bowiem jest bolesny, to jego efekty utrzymują się nieco dłużej. Zazwyczaj włoski zaczynają odrastać dopiero po 3, a nawet 6 tygodniach, w zależności od rodzaju owłosienia czy indywidualnych predyspozycji kobiety. 

To właśnie dlatego tak wiele z nas decyduje się na depilację woskiem, a nie maszynką. Szczególnie popularna jest depilacja nóg, depilacja pach oraz usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy. Nieco rzadziej sięgamy po niego, aby golić okolice intymne – skóra w tych miejscach jest wyjątkowo wrażliwa, zatem nawet kobiety z wysokim progiem tolerancji bólu źle znoszą depilację woskiem.

 

 

Efekty pożądane, a efekty uboczne

Kobiety często zastanawiają się, jak skuteczna jest depilacja woskiem, porównując efekty z tymi, które można osiągnąć, goląc się innymi metodami. Wydaje się, że golenie woskiem daje największe możliwości uzyskania gładkiej skóry, jeśli decydujemy się golić w warunkach domowych. Pozostaje jednak kwestia efektów ubocznych, które mogą być dotkliwe dla osób, które nie mają większego doświadczenia w usuwaniu owłosienia tą metodą. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ryzyko poparzenia skóry. 

Oczywiście, możemy skorzystać z plastrów do golenia na zimno, jednak tutaj pojawia się inny problem, a mianowicie stopnia tolerancji bólu. Depilacja woskiem nie jest przeznaczona dla osób, które mają niski stopień tolerancji bólu, natomiast warto mieć na uwadze, że plastry na zimno powodują jeszcze większe doznania bólowe. Ponadto, istnieje ryzyko zerwania naskórka, co powoduje nie tylko dodatkowy ból, ale również może skutkować zakażeniem. Warto pamiętać, że to, ile trwa efekt depilacji woskiem, zależy głównie od części ciała, którą depilujemy, rodzaju owłosienia, z którym walczymy oraz naszych indywidualnych predyspozycji.

Zobacz także  Zapalenie mieszków włosowych - przyczyny, objawy, leczenie i fakty

Jeśli nie wosk, to co?

Domowe sposoby walki z nadmiernym owłosieniem na ogół są mało efektywne, a co więcej, powodują ryzyko powstania podrażnień oraz uszkodzenia skóry. Co więcej, zrobić w sytuacji, gdy chcemy uzyskać efekt gładkiej skóry, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo naskórka? 

W takim przypadku najlepiej zrezygnować z tradycyjnych, domowych metod depilacji i udać się do profesjonalnego salonu DepilConcept, który oferuje zabiegi depilacji Super Hair Removal. Najnowocześniejsza technologia IPL polega na emitowaniu światła o różnej długości fal, dzięki czemu pomagają one usuwać owłosienie na różnej głębokości. Krótki czas naświetlań, bezpieczeństwo oraz zadowalające efekty, które można osiągnąć już po 7-10 zabiegach, to tylko niektóre zalety depilacji IPL. 

Pojedynczy zabieg trwa kilka, maksymalnie kilkanaście minut, czyli o wiele krócej, niż depilacja woskiem. Co więcej, wykonuje go osoba, która posiada odpowiednie przygotowanie, zatem jest w stanie nie tylko zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale również odpowiedzieć na wszystkie, nurtujące nas pytania. Dzięki depilacji IPL możemy usuwać nie tylko ciemne włosy, ale również te jasne, a nawet rude. Jest to metoda, która pozwoli uniknąć nie tylko poparzeń skóry, ale również efektów ubocznych, w postaci licznych podrażnień naskórka. 

Zabiegi usuwania owłosienia z różnych partii ciała można wykonać w dowolnym czasie, a przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszą zwykle od 2 do 4 tygodni. Warto wziąć to pod uwagę, planując depilację na przykład przed sezonem letnim.