Depilacja twarzy woskiem – jak zrobić to bezpiecznie?

Owłosienie na brodzik czy wąsik stanowią bardzo poważny problem estetyczny dla każdej kobiety. Choć włosów można pozbyć się bezboleśnie, za pomocą maszynki, to metoda ta nie daje oczekiwanych, długotrwałych efektów. Dlatego też kobiety coraz częściej decydują się na depilację woskiem w domowych warunkach. Wtedy też należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby cały zabieg przeprowadzić w bezpieczny sposób.

Depilacja twarzy woskiem – czy jest bezpieczna?

Woskowanie twarzy budzi o wiele więcej wątpliwości i emocji, niż usuwanie owłosienia za pomocą wosku w innych partiach ciała. Wszystko dlatego, że skóra na twarzy jest wyjątkowo wrażliwa, a dodatkowo, niepożądanych efektów depilacji nie sposób ukryć. Tymczasem golenie woskiem wąsika czy owłosienia na brodzie jest bezpieczne, jeśli tylko zachowane zostaną odpowiednie procedury. 

Przede wszystkim skórę na twarzy należy uprzednio oczyścić. Następnie rozgrzewamy wosk – musi on osiągnąć odpowiednią temperaturę, jednak nie może być przy tym gorący, aby nie poparzyć skóry. Przyklejamy go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, natomiast po zastygnięciu zrywamy pod włos. Ważne, aby bezpośrednio po zabiegu nie stosować żadnych kosmetyków, a dać skórze trochę czasu na regenerację. 

 

 

Najczęstsze błędy popełniane przy depilacji woskiem

Depilacja twarzy woskiem przynosi oczekiwane efekty, które utrzymują się nawet do 6. tygodni, stąd tak ogromna popularność tej metody. Należy jednak pamiętać o tym, że nieodpowiednio przeprowadzony zabieg może spowodować efekty uboczne. O ile bowiem zaczerwienienie skóry czy lekki obrzęd, które utrzymują się od kilku do kilkunastu godzin po depilacji, mieszczą się w granicach normy, o tyle naderwany naskórek okazuje się być poważnym problemem. Jakich błędów nie należy popełniać, goląc się za pomocą wosku? Wśród najczęstszych wymienia się:

  • zbyt wolne zrywanie wosku,
  • nadmierny nacisk na skórę podczas zrywania wosku,
  • nakładanie wosku na zbyt małe obszary twarzy, przez co depilacja jest nieefektywna,
  • depilowanie woskiem skóry naczynkowej oraz wrażliwej.
Zobacz także  Linia biała brzucha - co to jest? depilacja linii białej

Z wyżej wymienionych powodów, niektóre kobiety nie wyobrażają sobie samodzielnego usuwania owłosienia, udając się w tym celu do gabinetu kosmetycznego. Rzeczywiście, depilacja twarzy u kosmetyczki jest bezpieczniejsza dla naszej skóry, szczególnie jeśli nie mamy dużego doświadczenia w pracy z woskiem. Należy jednak mieć na względzie, że efektu zabiegu wykonanego przez profesjonalistę również utrzymują się do 6. tygodni – po tym czasie należy go powtórzyć.

Depilacja woskiem – czy warto się na nią zdecydować?

Depilowanie twarzy woskiem ma wielu zwolenników, lecz nie brakuje także przeciwników tej metody. Z pewnością nie jest ona najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Usuwanie owłosienia za pomocą wosku jest bolesne, szczególnie jeśli mówimy o okolicach twarzy, gdzie skóra jest naprawdę delikatna. 

Dlatego też decyzję odnośnie tego, w jaki sposób pozbyć się zbędnego owłosienia na twarzy, warto podjąć, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby własne. Jeżeli chcemy skorzystać z pomocy profesjonalistów, udajmy się do salonu DepilConcept, gdzie możemy wypróbować niezwykle skutecznej metody usuwania owłosienia za pomocą światła. 

Depilacja IPL, w przeciwieństwie do wosku, jest całkowicie bezbolesna, natomiast pomaga pozbyć się włosków z twarzy na długi okres czasu. Wystarczy tylko przeprowadzić od 7 do 10 zabiegów, aby móc cieszyć się pożądanymi efektami. Dzięki depilacji IPL, możemy usuwać włoski rosnące na różnej głębokości, u osób z każdym rodzajem karnacji. Jest to metoda, na którą warto się zdecydować, jeśli z jednej strony zależy nam na efektach, z drugiej zaś nie chcemy narażać się na nieprzyjemne doznania bólowe. 

Pamiętajmy, że nawet usuwanie owłosienia u kosmetyczki może być bolesne, jeśli zdecydujemy się na tradycyjny wosk. Tymczasem nowoczesna metoda światłem IPL sprawi, że depilacja przestanie kojarzyć się z bólem, a nawet strachem. W tej materii warto zaufać profesjonalistom, dzięki którym pozbędziemy się nieestetycznych włosków z twarzy. 

Zobacz także  Co to jest depilacja laserowa i czym się różni od depilacji IPL?