Męska depilacja – które strefy męskiego ciała warto depilować?

Męska depilacja przestaje być tematem tabu. Panowie coraz częściej depilują się zarówno w domu, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Które strefy męskiego ciała warto depilować? Jakie są argumenty za i przeciw?

Męska depilacja – popularny trend

Do niedawna temat usuwania owłosienia w przypadku mężczyzn ograniczał się wyłącznie do omawiania kwestii związanych z goleniem zarostu na twarzy. Panowie jednak dostrzegli liczne zalety związane z usuwaniem włosków na ciele i coraz chętniej poddają się takim zabiegom. Czy należy depilować cale ciało, czy może wyłącznie wybrane strefy?

Kiedy mężczyzna powinien usuwać włoski?

Decyzja odnośnie stref męskiego ciała poddawanych depilacji jest sprawą bardzo indywidualną. Panowie zwykle pozbywają się włosków wtedy, kiedy zaczynają im one po prostu przeszkadzać. Często również zdarzają się osoby z wyjątkowo bujnym owłosieniem, które budząc ciekawskie spojrzenia, może sprawiać spory dyskomfort.

Poza tymi oczywistymi argumentami istnieją również dodatkowe przesłanki za tym, aby pozbywać się zbędnych włosków z wybranych części ciała. O czym mowa?

Pachy – przede wszystkim higiena

Depilacja pach sprzyja utrzymaniu higieny. Warto wiedzieć, że za nieprzyjemny zapach potu odpowiadają bakterie bytujące na powierzchni skóry. Bakterie te rozkładają pot, w wyniku czego uwalniane są nie najlepiej pachnące związki. Im więcej włosków pod pachami, tym więcej potu, który się na nich osadza. Brak włosków oznacza lepszą „wentylację” i brak dodatkowej przestrzeni „magazynowej”. Regularne usuwanie włosków z okolicy pach sprawia, że problem pocenia się jest mniej uciążliwy, a skóra dłużej pozostaje świeża.

Okolice intymne – higiena i estetyka

O estetyce możemy dyskutować właściwie w kontekście wszystkich części ciała. Czy męskie pachy lepiej wyglądają w wersji owłosionej, czy pozbawionej włosów – to jest kwestią raczej indywidualną. W przypadku okolic intymnych dochodzi nam jednak dodatkowy czynnik związany z relacjami damsko-męskimi. W tym kontekście estetyka zyskuje na znaczeniu. Zyskuje na znaczeniu również higiena. Strefy intymne są wyjątkowo narażone na infekcje. Podobnie jak w przypadku pach, dobrze jest pozbyć się zbędnego owłosienia, które tę higienę utrudnia.

Klatka piersiowa i plecy – wygoda i estetyka

Delikatne owłosienie na klatce piersiowej jest akceptowane przez większość mężczyzn. Problem zwykle pojawia się w sytuacji, w której włosków jest dużo, są grube, ciemne i długie. Takie włosy dla wielu osób są nieestetyczne. Bywa też, że sprawiają praktyczne problemy, np. włoski wystają spod koszuli lub zahaczają o suwaki w odzieży. Niektórzy mężczyźni pragną również pozbyć się włosków na plecach.

Nogi i ręce – strefa ważna dla sportowców

Osoby aktywnie uprawiające sport często pozbywają się owłosienia z całego ciała. Związane jest to z estetyką, ograniczeniem problemów z poceniem, ale również chęcią zwiększenia bezpieczeństwa czy poprawy wyników sportowych. Dla osób jeżdżących na rowerze ważny jest brak włosów na nogach, które mogą wkręcić się w rower i doprowadzić do poważnego wypadku. Z kolei wyczynowi sportowcy: pływacy, kolarze, biegacze mając gładkie ciało, mogą poprawić swoje wyniki sportowe. W przypadku jazdy na rowerze na dystansie 40 kilometrów można zaoszczędzić nawet minutę! Oczywiście jest to związane z mniejszym oporem powietrza.

Wybór okolicy ciała, którą poddasz depilacji, zależy przede wszystkim od Twoich upodobań, rodzaju włosków i stylu życia, jaki prowadzisz. Niezależnie od tego, z której części ciała będziesz usuwać włoski, wybierz metody, które umożliwiają trwałą redukcję owłosienia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, porozmawiaj z ekspertem z najbliższego salonu DepilConcept. Mamy ogromne doświadczenie w trwałej męskiej depilacji.

 

BANER WWW ODBIERZ VOUCHER DEPILCOCNEPT

Męska depilacja – które strefy męskiego ciała warto depilować?
2.8 / (10) 10 głosowało