Kremy do depilacji – jak działają i czy są skuteczne, jakie są alternatywny?

Czy masz ulubioną metodę depilacji? Sięgając po nią, czujesz satysfakcję, a efekt jest godny Twoich oczekiwań? Poszukajmy najlepszych sposobów depilacji, zaczynając od omówienia działania i skuteczności kremów do depilacji.

Wybór metody depilacji to sprawa bardzo indywidualna. Każdy z nas lubi inne rytuały dbania o piękno. Jedno nas wszystkich łączy, oczekiwanie efektu gładkiej skóry. Czy taki efekt osiągniemy, sięgając po krem do depilacji? 

Jak działa krem do depilacji?

Krem zawiera substancje chemiczne, zazwyczaj są to kwasy, które działają na keratynę zawartą we włosie i tym samym niszcząc strukturę włosa. Włos zostaje rozpuszczony tuż pod powierzchnią skóry. To jest ogromnym atutem, gdy porównujemy ten rodzaj depilacji z goleniem niechcianego owłosienia maszynką jednorazową. Maszynka ucina włos na wysokości wierzchniej warstwy naskórka, w dodatku włos ma ostre zakończenie, które jest wyczuwalne w dotyku. Odrastanie włosa przy zastosowaniu maszynki następuje bardzo szybko, nawet następnego dnia. Kremy dadzą nam 3-4 dni komfortu gładkiej skóry. 

Opinie o depilacji kremem

Ważną cechą kremów do depilacji, z którą mierzą się osoby decydujące się na ten sposób usunięcia owłosienia, jest swędzenie i pieczenie w miejscu aplikacji preparatu. Niestety na sklepowych półkach znajdziemy wiele nieskutecznych preparatów, więc dyskomfort związany z trzymaniem kremu na skórze przez kilka do kilkunastu minut, nie zostanie nagrodzony sukcesem. Co gorsze, niektóre kremy zawierają substancje drażniące, a lista przeciwwskazań i ryzyko wystąpienia stanu zapalnego jest niepokojąca. Wiele osób czuje się zawiedziona po zastosowaniu tej metody. Włosy nie są rozpuszczane w jednakowym stopniu na całym obszarze, gdzie został zaaplikowany preparat. Ponadto aplikacja preparatu w miejscu intymnym jest utrudniona, ponieważ ruszając się, ścieramy preparat i uniemożliwiamy kremowi rozpuszczenie keratyny. 

Krem do depilacji nóg

Wybierając depilację kremem, musimy pamiętać, żeby sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników kremu. Najlepiej sprawdzić reakcję naszego organizmu nakładając preparat na fragment skóry i sprawdzając co kilka godzin, czy nie wystąpił odczyn zapalny. Dlaczego to ważne? Nakładając uczulający preparat na skórę nóg, możemy wywołać poważną reakcję obronną organizmu, która będzie trudna do opanowania ze względu na dużą powierzchnię kontaktu alergenu ze skórą. 

Zobacz także  Depilacja światłem a tatuaż!

Kolejna rzecz, o której należy pamiętać, wybierając krem do depilacji, to zapach preparatu. Część kremu ma nieprzyjemny, kojarzący się z amoniakiem zapach, który utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Zdecydowanie odradzamy go osobom, którym zależy na zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. 

Dużymi kłopotami może zakończyć się nałożenie preparatu na podrażnioną skórę, zarówno po opalaniu, czy wcześniejszej depilacji maszynką jednorazową. Chemiczna substancja zawarta w kremie pogłębi stan zapalny, powodując powstanie krost, opuchlizny i bolesności w miejscu aplikacji. 

kobieta podczas depilacji w salonie kosmetycznym

Skuteczna alternatywa do depilacji kremem

Jeśli masz dość martwienia się o skutki uboczne metod depilacji i po prostu cieszyć się gładką skórą, zapraszamy Cię do salonu DepilConcept, gdzie zadbamy o Twój komfort i nieskazitelną gładkość skóry wszędzie tam, gdzie jej zapragniesz! 

Fotodepilacja polega na wysyłaniu szybkich błysków emitowanych przez głowicę SHR, która przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry oraz zniszczenie mieszków włosowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ temperatura, jaka jest potrzebna do uszkodzenia mieszka to zaledwie 40 stopni Celsjusza. Światło SHR-IPL kieruje się bezpośrednio do cebulki, ponieważ zabieg korzysta z wybiórczej fotolizy. Światło skupia się wyłącznie w barwniku włosa, omijając otaczającą włos skórę. Po kilku dniach włos wysuwa się z uszkodzonego mieszka i nie odrasta w tym miejscu. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Zabiegi wykonuje się, zachowując odstęp kilku tygodni. 

Aby wzmocnić efekt depilacji, należy pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych. Nawilżona i odmłodzona złuszczaniem skóra jest bardziej podatna na zabiegi depilacji polegającej na przenikaniu i penetracji światłem głębszych warstw skóry. Proces fotodepilacji najlepiej wesprzeć i przyspieszyć stosując odpowiednio dobrane preparaty. 

Trwałą depilację SHR in Motion możemy stosować na wszystkich partiach ciała. Najczęściej nasi klienci decydują się na depilację wąsika, depilację twarzy, depilację pach, ramion, nóg oraz bikini. Coraz częściej przeprowadzamy depilację wśród mężczyzn, którzy chętnie wybierają depilację pleców oraz włosów na klatce piersiowej. 

Zobacz także  Mało znane fakty na temat ludzkich włosów!

Metoda depilacji SHR – IPL nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry i jest odpowiednia dla każdego fototypu karnacji. Jest to przełomowa innowacja w trwałych metodach depilacji, które dotąd ograniczały się do usuwania zbędnego owłosienia przy dużym kontraście włosów i karnacji. 

Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zabieg SHR – IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. Już po pierwszej depilacji SHR-IPL liczba niechcianych włosów spadnie o 30 procent, a każdy kolejny zabieg to krok do przodu w kierunku gładkości, która pozwoli Ci zapomnieć o owłosieniu na zawsze. 

Nasi specjaliści przechodzą liczne szkolenia, po to, by zagwarantować doskonałą jakość zabiegów, a także najwyższe standardy obsługi. Wizyta u nas to czysta przyjemność!