Depilacja pleców – jak usuwać włosy na plecach?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabiegi depilacji w salonach kosmetycznych. Kanony męskości ulegają zmianom. Jedno jest pewne, niechciane włosy psują radość życia i obniżają poziom pewności siebie. Należy pamiętać, że na wyciągnięcie ręki są techniki, dzięki którym pożegnamy problem na zawsze. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest depilacji pleców. Dowiedz się, jak usuwać włosy na plecach oraz jakie są profesjonalne metody ich depilacji.

Włosy na plecach

Mocne męskie owłosienie spowodowane jest przez produkcję hormonów, odpowiedzialnych za ich wzmożony wzrost. Wraz ze wzrostem świadomości, że dbałość o wygląd jest właściwa i pożądana, wielu mężczyzn decyduje się na działania, które poprawiają ich samopoczucie i wpływają na komfortową codzienność. Do jednych z ważnych zabiegów, które znacznie poprawiają wygodę, należy depilacja pleców. Nie każdy lubi włosy na plecach i czuje się z nimi dobrze, ważne żeby mieć wiedzę, że nie jesteśmy na nie skazani. 

depilacja pleców u mężczyzn

Depilacja pleców u mężczyzn

Jak poradzić sobie z problemem niechcianego owłosienia pleców, jeśli zdecydowaliśmy się na depilację? Istnieje kilka rozwiązań, lecz nie wszystkie są godne polecenia i nie wszystkie znajdą zastosowanie u każdego z nas. Po pierwsze włosy na plecach znajdują się w trudno dostępnym miejscu, więc ich samodzielna depilacja jest niemożliwa. Poza tym golenie włosów maszynką powoduje nieestetyczne odrastanie grubych włosków, zwiększa ryzyko zapalenia mieszków włosowych, krostek i zakażeń skóry. Skupmy się na metodach profesjonalnych i sprawdzonych, które zagwarantują nam efekt i będą bezpieczne dla naszego organizmu. 

Trwała depilacja pleców

Metoda trwałej depilacji SHR – IPL nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry i jest odpowiednia dla każdego fototypu karnacji. Jest to przełomowa innowacja w trwałych metodach depilacji, które dotąd ograniczały się do usuwania zbędnego owłosienia przy dużym kontraście włosów i karnacji. 

Zobacz także  Depilacja woskiem - ile się utrzymuje?

W DepilConcept pracujemy na żelu chłodzącym, a moc SHR zawsze regulujemy indywidualnie do koloru włosów i fototypu skóry klienta. Skuteczność połączona z łagodnym przebiegiem zabiegu przy użyciu technologii IPL  powoduje, że wybierana jest przez osoby, które miały nieprzyjemne doświadczenia z depilacją. Trwała depilacja IPL nie narusza delikatnej struktury skóry, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. Wiązka światła dociera w głębokie partie skóry i niszczy cebulkę włosa. Fotodepilacja polega na emisji szybkich błysków przez głowicę wysyłającą pulsacyjne światło IPL. Głowica przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry oraz zniszczenie mieszków włosowych.

Przetestowana technologia depilacji światłem to komfort i wysoka skuteczność. Rozproszenie światła pozwala na depilację większych partii ciała w krótszym czasie, przy jednoczesnym dużym poziomie bezpieczeństwa. Niebagatelnym atutem metody SHR In Motion jest relatywnie niewielki koszt w porównaniu do innych metod, w tym do depilacji tradycyjnym laserem. Fotodepilacja to zabieg oddziałujący na nasz organizm, jednak określa się go jako mało inwazyjny, więc bezpieczny i efektywny.  Badania potwierdzają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Aby uzyskać efekt trwałej depilacji potrzebna jest seria 7-10 zabiegów IPL. Zabiegi odbywają się z miesięcznymi przerwami. Powtarzanie zabiegu jest spowodowane tym, że włosy odrastają w różnym tempie i niektóre z nich są w fazie wzrostu, w której nie są podatne na działanie pulsującego światła IPL. Ta metoda dla tych, którzy chcą rozwiązać problem raz na zawsze.

depilacja pleców w salonie kosmetycznym 

Depilacja pleców woskiem

Inną sprawdzoną i polecaną metodą depilacji pleców jest depilacja woskiem. Proces depilacji jest w pełni bezpieczny i polecany do każdej partii ciała, także do pleców. Jego wielkim atutem jest natychmiastowy efekt. Wystarczy jeden zabieg depilacji woskiem pleców by zapomnieć o kłopocie na kilka tygodni. Włosy po każdym zabiegu odrastają słabsze i jaśniejsze, a regularne wykonywanie zabiegu powoduje, że przerwy pomiędzy zabiegami znacznie się wydłużają. Dzięki wyrwaniu włosa z cebulką nie mamy efektu jak przy depilacji maszynką. Po zabiegu woskiem odrasta miękki i cienki włos, a nie ostro zakończona szczecinka. Specjalizujemy się w depilacji mężczyzn. Satysfakcja z naszych usług to dla nas priorytet. Specjaliści DepilConcept przechodzą liczne szkolenia, po to by zagwarantować doskonałą jakość zabiegów, a także najwyższe standardy obsługi.

Zobacz także  Laser diodowy - co to jest, jakie są różnice pomiędzy laserem a IPL?