Jak usunąć wąsik? Poznaj depilację IPL wąsika!

Jest wiele przyczyn, które mogą powodować pojawienie się włosów na kobiecej twarzy. Jednak najczęściej kobiecy wąsik pojawia się bez wyraźnej przyczyny. Jak walczyć z niechcianym ciemnym meszkiem nad górną wargą? Poniżej prezentujemy domowe i profesjonalne sposoby pozbycia się tego problemu. 

Wąsik kobiecy

Niechciane owłosienie kobiecej twarzy może przybierać formę meszku, który różni się kolorem w zależności od fototypu skóry i uwarunkowań genetycznych. Kobiece wąsiki różnią się także długością i grubością włoska końcowego. Tutaj także nie ma zasady, włosy mogą być gęste i krótkie lub pojedyncze i grube. Nawet mały wąsik może być przyczyną dużego dyskomfortu. Badania pokazują, że niechciane owłosienie kobiecej twarzy negatywnie wpływa na samoocenę, jest częstą przyczyną frustracji, lęku przed odrzuceniem. Czasami nadmierne owłosienie twarzy może być wywołane problemami hormonalnymi. Jeżeli masz wątpliwości skontaktuj się ze swoim  lekarzem. 

Jak usunąć wąsik kobiecy?

Kobiety borykające się z nadmiernym owłosieniem twarzy poświęcają wiele czasu i pieniędzy na walkę z tym problemem. Nie każda metoda jest godna polecenia, a niektóre z nich mogą spowodować spotęgowanie uciążliwości, wywołać nawracające zapalne zmiany skórne i narazić na niepotrzebny ból. 

Depilacja wąsika w domu

Próby usunięcia wąsika domowymi sposobami mogą zakończyć się katastrofą. Należy pamiętać, że miejsce, które jest dotknięte problemem należy do bardzo  wyeksponowanych, a jednocześnie jest delikatne i ukrwione. Niewłaściwe użycie preparatu lub urządzenia do depilacji może spowodować reakcję uczuleniową i podrażnienie, a w konsekwencji stan zapalny skóry. Niewłaściwe zastosowanie metod mechanicznych przez osobę bez odpowiedniego doświadczenia niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia skóry. 

Golenie wąsika 

Nigdy nie należy golić kobiecego owłosienia twarzy maszynką z ostrzem. Odrastający włos będzie twardy i gruby, o ostrym, wyczuwalnym pod palcami zakończeniu, a pozostawione cebulki włosowe będą widoczne jako wyraźne czarne punkty pod skórą. Dodatkową konsekwencją może być infekcja bakteryjna lub zapalenie mieszka włosowego, które mogą doprowadzić do uporczywie powracających i trudno gojących się podrażnień i krostek po goleniu.

Zobacz także  Depilacja nóg - poznaj sposób na gładkie nogi!

Depilacja wąsika woskiem

Popularną metodą usuwania kobiecego wąsika jest depilacja woskiem. Depilacja woskiem daje długotrwały efekt gładkiej skóry utrzymujący się od 3 do 5 tygodni. Systematyczność wykonywania zabiegu przyczynia się do wydłużenia efektu depilacji. Wykonanie zabiegu w renomowanym salonie kosmetycznym zagwarantuje komfort i wysoką jakość usługi. Sprawne wykonanie zabiegu zmniejsza odczuwanie bólu i wystąpienie podrażnień. 

Zalecamy regularne powtarzanie zabiegu depilacji woskiem. Piękna, gładka skóra nawet do pięciu tygodni jest możliwa dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką. Proces odrastania jest znacznie wydłużony, a każdy kolejny zabieg powoduje osłabienie niechcianego owłosienia. 

Komfortowa depilacja wąsika 

Dzięki delikatności i uniwersalności Super Hair Removal – SHR in Motion jest idealna do depilacji wąsika i twarzy. To metoda, która powstała z połączenia kilku innowacyjnych technologii, dzięki czemu jest szybka, bezbolesna i bardzo skuteczna. Metoda IPL nie narusza delikatnej struktury skóry, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. Jest to szczególnie istotne przy depilacji delikatnych i mocno ukrwionych partii ciała, takich jak okolica ust. 

Jak wynika z naszych testów już po pierwszym zabiegu z użyciem technologii SHR In Motion obserwowana jest 30% redukcja niechcianego owłosienia, a pozostałe włosy są cieńsze i jaśniejsze. Wielkim atutem SHR in Motion jest wysoka skuteczność przy wszystkich fototypach skóry, także przy małym kontraście między karnacją, a kolorem włosów. Dzięki tej właściwości usuniemy nawet jasny, gęsty  meszek znad górnej wargi, brody czy krawędzi owalu twarzy.  Technologia Super Hair Removal pozwala ograniczyć podrażnienia po zabiegu. Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych i powstawania niedoskonałości, a także doświadczających w przeszłości poparzeń słonecznych. Zabieg SHR – IPL polecamy także osobom z nadwrażliwością skóry na ból oraz przy słabej skuteczności innych zabiegów. Dodatkowo zastosowanie technologii IPL pozostawia skórę promienną i wygładzoną.

Zobacz także  Depilacja pleców - jak usuwać włosy na plecach?

 

 

 

Depilacja wąsika metodą SHR In Motion

Skuteczność połączona z łagodnym przebiegiem zabiegu SHR In Motion powoduje, że wybierana jest przez osoby, które miały nieprzyjemne doświadczenia z depilacją. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania In Motion, czyli „w ruchu”. SHR jest metodą bezpieczną, ponieważ każdy impuls ma jednostkowo niską energię w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu, dostarczenia jej wystarczającej łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego.

Niebagatelnym atutem metody SHR In Motion jest relatywnie niewielki koszt w porównaniu do innych metod, w tym do depilacji tradycyjnym laserem. Wybór nowoczesnej metody IPL to oszczędność czasu i pieniędzy. Przy jednoczesnym komforcie i skuteczności czyni tę metodę bezkonkurencyjną.  Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Wygoda i prostota metody SHR in Motion powoduje, że powrót do codziennych spraw jest możliwy od razu po zakończonym zabiegu. Zabieg usuwania owłosienia wykonuje się w serii, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. Dlatego też zabieg powtarza się najczęściej kilkukrotnie w odstępach około 4 tygodniowych.