Meszek na twarzy – najlepsze sposoby na usunięcie meszku

Problem z owłosieniem twarzy może się nasilić w okresie dynamicznych hormonalnych zmian w organizmie spowodowanych dojrzewaniem. Czasami ma także podłoże genetyczne. Domowe sposoby usuwania owłosienie twarzy mogą spotęgować problem, dlatego warto dowiedzieć się jak bezpiecznie depilować twarz by skóra była zdrowa i wolna od niechcianych włosów. 

Czy meszek na twarzy jest normalny?  

Meszek, czyli krótkie, jasne i bardzo delikatne włoski na twarzy występuje u kobiet bardzo często i jeśli nie jest widoczny nie stanowi odstępstwa od normy. Problemy pojawiają się, gdy włosy są grubsze, długie lub bardzo gęste i ciemne. Nie jest to rzadkie zjawisko. Jakie są przyczyny występowania meszku? Nadmierne owłosienie twarzy jest problemem dotykającym wiele kobiet. Problem może pojawić się nagle, w wyniku leczenia lub zmian hormonalnych w ciele. Często obserwowane jest także jego podłoże genetyczne i dziedziczny mechanizm powstawania. Nie ma ograniczeń wiekowych, może występować w okresie dojrzewania i hormonalnych burz w organizmie, zdarza się także w wieku dojrzałym. Duża skala problemu może być objawem hirsutyzmu i jest wskazaniem do wizyty lekarskiej i leczenia. Niezależnie od podłoża powstania problemu uporczywe owłosienie twarzy wpływa na komfort i może powodować obniżenie nastroju oraz zaniżenie poczucia własnej wartości. Warto udać się na konsultację do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, aby wykwalifikowany personel doradził odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania i doradził metodę depilacji dostosowaną do naszych potrzeb i oczekiwań. 

Czy meszek na twarzy odrasta?

Nieprzemyślana ingerencja w skórę twarzy odbije się na naszym wyglądzie i zdrowiu. Eksperymentowanie z niesprawdzonymi technikami depilacji może spowodować trudne w leczeniu zmiany, zaczerwienienia, oparzenia, a nawet zakażenia bakteryjne. Szczególnie odradzamy depilację maszynką z ostrzem. Skóra twarzy jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Ma bezpośredni kontakt z warunkami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami powietrza, kosmetykami pielęgnacyjnymi i koloryzującymi. Dlatego istotne jest, aby chronić ją od podrażnień i ograniczać inwazyjne zabiegi. Depilacja twarzy wymaga najwyższej delikatności i wprawy w wykonywaniu zabiegu. Depilacja maszynką może doprowadzić do powstania ranek i infekcji. Dodatkowo golenie twarzy spowoduje, że włosy na twarzy będą grube, twarde i szorstkie na wzór męskiego zarostu, a walka z nimi będzie znacznie trudniejsza. 

Zobacz także  15 powodów, dla których mężczyzna powinien się depilować!

Depilacja wąsika na twarzy kobiety

Trwała i skuteczna depilacja meszku

Meszek, który porasta kobiecą twarz jest zazwyczaj jasny, co ograniczało dotąd możliwość usuwania go przy użyciu lasera. Technologia IPL to metoda, która zmieniła podejście do depilacji kobiecego meszku. Mechanizm IPL polega na wysyłaniu wiązki energii do głębokich warstw skóry i uszkodzeniu mieszka włosowego, co uniemożliwia włoskom odrośnięcie w tym samym miejscu. Wielkim atutem techniki IPL jest skuteczność przy każdym fototypie skóry. Co to oznacza w praktyce? IPL umożliwia usunięcie włosków rudych i bardzo jasnych, a także przy małym kontraście między kolorem włosów a karnacją, czyli takich, które najczęściej występują na kobiecej twarzy. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba od  7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Zabiegi wykonywane są w około miesięcznych odstępach czasu. Jest to spowodowane różnicami faz wzrostu włosków poddawanych depilacji.

Dodatkowo z SHR – IPL możesz zapomnieć o podrażnieniach czy bólu, ponieważ SHR in Motion jest całkowicie bezbolesna. Metoda ta sprawdzi się nawet na najdelikatniejszej skórze, ze skłonnościami do podrażnień i poparzeń, a także z tendencją do pękających naczynek. Technologia IPL – SHR wykorzystuje system In Motion – w ruchu, dzięki któremu zabiegi są wyjątkowo szybkie i komfortowe. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – zniszczenie mieszków włosowych.

Jak pozbyć się meszku na twarzy? 

Drugą skuteczną i bezpieczną metodą depilacji niechcianych włosków z twarzy jest depilacja woskiem, która daje długotrwały efekt gładkiej skóry utrzymujący się od 3 do 5 tygodni. Piękna i gładka skóra nawet do pięciu tygodni jest możliwa dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką. Proces odrastania jest znacznie wydłużony, a każdy kolejny zabieg powoduje osłabienie niechcianego owłosienia. Systematyczność wykonywania zabiegu przyczynia się do wydłużenia efektu depilacji. Wykonanie zabiegu w renomowanym salonie kosmetycznym gwarantuje wygodę, wysoką jakość usługi, a sprawne wykonanie zabiegu zmniejsza odczuwanie bólu i wystąpienie podrażnień. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa spływając aż do korzenia, dzięki czemu proces jest szybki i mniej bolesny. Zalecamy regularne powtarzanie zabiegu depilacji woskiem, by wzmocnić i wydłużyć efekt. 

Zobacz także  Jaki jest mechanizm powstawania zmarszczek i jak im zapobiec?