Depilacja nitką – na czym polega? Wady i zalety

W sezonie letnim wszystkie Panie pragną pozbyć się niechcianego owłosienia na nogach, rękach, czy w okolicach bikini. W przypadku depilacji bikini najczęściej stosowanymi metodami jest używanie jednorazowych maszynek z ostrzem, kremów, lub na przykład depilatora. A jak pozbyć się niechcianych włosków na brwiach, czy uciążliwego owłosienia nad górną wargą, czyli tak zwanego wąsika? 

Depilacja nicią 

Jest to metoda depilacji, którą wykonuje się przy użyciu zwykłej nici bawełnianej. Ten rodzaj depilacji jest praktykowany już od bardzo dawna w Chinach, Indiach i we wszystkich krajach arabskich. Dawniej kobiety nawzajem depilowały sobie brwi za pomocą nitki bawełnianej. Ta umiejętność, dzięki przekazywaniu jej z pokolenia na pokolenie miała szansę dotrwać do dziś. To co dobre przetrwa próbę czasu, dlatego obecnie coraz częściej można skorzystać z tego naturalnego zabiegu w dobrych salonach kosmetycznych w całej Europie Zachodniej, a także w Ameryce Północnej.

Dla kogo depilacja nitką?

Metoda ta polecana jest w sposób szczególny do usuwania wszystkich niechcianych włosków z okolic twarzy ( np. brwi, wąsik ). Taki zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny od tradycyjnego wyrywania owłosienia pęsetą. Poza tym jest dużo bardziej precyzyjny. Polecany jest kobietom, które mają wrażliwą, atopową skórę, ponieważ nie wymaga użycia kosmetyków, które mogą zawierać uczulające składniki. 

Na czym polega nitkowanie?

Nitkowanie, zwane depilacją arabską lub turecką, jako metoda depilacji to, mówiąc w skrócie, usuwanie niechcianych włosków przy pomocy dobrze skręconych nici bawełnianych, które są rolowane w pobliżu włosków, których chcemy się pozbyć. Metoda ta umożliwia wyrywanie włosków wraz z cebulkami. Zastosowanie takiej techniki wymaga od osoby ją przeprowadzającej bardzo dużego doświadczenia i wprawy. Trzeba bowiem trzymać jedną część nici w ręce, drugą zaś w zębach. Pośrodku nić jest trzymana przez kosmetyczkę prawą dłonią, tak aby mogła nią swobodnie manewrować. Przy odpowiednim zastosowaniu tej metody można bardzo skutecznie wydepilować między innymi policzki, tak zwany wąsik, brwi, okolice szyi i skroni.

Zobacz także  Depilacja światłem - czy jest skuteczna? jakie są efekty?

Depilacja nitką – wady i zalety

Dlaczego warto wykonywać depilację nitką?

Metoda nitkowania jest uważana zdecydowanie za najzdrowszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Nie używa się w trakcie jej stosowania żadnych środków chemicznych, które mogłyby na przykład wywołać reakcję alergiczną. W jej przypadku nie pojawia się również zagrożenie wrastającymi włoskami. Przeprowadzenie zabiegu przez doświadczoną kosmetyczkę nie zajmuje dużo czasu. Poza tym zabieg daje bardzo dobre efekty i jest stosunkowo niedrogi. W polskich salonach kosmetycznych za zabieg nitkowania zapłacimy około 20-30 złotych za depilację wąsika, brwi około 40 złotych, a za policzki około 40-50 złotych. Jeżeli zabieg ten wykonany jest w pełni profesjonalnie, nie powinien wywoływać bólu, ani żadnych dolegliwości związanych ze skórą. Dlatego też bez przeszkód mogą z niego skorzystać nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą. 

Precyzyjne modelowanie brwi w kilka minut
Depilacja nitkami jest niezwykle precyzyjna, a z drugiej pozwala na usuwanie dużej ilości włosków za jednym razem. Nitkowanie brwi poleca się w szczególności posiadaczkom bardzo grubych, gęstych i trudnych do poskromienia brwi. Ten sposób pozwala nadać im dosłownie idealny kształt w zaledwie kilka minut. Rezultaty zabiegu nitkowania utrzymują się 3-5 tygodni. Włoski są usuwane z cebulką, dzięki czemu przy regularnych zabiegach wyrastają słabsze i jaśniejsze. 

Jakie są minusy zabiegu nitkowania ? 

Zabieg nitkowania niechcianych włosków nie jest jeszcze aż tak bardzo popularny, a co za tym idzie ciężko znaleźć właściwego specjalistę, który profesjonalnie go wykona. Źle przeprowadzony zabieg będzie bolesny i nieskuteczny. Poza tym zabieg nitkowania nie jest w stanie zadziałać w zagięciach skóry, a co za tym idzie jego zakres jest nieco ograniczony, a przy dużym trądziku istnieje ryzyko podrażnienia i rozniesienia zmian na powierzchnię całej twarzy.

Czy depilację nitką można przeprowadzić samodzielnie?

Zabieg nitkowania włosków może być jak najbardziej przeprowadzony samodzielnie. Na początku taka czynność może się wydawać nazbyt skomplikowana, jednakże po nabraniu wprawy będzie nam coraz łatwiej. Do wykonania nitkowania będziemy w zasadzie potrzebować tylko niewielkiego kawałka nitki ( o długości ok. 1 metra ). Ową nitkę należy zawiązać tak, aby powstała z niej pętla. Następnie chwytamy ją obiema rękami i zakręcamy ją w taki sposób, aby na środku powstał skręt, a po bokach dwie odrębne pętle. Tak przygotowaną nitką można wykonywać zabieg depilacji włosków. Następnie przybliżamy ją do skóry, tak aby skręcona część nitki znajdowała się tuż przed włoskami ( pod włos ). Dokonując poszerzania i zwężania zewnętrznej pętelki otrzymamy efekt równomiernej depilacji. 

Zobacz także  Włosy‌ na‌ ‌brzuchu‌ u‌ ‌kobiety‌ -‌ ‌jak‌ ‌bezpieczne‌ ‌się‌ ‌ich‌ ‌pozbyć?‌

Promocja DepilConcept

TYLKO TERAZ: BEZBOLESNA I TRWAŁA DEPILACJA SHR IN MOTION TYLKO ZA 29 ZŁ!DEPILCONCEPT CTA