Depilator elektryczny – jak działa? Jakie są alternatywny?

Radość gładkiej skóry — sprawdzone metody depilacji

Miękka i jedwabiście gładka skóra to efekt dobrze dobranej pielęgnacji i odpowiednich kosmetyków do higieny i ochrony naszej naturalnej bariery ochronnej. Skóra to skomplikowany system, który istnieje, by nas chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli dobrze o niego zadbamy, będzie naszym najlepszym przyjacielem i powodem do dumy. Zaniedbana i traktowana bez należytej troski, stanie się powodem kłopotów ze zdrowiem i codziennych uciążliwości. Warto poświęcić jej należytą uwagę i dać opiekę, na jaką zasługuje. 

Mechaniczne metody depilacji

Na czym polega mechaniczna depilacja? W największym skrócie mechaniczna depilacja to wyrwanie lub ogolenie włosa. Zdecydowanie bardziej efektywne jest wyrywanie, ma jednak swoje wady. Najlepiej, gdy wyrywamy włos z cebulką, wtedy skuteczność takiej metody zdecydowanie wzrasta, a efekt gładkiej skóry trwa dłużej. 

Metody oparte na wyrywaniu włosa elektrycznym depilatorem są bolesne, dlatego przy wyborze właściwej dla nas metody depilacji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kryterium bólu. Warto też przyjrzeć się urządzeniom dostępnym na rynku. Depilatory starszych generacji są wolniejsze, więc proces wyrywania będzie bardziej bolesny. Nowsze urządzenia są dodatkowo wyposażone w nakładki i programy zmniejszające nieprzyjemne odczucia. 

Depilacja elektrycznym depilatorem

Depilatory elektryczne różnią się specyfikacją, a dużym minusem jest to, że względy higieniczne uniemożliwiają przetestowanie urządzenia przed zakupem. Pozostaje zaufać na słowo producentowi. Użytkownicy tego typu urządzeń mówią także o jeszcze jednym mankamencie. Depilator nie zawsze wyrywa włosy z cebulkami, więc zamiast oczekiwanego efektu, który trwa kilka tygodni, będziemy się borykać z odrastającą po kilku dniach ostrą szczeciną, co w połączeniu z dużym odczuwaniem bólu daje mało satysfakcjonujący efekt. 

Innym skutkiem ubocznym stosowania elektrycznych depilatorów są wrastające włoski. Dzieje się tak dlatego, że odrastający od cebulki włos może niekiedy zmienić kąt nachylenia i zamiast do góry, odrastać pod kątem przebijając delikatne warstwy skóry otaczające mieszek włosowy. Wrastające włosy mogą być powodem nieprzyjemnych dolegliwości. W miejscu wrastania powstaje zaczerwienienie, a nawet ropna krostka. Żeby uniknąć tego kłopotu, należy pamiętać o nawilżaniu i złuszczaniu dobranymi do naszej skóry kosmetykami. 

Zobacz także  W jaki sposób golić pachy, aby nie zostawiać czarnych kropek?

kobieta ze skrzyżowanymi nogami

Depilacja bikini elektrycznym depilatorem

Miejsca intymne charakteryzują się dużym ukrwieniem, dlatego zabiegi mechanicznej depilacji tych delikatnych miejsc za pomocą urządzenia wyrywającego owłosienie mogą być użyteczne wyłącznie dla osób o wyjątkowo wysokim progu bólu. 

Skuteczna depilacja — jak trwale i bezboleśnie pozbyć się owłosienia? 

Polecamy także trwałą depilację SHR – IPL. Dzięki delikatności i uniwersalności Super Hair Removal – SHR in Motion jest idealna do depilacji bikini. To metoda, która powstała z połączenia kilku innowacyjnych technologii, dzięki czemu jest szybka, bezbolesna i bardzo skuteczna. Metoda IPL nie narusza delikatnej struktury skóry, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. Jest to szczególnie istotne przy depilacji delikatnych, mocno ukrwionych i unerwionych partii ciała, takich jak okolice intymne, pachy, brzuch czy klatka piersiowa. IPL świetnie sprawdzi się także przy depilacji wąsika

Eksperci DepilConcept polecają SHR – IPL osobom z nadmierną wrażliwością skóry na ból, słabą skutecznością innych zabiegów, tendencją do pękania naczynek krwionośnych, wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Depilacja SHR zapewnia 30% utratę niechcianych włosów już po pierwszym zabiegu, a 7 do 10 bezbolesnych zabiegów z użyciem technologii IPL daje trwały efekt gładkiej skóry bez śladu owłosienia. 

Fotodepilacja

Fotodepilacja polega na emisji szybkich błysków emitowanych przez głowicę SHR, która przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry oraz zniszczenie mieszków włosowych. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Zabiegi wykonuje się, zachowując odstęp kilku tygodni. 

Aby przyspieszyć efekt depilacji, należy pamiętać o zabiegach pielęgnacyjnych. Nawilżona i odmłodzona złuszczaniem skóra jest bardziej podatna na zabiegi depilacji polegającej na przenikaniu i penetracji światłem głębszych warstw skóry. Proces fotodepilacji najlepiej wesprzeć i przyspieszyć stosując odpowiednio dobrane preparaty. 

Zobacz także  Depilacja pastą cukrową - na czym polega? Depilacja pastą vs woskiem