Jaki‌ ‌rodzaj‌ ‌depilacji‌ ‌bikini‌ ‌wybrać,‌ ‌jakie‌ wyróżniamy?‌ ‌

Depilacja bikini to świetne rozwiązanie dla tych, którzy wybierają swobodę, ponieważ daje komfort w codziennych sytuacjach. Szczególnie, gdy uprawiamy sport i uwielbiamy spontaniczne podróże. To rozwiązanie docenią ci, którzy korzystają z życia i chcą cieszyć się komfortem gładkiej skóry o każdej porze roku. 

Rodzaje depilacji bikini

Stojąc przed wyborem depilacji bikini mamy duży wybór możliwości. Podstawową różnicą jest zasięg depilacji. Wybierając bikini klasyczne osiągniemy efekt naturalny, a włosy zostaną usunięte do linii bielizny. Głębszym typem depilacji bikini jest depilacja francuska, która sięga dalej, poza linię bielizny i pozwala nadać wybrany przez nas kształt włosom na wzgórku łonowym. Możemy także wybrać modele depilacji bikini, które pozbawią nas niechcianego owłosienia z okolic wzgórka łonowego, aż po depilację brazylijską, w której redukuje się całe owłosienie intymne, także z okolic odbytu oraz pomiędzy pośladkami. Decydując się na zabieg depilacji intymnej warto wybrać metody bezpieczne i sprawdzone. Wie to każdy kto borykał się z problem zapalenia mieszków włosowych lub bolesnymi podrażnieniami i krostkami po użyciu maszynki. Rekomendujemy dwie sprawdzone metody, komfortową depilację woskiem oraz bezbolesną depilację światłem IPL. 

Rodzaje depilacji intymnej

Do wyboru jest kilka rodzajów depilacji bikini, które różnią się pod względem komfortu i trwałości efektu. Golenie miejsc intymnych, mimo krótkotrwałości efektu i dużego ryzyka podrażnień, nadal plasuje się w czołówce wybieranych metod. Ostrze maszynki podrażnia skórę, która staje się podatna na infekcje. Podrażniona skóra pachwin może skutecznie popsuć najlepiej zaplanowane wakacje, dlatego doradzamy bardziej przemyślane metody. 

Eksperci DepilConcept polecają SHR – IPL osobom z dużą wrażliwością skóry na ból, słabą skutecznością innych zabiegów oraz tendencją do pękania naczynek krwionośnych, wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Dodatkowo cykl trwałej depilacji światłem IPL ma niski koszt, gdy porównamy go do całościowego kosztu jednorazowych maszynek. 

Zobacz także  Włosy‌ na‌ ‌brzuchu‌ u‌ ‌kobiety‌ -‌ ‌jak‌ ‌bezpieczne‌ ‌się‌ ‌ich‌ ‌pozbyć?‌

kobieta z piórkiem w oklicach bikini po depilacji

Depilacja bikini – kształt

Wybierając depilację bikini w salonach DepilConcept mamy wpływ na kształt naszego owłosienia intymnego, którego stylizacja jest ważnym elementem depilacji bikini. Dopracowany kształt linii włosów nadaje estetyczny wygląd, jest dodatkowym atutem w intymnych doznaniach z partnerem i ładnie prezentuje się, gdy wybieramy transparentną bieliznę. Od nas zależy jaki kształt wybierzemy, czy będzie to wąski lub szerszy pasek, trójkąt, czy bardziej fantazyjny kształt, który wprowadzi element pikanterii do związku.

Typy depilacji bikini  

Polecana przez ekspertów DepilConcept depilacja światłem IPL polega na wysłaniu w głębokie warstwy skóry wiązki promienia energii świetlnej. Promieniowanie dociera jednocześnie do wielu cebulek włosowych, ale jest pochłaniane wyłącznie przez barwnik znajdujący się we włosach – melaninę. Cebulka włosowa ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Bezbolesne i kontrolowane zniszczenie mieszka włosowego odbywa się więc poprzez dostarczenie do jego wnętrza najmniejszej spośród skutecznych dawek energii, a włos po kilku dniach po zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego i wypada. IPL jest najbardziej komfortową opcją depilacji bikini, także najgłębszych wersji, czyli bikini brazylijskiego i hollywoodzkiego. Nasi klienci wybierają metodę IPL do  depilacji bikini ze względu na wysoki komfort, skuteczność i bezbolesność. Specjalizujemy się również w depilacji mężczyzn, którzy coraz częściej sięgają po depilację intymną – dbając o swój wygląd i wybierając komfort przy uprawianiu sportu. Innym skutecznym sposobem walki z niechcianym owłosieniem jest komfortowa depilacja woskiem. To doskonały sposób na szybkie osiągnięcie perfekcyjnie gładkiej skóry. Jedna wizyta w salonie kosmetycznym dzieli nas od gładkości, która trwa kilka tygodni. Każda kolejna wizyta powoduje, że włoski są coraz słabsze i cieńsze, a co za tym idzie mniej widoczne. Warto pamiętać o systematycznym wykonywaniu zabiegu, żeby utrzymać i wzmocnić efekt. Sprawne wykonanie zabiegu zmniejsza odczuwanie bólu i wystąpienie podrażnień. 

Zobacz także  Depilacja w ciąży - czy jest bezpieczna?