Redukcja Naczynek i Przebarwień

Redukcja naczynek i przebarwień polega na termicznym zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych i przebarwień przy pomocy światła IPL.

Dla kogo zamykanie naczynek?

Dla wszystkich osób, które mają problem z rozszerzonymi naczynkami. Zabieg pozwala:

  • zamknąć pojedyncze naczynka, tzw. pajączki,
  • zmniejszyć problem rozszerzonych i pękniętych naczynek,
  • zredukować rumień u osób z nadwrażliwą cerą,
  • zniwelować przykre objawy związane z trądzikiem różowatym.

Zabieg możemy wykonywać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn na wszystkich częściach ciała.

Jak działa zamykanie naczynek?

Światło emitowane przez urządzenie IPL jest absorbowane przez hemoglobinę – substancję znajdującą się we krwi. Podobnie jak w przypadku fotodepilacji barwnik ten w wyniku przyjęcia ogromnej dawki energii ulega zniszczeniu, uszkadzając przy tym otaczające go tkanki – ścianki naczynia krwionośnego. Po kilkunastu dniach uszkodzone tkanki zostają zmetabolizowane przez organizm, a naczynko ulega stopniowemu blednięciu.

Jak powstają przebarwienia skóry?

Za kolor skóry odpowiada barwnik – melanina. Melanina wytwarzana jest w przez zlokalizowane w najgłębszych warstwach naskórka komórki barwnikowe – melanocyty. Im więcej melaniny, tym skóra jest ciemniejsza. Proces produkcji i dystrybucji barwnika w naskórku zachodzi przez cały czas. Pod wpływem różnych czynników praca melanocytów może ulec zaburzeniu. Barwnika może powstać w jednym miejscu zbyt dużo lub prawidłowo wytworzony barwnik może zostać nierównomiernie rozprowadzony w naskórku. W ten właśnie sposób powstają przebarwienia.

Istnieje wiele przyczyn powstawania zaburzeń barwnikowych. Zaliczamy do nich nadmierną ekspozycję skóry na działanie promieni słonecznych, starzenie się skóry, zaburzenia równowagi hormonalnej, niektóre choroby i leki, infekcje, stany zapalne skóry, stosowanie substancji o działaniu fotouczulającym i inne.

Jak pozbyć się przebarwień skóry?

Aby zlikwidować, przebarwienia należy pozbyć się nagromadzonego w skórze nadmiaru barwnika. W tym przypadku polecamy fototerapię IPL, która precyzyjnie działa na melaninę zlokalizowaną w zmianie barwnikowej. Energia pochodząca z fali emitowanej przez urządzenie doprowadza do błyskawicznego zwiększenia temperatury w obrębie przebarwienia i zniszczenia nagromadzonej melaniny. Podobnie jak w przypadku fototerapii naczynek, tutaj również organizm stopniowo usuwa resztki zniszczonego barwnika, a skóra odzyskuje jednolity koloryt.

Jak często?

W zależności od stopnia zaawansowania zmian należy przeprowadzić ok. 10 sesji zabiegowych. Wszystkie procedury są zawsze dobierane indywidualnie. Pojedyncze zabiegi powtarzamy w 2 tygodniowych odstępach.

Zalety

Zabiegi zamykania naczynek i redukcji przebarwień są:

  • bezbolesne,
  • w krótkim czasie dają widoczne efekty,
  • można je wykonywać na wszystkich typach cer,
  • nie wywołuje dodatkowych podrażnień czy zaczerwienień,
  • nie jest drogi w porównaniu do innych metod wykazujących podobną skuteczność.

Zabiegi są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód możemy je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Efekty zabiegu

Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów naczynka i przebarwienia ulegają znacznej redukcji lub nawet całkowitemu zniwelowaniu. Skóra staje się jedwabiście gładka,  cały układ mikrokrążenia pracuje dużo wydajniej a koloryt jest jednolity. Skóra staje się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne (np. pogodowe). Na znaczeniu tracą problemy z przejściowym zaczerwienieniem, powstającym najczęściej w wyniku innych czynników zewnętrznych (emocje, wiatr, mróz, ostre potrawy, alkohol).