Co to jest depilacja laserowa i czym się różni od depilacji IPL?

Pojawiające się w różnych partiach ciała włoski, stanowią niemały defekt estetyczny. Dlatego kobiety, a w ostatnim czasie nawet mężczyźni, poszukują różnego rodzaju sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia. Dużą popularnością cieszy się depilacja laserowa, jednak coraz więcej mówi się też o depilacji IPL. Jak działa depilacja laserowa i czym różni się od depilacji IPL?

Na czym polega depilacja laserowa?

Na początek warto wyjaśnić schemat działania depilacji laserowej, która cieszy się ogromną popularnością wśród osób, chcących pozbyć się owłosienia z różnych partii ciała. Otóż zabieg depilacji laserowej polega na emitowaniu wiązek światła o jednej długości fal. Wiązkę lasera pochłania melanina, zawartą w mieszku włosowym. W efekcie następuje kumulacja energii cieplnej, co doprowadza do bezpowrotnego zniszczenia cebulki.

 Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną, jednak sprawdza się głównie w przypadku bardzo jasnej skóry oraz ciemnych włosów, które bardzo dokładnie się na niej odznaczają. Choć laser reklamowany jest jako bezbolesna metoda pozbywania się owłosienia, to wiele klientek utrzymuje, że podczas zabiegu czuje znaczny dyskomfort, a nawet ból. Skóra w ciągu pierwszych kilku godzin może być zaczerwieniona, przesuszona i podrażniona. 

Depilacja IPL – jak to działa?

Nieco inaczej działa depilacja IPL – tutaj bowiem również mamy do czynienia z emitowaniem wiązek światła, jednak o różnych długościach fal. Co więcej, fale emitowane są w różnych kierunkach, dzięki czemu możliwe jest naświetlenie większych obszarów ciała, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Barwnik znajduje się w skórze wychwytuje wiązkę promienia, w efekcie czego cebulka ulega – jak w przypadku depilacji laserowej – bezpowrotnemu zniszczeniu. 

Za pomocą depilacji światłem można pozbyć się nie tylko ciemnych włosków, ale również tych bardzo jasnych czy rudych. Metoda ta doskonale sprawdza się w przypadku osób z ciemniejszą karnacją, u których laser może okazać się nieefektywny. Warto mieć na uwadze, że podczas wykonywania zabiegu, cebulki zostają podgrzane wyłącznie do temperatury, w której może nastąpić ich rozpad. Nie ma więc ryzyka przegrzania, czy – co gorsza – poparzenia skóry. Zabieg jest więc bezpieczny, a dodatkowo bezbolesny.

Zobacz także  Jak długo utrzymują się efekty po depilacji woskiem?

 

kobieta podaczas depilacji

 

Depilacja laserowa czy IPL – na co warto się zdecydować?

Kobiety często nie wiedzą, jaką formę depilacji wybrać dla siebie. Z jednej strony popularniejszy jest laser, dlatego też wiele klientek decyduje się właśnie na niego, z drugiej zaś warto dobrze zastanowić się, która opcja jest bezpieczniejsza, a także bardziej komfortowa. Usuwanie zbędnego owłosienia od zawsze kojarzy się z bólem i nieprzyjemnymi momentami, co – niestety – potwierdzają zabiegi depilacji laserowej. 

Tymczasem, decydując się na depilację IPL, uczucia bólu można uniknąć. Co więcej, sam zabieg trwa o wiele krócej, niż depilacja laserem. W drugim przypadku na wizytę w salonie należy poświęcić przynajmniej pół godziny, podczas gdy zabieg depilacji IPL można wykonać w 15 minut. Jest to doskonała metoda dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na wizytę u kosmetyczki. 

O wiele mniej dotkliwe okazują się być efekty uboczne, które w przypadku depilacji laserowej mogą trwać nawet kilka dni. Jeśli zdecydujemy się na depilację IPL, to o efektach ubocznych możemy właściwie zapomnieć, bowiem nie powoduje ona podrażnienia skóry, przez co nie staje się ona sucha ani zaczerwieniona. 

Depilacja w domu? Zapomnij o niej!

Domowa depilacja to już przeszłość – dziś o wiele lepiej skorzystać z oferty salonu DepilConcept, który oferuje bezbolesne usuwanie owłosienia metodą IPL. Dzięki temu nasza skóra pozostanie miękka, zadbana i przede wszystkim gładka. Redukcją włosków zajmą się profesjonaliści, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, a także posiadają dużą wiedzę i doświadczenie. 

Nie musimy już samodzielnie dobierać metody, kosmetyków czy też zastanawiać się, jak zredukować zaczerwienienia po goleniu. Depilacja nie musi kojarzyć się z walką z każdym, pojedynczym włoskiem, a wręcz przeciwnie, może stać się chwilą relaksu i sposobem, aby poczuć się piękną.

Zobacz także  Depilacja światłem a tatuaż!