Czy depilować miejsca intymne przed wizytą u ginekologa?

Badania okresowe są jednym z elementów dbania o siebie. Współczesne kobiety wiedzą, że piękno jest integralną częścią zdrowia i nie zapominają o kontrolnych wizytach lekarskich. Jak przygotować ciało, aby wizyta u ginekologa przebiegła w komfortowej atmosferze? Warto przemyśleć kwestię włosów w miejscu intymnym zanim siądziemy na ginekologicznym fotelu. 

Wizyta u ginekologa a depilacja

Przygotowując się do wizyty kontrolnej nie ma konieczności depilacji intymnej. To czy zdecydujemy się usunąć owłosienie łonowe zależy od naszych preferencji i tego jaką stylizację intymną uznajemy za atrakcyjną i estetyczną. Badanie ginekologiczne jest ważne ze względów medycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kobieta czuła się pewna siebie i atrakcyjna, również na ginekologicznym fotelu. 

Depilacja miejsc intymnych przed wizytą u ginekologa

Wybór rodzaju depilacji intymnej zależy do indywidualnych preferencji. Profesjonalne gabinety kosmetyczne oferują różne sposoby depilacji, wśród których prym wiodą depilacja klasyczna, depilacja francuska i depilacja brazylijska, inaczej zwana hollywoodzką. 

Depilacja klasyczna polega na usunięciu włosów do linii bielizny. To wybór dla osób, które zaczynają swoją przygodę z depilacją i wybierają naturalny wygląd swoich intymnych sfer. Wariantem bardziej odważnym jest depilacja francuska. Kosmetyczka usuwa owłosienie z rejonu wzgórka łonowego zostawiając estetycznie wyglądający kształt, który wcześniej uzgadnia z klientką. Depilacja brazylijska, zwana także hollywoodzką polega na pozbyciu się wszystkich włosów z okolic intymnych. Kosmetyczka usuwa także niechciane owłosienie z okolic odbytu, a także porastających wargi sromowe. Po depilacji brazylijskiej skóra jest idealnie gładka.

Polecamy komfortową depilację woskiem, najskuteczniejszą metodę usuwania niechcianego owłosienia w palecie metod tradycyjnych. 

Ta technika umożliwia redukcję owłosienia wraz z cebulką. Co to oznacza w praktyce? Koniec z ciemnymi plamami pod skórą, które pojawiają się już następnego dnia po depilacji maszynką. Skóra jest idealnie gładka przez 3 do 5 tygodni.

Zobacz także  Przeczulica skóry - na czym polega?

 

 

Czym depilować miejsca intymne przed wizytą u ginekologa? 

Odradzamy wykonywanie depilacji intymnej w ostatniej chwili przed wizytą. Skóra potrzebuje czasu na regenerację po zabiegu depilacji, szczególnie gdy wybieramy metody domowe, takie jak golenie maszynką jednorazową. W pośpiechu łatwo o skaleczenia, a także podrażnienia przy mieszkach włosowych. Skaleczenia i krostki mogą dodatkowo zwiększyć dyskomfort związany z badaniem ginekologicznym. Urazy mogą także narazić na zakażenia, a opuchnięcia przyczynić się do odczuć bólowych, pieczenia i swędzenia. 

Alternatywą do depilacji mechanicznej jest depilacja za pomocą chemicznych preparatów. Wybierając tę metodę należy pamiętać, że preparaty nie są neutralne zapachowo, a ich woń może być wyczuwalna na skórze przez kilka godzin. Warto wybrać kosmetyk, który będzie nam  odpowiadał pod tym kątem lub wykonać zabieg minimum na dzień przed wizytą. 

Dla kobiet, które szukają bezinwazyjnych i bezbolesnych metod depilacji intymnej polecamy nowoczesną metodę Super Hair Removal (SHR). Metoda trwałej depilacji Super Hair Removal nie narusza delikatnej struktury skóry. Zabieg jest szybki i komfortowy dla klienta. SHR bazuje na nowoczesnej technologii IPL. Jak wynika z naszych testów już po pierwszym zabiegu obserwowana jest 30% redukcja niechcianego owłosienia, a pozostałe włosy są cieńsze i jaśniejsze. Zabieg wykonywany jest techniką in Motion, co radykalnie skraca czas depilacji i czyni ją niezwykle łatwą w wykonaniu.