15 powodów, dla których mężczyzna powinien się depilować!

Męska depilacja nie jest już tematem tabu! Mimo to nadal są mężczyźni, którzy mają wątpliwości, czy powinni wybrać się do gabinetu kosmetycznego w celu trwałego usunięcia niechcianych włosków. Dla osób, którym nadmiar owłosienia utrudnia życie, ale nadal nie mogą się zdecydować na skorzystanie z metod trwałej depilacji, przygotowaliśmy listę aż 15 świetnych powodów!

POWÓD 1 – Będziesz się lepiej czuł

Bujne włosy na ciele często są powodem skrępowania – uniemożliwiają odsłanianie ciała, wystają spod ubrania, wywołują również zakłopotanie w sytuacjach intymnych… Pozbywając się włosów, pozbywasz się również wielu obaw i kompleksów, co ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie!

POWÓD 2 – Będziesz lepiej wyglądał, wyeksponujesz swoją muskulaturę

Po usunięciu zbędnych włosków poprawi się wygląd Twojej sylwetki. Będzie widać, że jesteś zadbany, a Twoje ciężko wypracowane mięśnie zostaną lepiej wyeksponowane!

POWÓD 3 – Będziesz wyglądał szczuplej

Bujne owłosienie sprawia, że we wszystkich kluczowych strefach ciała zyskujesz kilka dodatkowych centymetrów. Ciemny kolor włosków dodatkowo potęguje ten efekt, w wyniku czego sylwetka wygląda nie tylko na szerszą, ale również cięższą. Usunięcie włosków sprawia, że wyglądasz szczuplej!

POWÓD 4 – Będziesz podobał się kobietom

To wszystko składa się na zwiększenie zainteresowania ze strony kobiet, które oczekują, że mężczyzna będzie o siebie dbał. Gładkie ciało wygląda znacznie atrakcyjniej. Łatwiej też jest wyeksponować swoje atuty, jak choćby wspomnianą wyżej rzeźbę ciała.

POWÓD 5 – Wyślesz w świat sygnał, że jesteś nowoczesnym, dbającym o siebie mężczyzną

Depilacja to w dzisiejszych czasach (nie tylko w przypadku kobiet) traktowana jest raczej w kategoriach zabiegu higienicznego. Mężczyźni mający gładkie ciało często postrzegani są jako osoby nowoczesne i dbające o siebie. Jeśli chcesz wywoływać takie wrażenie, przemyśl usunięcie zbędnych włosków!

Zobacz także  Depilacja woskiem krok po kroku

POWÓD 6 – Będzie Ci łatwiej utrzymać higienę

Na włoskach osadza się pot i bakterie. Usunięcie zbędnego owłosienia pod pachami czy w okolicach intymnych pomoże Ci utrzymać higienę w tych miejscach znacznie dłużej niż w przypadku obecności bujnego owłosienia.

POWÓD 7 – Ograniczysz problem nadmiernej potliwości

Ograniczysz także bardzo kłopotliwą nadmierną potliwość. Gładka skóra mniej się poci, a stosowany antyperspirant działa dokładnie tam gdzie powinien, nie zatrzymując się na niepotrzebnych włoskach.

POWÓD 8 – Będzie Ci wygodniej uprawiać sport

Kolejną zaletą depilacji jest możliwość uniknięcia wielu problemów, które włoski sprawiają osobom aktywnym. Pomijając wspomniany już wcześniej aspekt ograniczenia pocenia, dodatkowo unikniesz nieprzyjemnych otarć, podrażnień skóry, zmniejszysz ryzyko infekcji, kontuzji (np. nagłe wyrwanie włosków), a nawet poprawisz swoje wyniki sportowe (nie bez powodu pływacy czy biegacze depilują całe ciało, żeby zmniejszyć opór wody czy powietrza).

POWÓD 9 – Pozbędziesz się problemu zapalenia mieszków włosowych

Wybór trwałej metody depilacji i wyeliminowanie konieczności golenia włosków maszynką uwolni Cię od problemu zapalenia mieszków włosowych.

POWÓD 10 – Włoski przestaną wrastać

Pozbędziesz się również problemu wrastania włosków i nieestetycznych czarnych kropek z odrastających włosków. Twoja skóra zawsze będzie przyjemna w dotyku!

POWÓD 11 – Łatwiej się opalisz

Opalanie nie jest zdrowe i zdecydowanie go nie polecamy, niemniej jednak faktem jest, że skóra bez włosów znacznie lepiej i szybciej się opala. Również alternatywne (bezpieczne) metody takie jak np. opalanie natryskowe, przynoszą znacznie lepsze efekty, jeśli stosujemy je na gładkiej skórze.

POWÓD 12 – Unikniesz niezręcznych sytuacji

Twoja skóra zawsze będzie gładka – nie będziesz drapał swojej partnerki. Będziesz również w każdej chwili gotowy na niespodziewaną randkę!

POWÓD 13 – Będziesz mógł bez skrępowania wybrać się na basen czy do sauny

Nieplanowany wypad na siłownię, na basen czy do sauny? Nie rezygnuj z niego tylko dlatego, że źle się czujesz ze swoim owłosieniem lub akurat nie zdążyłeś ogolić włosków w kluczowych okolicach. Wybierając trwałą depilacje, już nigdy nie będziesz musiał się nad tym zastanawiać!

Zobacz także  Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

POWÓD 14 – Zobaczysz, że Twoja pewność siebie wzrośnie

Jeśli z powodu nadmiernego owłosienia od dawna czujesz się niepewnie, trwała depilacja będzie dla Ciebie prawdziwą rewolucją w żuciu. Już nigdy nie będziesz narażony na ciekawskie spojrzenia na plaży czy na basenie. Wreszcie poczujesz się dobrze we własnej skórze, a Twoja pewność siebie wzrośnie!

POWÓD 15 – Zaoszczędzisz mnóstwo czasu

Dobrze wiesz, ile zajmuje golenie skóry maszynką. Pomyśl, co możesz zrobić z czasem, który zaoszczędzisz decydując się na trwałą depilację!

Który z powyższych powodów przekonał Cię najbardziej? Nie trać czasu na problemy wynikające z posiadania niepotrzebnych włosków na ciele! Skontaktuj się z najbliższym salonem DepilConcept i pozbądź się problemu! Wybierz najlepszą dla siebie trwałą metodę redukcji owłosienia!