Włosy na brodzie u kobiety – w jaki sposób się ich pozbyć?

Hirsutyzm, czyli występowanie nadmiernego owłosienia w różnych partiach kobiecego ciała, może przybrać formę umiarkowaną bądź nasiloną. W pierwszym przypadku mamy do czynienia głównie z pojawianiem się owłosienia na brodzie, co stanowi poważny efekt estetyczny. Jak pozbyć się włosków, które – choć niewielkich rozmiarów – mogą w znaczny sposób wpłynąć na poczucie wartości oraz samoocenę?

Skąd się bierze meszek na brodzie?

Na początek warto zastanowić się, jaka jest przyczyna powstawania meszku na brodzie? Najczęściej włoski na brodzie rosną, gdy w organizmie kobiety obserwuje się podwyższoną wartość męskich hormonów płciowych. Często kobiety te zmagają się nie tylko z hirsutyzmem, ale również z innego typu chorobami, takimi jak na przykład zespół policystycznych jajników. Owłosienie na brodzie statystycznie częściej pojawia się u kobiet w okresie menopauzy i pomenopauzalnym. Wszystko dlatego, że w tym właśnie czasie gospodarka hormonalna jest zachwiana, co może manifestować się nadmiernymi, trudnymi do usunięcia włoskami. Kobiecy „wąsik” oraz włoski na brodzie mogą jednak pojawić się w każdym wieku.

 

 

 

Jak się pozbyć owłosienia?

Kobiety, u których pojawia się meszek na brodzie bądź charakterystyczny wąsik, muszą przede wszystkim udać się do lekarza. Ten zleci wykonanie badań, których celem będzie oznaczenie poziomu hormonów. W pierwszej kolejności należy bowiem znaleźć przyczynę powstawania owłosienia na twarzy. Choć najczęściej mamy do czynienia z problemami hormonalnymi, to u pewnej grupy kobiet hirsutyzm nie ma jasnej przyczyny – mówimy wtedy o dolegliwości idopatycznej. 

Musimy jednak wykluczyć wszelkiego typu poważne przyczyny powstawania owłosienia, gdyż mogą one wpływać nie tylko na nasz wygląd zewnętrzny, ale również na funkcjonowanie całego organizmu. Pozostaje jednak pytanie, jak pozbyć się włosków, które już wyrosły na twarzy? W dzisiejszych czasach niemal każda kobieta podejmuje kroki, mające na celu walkę z nadmiernym owłosieniem. 

Zobacz także  Co lepsze - depilacja laserowa czy SHR?

Często sięgamy po zwykłe maszynki do golenia czy wosk. Należy jednak pamiętać, że skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień. Dlatego też musimy ostrożnie dobierać środki do depilacji. Włoski na brodzie odrastają stosunkowo szybko, dlatego też konieczne może okazać się częste golenie ich. W sklepach dostępne są specjalistyczne plastry do golenia twarzy, jednak należy używać ich ostrożnie, tak aby nie uszkodzić naskórka

Gdy domowe sposoby okazują się być niewystarczające

Usuwanie nadmiernego owłosienia na twarzy w domowych warunkach jest wygodne, lecz mało efektywne. Najczęściej zabieg trzeba powtarzać kilka razy w miesiącu. Problemem są również wrastające włoski na brodzie, których z czasem coraz trudniej jest się pozbyć. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy mogą zaproponować nam zabieg depilacji światłem w technologii IPL. Metoda ta jest:

  • bezbolesna,
  • niezwykle efektywna – wystarczy 7-10 zabiegów, aby pozbyć się zbędnego owłosienia,
  • bezpieczna – po zabiegu skóra nie jest podrażniona.

Co więcej, pojedynczy zabieg usuwania owłosienia na twarzy trwa kilka minut. Światło dociera nawet do najgłębszych powierzchni skóry, dzięki czemu za jego pomocą możemy pozbyć się włosków rosnących na różnych głębokościach. Pożądane efekty zauważalne są w każdym przypadku, bez względu na karnację czy kolor włosków. Depilacja IPL okazuje się być rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu – kobiety spędzają średnio kilkadziesiąt minut tygodniowo, aby pozbyć się owłosienia z okolic górnej i dolnej wargi. 

Depilacja IPL znajduje się w ofercie salonów DepilConcept, które świadczą najwyższej jakości usługi, dla poczucia komfortu i wygody każdej klientki. Włoski na brodzie stanowią nie tylko defekt estetyczny, lecz powodują także obniżenie samooceny kobiety. Warto pamiętać, że dzięki depilacji IPL nie musimy już martwić się o to, jak ukryć owłosienie czy podrażnienie skóry po jego usunięciu. Dzięki profesjonalnym zabiegom odzyskamy pewność siebie i radość z życia. 

Zobacz także  Kremy do depilacji - jak działają i czy są skuteczne, jakie są alternatywny?