Dlaczego sportowcy powinni się depilować?

Dlaczego niemal wszyscy sportowcy mają idealnie gładkie ciała? Okazuje się, że stoi za tym coś więcej niż tylko moda na kompletną depilację. Sprawdź jak włoski mogą wpłynąć na Twoje wyniki sportowe!

Po pierwsze – higiena i komfort!

Za wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu odpowiadają bytujące na naszej skórze bakterie, które rozkładają pot. Osadzający się na włoskach pot jest źródłem przykrego zapachu, ale również może zwiększać ryzyko ewentualnej infekcji. Im mniej potu, tym mniejszy problem z higieną. Usunięcie włosków z kluczowych okolic takich jak pachy, klatka piersiowa i okolice intymne ułatwia utrzymanie czystości i znacznie zwiększa komfort podczas treningu. Gładka skóra mniej się poci, ale również szybciej chłodzi. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób, które w związku z uprawianym spotem dużo się pocą albo trenują w ciepłe dni.

Po drugie – opór powietrza!

Obecność owłosienia na powierzchni skóry znacznie zwiększa opór powietrza i zauważalnie wpływa na wyniki sportowe. To szczególnie istotne wśród biegaczy, kolarzy i pływaków. Czy wiesz, że dzięki gładkiej skórze jadąc na rowerze na dystansie 40 kilometrów można zaoszczędzić nawet minutę? Sporo!

Po trzecie – komfort i bezpieczeństwo!

Uprawianie sportu, chociaż bardzo ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, często jednak wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Obecność włosków w przypadku niektórych aktywności może skutkować dodatkowym, niepotrzebnym ryzykiem dyskomfortu lub nawet bólu. Doskonale wiedzą o tym kolarze czy nurkowie, którzy ze względu na konieczność zakładania ciasnych strojów pozbywają się włosków na całym ciele, dzięki czemu unikają niepotrzebnego uczucia ciągnięcia. W przypadku wypadku, np. na rowerze, może dojść do niekontrolowanego wplątania się dłuższych włosków w ruchome elementy roweru. Efekt: niezamierzona, bardzo bolesna i niebezpieczna depilacja, która może doprowadzić do poważnego uszkodzenia skóry.

Zobacz także  Trwałe usuwanie owłosienia metodą IPL

Po czwarte – regeneracja!

Gładka skóra to dużo łatwiejsze gojenie zranień czy otarć – prościej utrzymać w czystości ranę, w okolicy której nie plączą się niepotrzebne włoski. Łatwiej i mniej boleśnie zerwać plaster z nieowłosionej skóry, a stosowane kremy czy maści znacznie lepiej się wchłaniają, jeśli nie napotkają na dodatkową barierę w postaci włosków. Również masaże wykonywane w ramach regeneracji czy rehabilitacji łatwiej jest wykonać na gładkiej skórze.

Po piąte – efekt estetyczny!

Sport to nie tylko wyniki i rekordy. To przede wszystkim ciężka praca ciała i charakteru. Wysportowane sylwetki sportowców świadczą o ilości pracy, która była konieczna, aby dostać się na szczyt. Piękne, muskularne ciała najlepiej prezentują się bez włosków, o czym doskonale wiedzą kulturyści, którzy poświęcają wiele czasu na to, aby perfekcyjnie zaprezentować efekty swojej pracy.

Depilacja to komfort, bezpieczeństwo i estetyka nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Wszystkie osoby aktywne, dla których sport jest ważnym elementem życia, powinny zadbać o usunięcie niepotrzebnych włosków. Warto postawić na metody trwałej depilacji, które uwolnią nas od konieczności nieustannego golenia czy wyrywania włosków i pozwolą się skupić na realizacji naszych pasji!