Pierwsza depilacja bikini – na co się przygotować?

Pierwszy zabieg depilacji bikini bywa stresujący, głównie ze względu na negatywne emocje, które często towarzyszą kobietom. Strach przed bólem miesza się z niepewnością i obawami, czy wybrana metoda przyniesie oczekiwane efekty. Tymczasem należy pamiętać także o kilku kwestiach technicznych, które pozwolą odpowiednio przygotować się do pierwszej depilacji bikini. 

Wybór odpowiedniej metody usuwania owłosienia

Przed pierwszą depilacją okolic bikini każda kobieta musi wybrać konkretną metodę. Obecnie do dyspozycji pozostaje ich wiele, a wśród najpopularniejszych wymienia się depilację:

Usuwanie owłosienia za pomocą maszynki jednorazowej jest bezbolesne, lecz nieefektywne. Włoski odrastają już po jednym dniu, a dodatkowo mają tendencję do wrastania. W przypadku maszynki elektrycznej bądź wosku rezultaty są widoczne nieco dłużej, jednak same zabiegi są stosunkowo bolesne. Warto pamiętać, że okolice bikini są wyjątkowo wrażliwe, zatem nawet drobny błąd może skutkować powstaniem zaczerwienia czy obrzęku. 

Tymczasem usuwanie owłosienia za pomocą lasera bądź światła IPL przynosi zadowalające efekty, natomiast zabieg powinien być wykonany w profesjonalnym salonie. Sporą przewagę ma technologia IPL, dzięki której można usuwać każdy rodzaj włosów, a dodatkowo sam zabieg nie wywołuje dolegliwości bólowych. Po depilacji kobieta nie odczuwa pieczenia, nie pojawiają się też nieestetyczne krostki. 

Jak przygotować się do pierwszej depilacji bikini?

Depilacja okolic intymnych wymaga odpowiedniego przygotowania. Zaleca się, aby nie wykonywać zabiegu w czasie menstruacji. Skóra staje się wtedy wrażliwsza, zatem obniża się próg odczuwania bólu. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym, miesiączkująca kobieta może też odczuwać pewien dyskomfort, dlatego zabieg lepiej wykonać za kilka dni. Najlepsze efekty daje usuwanie włosków, mających maksymalnie 0,7 cm długości. Warto samodzielnie skrócić je w domu, zwłaszcza wybierając się na zabieg depilacji woskiem, laserem czy światłem IPL. 

Zobacz także  Depilacja ramion - jak skutecznie można pozbyć się włosów z ramion?

Na około 3-4 dni przed wizytą w salonie kosmetycznym nie należy pływać w basenach publicznych. Intensywne opalanie także nie jest wskazane, gdyż w czasie zabiegu może dojść do nadmiernego podrażnienia naskórka. Bezpośrednio przed depilacją nie można aplikować żadnych kosmetyków do pielęgnacji czy dezodorantów w okolicach bikini. Można jedynie delikatnie podmyć je wodą ze stosowanym na co dzień środkiem higienicznym, następnie delikatnie osuszając. 

kobieta podczas depilacji bikini w salonie kosmetycznym

Depilacja bikini w profesjonalnym salonie – dlaczego warto?

Pierwsza depilacja bikini budzi wiele negatywnych emocji – z jednej strony pojawia się strach przed bólem, z drugiej strony poczucie dyskomfortu. Usuwanie owłosienia w domowych warunkach nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia wrażliwej skóry. Ponadto stosowane w domu metody zazwyczaj nie są efektywne. 

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty profesjonalnego salonu kosmetycznego, oferującego depilację bikini różnymi sposobami. W przypadku niskiego progu tolerancji bólu warto wybrać depilację metodą IPL, jednak w tym przypadku konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, dla uzyskania zadowalających efektów. Kobiety, którym zależy na szybkich rezultatach, często decydują się na depilację woskiem – może ona powodować odczucia bólowe, lecz efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet do 5 tygodni. 

Jak poradzić sobie z uczuciem dyskomfortu?

Depilacja okolic bikini może powodować pewien dyskomfort, zwłaszcza jeśli ma miejsce po raz pierwszy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że specjalista na pierwszym miejscu stawia poszanowanie intymności klientki, odsłaniając jedynie te partie ciała, które poddawane są depilacji. W pomieszczeniu, w którym przeprowadzany jest zabieg, znajduje się wyłącznie klientka i kosmetolog. Warto mieć świadomość, że jest to profesjonalistka, który skupia się wyłącznie na wykonywaniu swoich obowiązków, jednocześnie dbając o najwyższy standard obsługi klienta.