Linia biała brzucha – co to jest? depilacja linii białej

Owłosienie jest cechą indywidualną i zależy od uwarunkowań genetycznych, stanu zdrowia i połączonego z nim poziomu hormonów. To właśnie te czynniki powodują, że owłosienie każdego z nas charakteryzuje się odmienną gęstością i barwą. Linia biała, czyli pasek włosów łączących w pionie klatkę piersiową z podbrzuszem jest jednym z przejawów tych różnic.

Czym jest linia biała? 

Wąski pasek włosów, który przebiega pionowo przez brzuch jest określany jako linia biała. Intensywność tej linii owłosienia zależy od wielu czynników, które są związane między innymi z fototypem danej osoby. Zdarza się, że linia biała przybiera formę meszku, który w tym miejscu gęściej porasta skórę. W innych przypadkach włosy mogą być długie i ciemne, przypominające owłosienie łonowe. W takiej sytuacji o linii białej można mówić jedynie z nazwy, bo włosy są ciemne i bardzo widoczne. 

depilacja linii białej na brzuchu

Linia biała w depilacji

Pokusa usunięcia przeszkadzających włosów poprzez zgolenie ich maszynką jest duża, ale specjaliści odradzają ten sposób radzenia sobie w niechcianym owłosieniem. Golenie pozwoli nam pozbyć się problemu na krótką chwilę, by po kilku dniach powrócić ze zdwojoną siłą. W niektóych przypadkach włosy zgolone maszynką z ostrzem są wyczuwalne pod palcami po kilku kilkunastu godzinach. To powoduje, że ta metoda jest bardzo nieskuteczna, choć wydaje się być szybka i rozwiązywać problem od ręki. Nic bardziej mylnego. Zgolone włosy odrosną grubsze, twardsze i gęstsze. Dodatkowo możemy doprowadzić do podrażnienia skóry i problemów z wrastającymi włosami, które powodują punktowe zaczerwienienia, a w zaostrzonych przypadkach ropiejące zmiany skórne. 

Komfortowa depilacja woskiem linii białej

Zamiast eksperymentować z nieskutecznymi metodami wypróbuj depilację ciepłym woskiem. To najskuteczniejsza spośród tradycyjnych metod depilacji. Proces depilacji jest w pełni bezpieczny i polecany do każdej partii ciała. Ta metoda jest uniwersalna i właściwa dla osób w każdym wieku, a jej skuteczność liczona jest w tygodniach. 

Zobacz także  Fotoodmładzanie E-Light - efekty, ile zabiegów?

Ta technika umożliwia redukcję wraz z cebulką włosa. Co to oznacza w praktyce? Koniec z ciemnymi plamami pod skórą, które pojawiają się już następnego dnia po depilacji maszynką. Skóra jest idealnie gładka przez 3 do 5 tygodni. Zalecamy regularne powtarzanie zabiegu depilacji woskiem. Systematyczność wykonywania zabiegu przyczynia się do osłabienia niechcianego owłosienia.

Depilacja białej linii na brzuchu 

Laserowa depilacja linii białej

Jeśli zależy Ci na efekcie trwałej depilacji polecamy zabiegi depilacji IPL, które pozwalają pozbyć się problemów z zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosów i nieestetycznymi czarnymi kropkami. Ta metoda depilacji nie wywołuje podrażnień, jest dużo tańsza od innych metod trwałej redukcji owłosienia. Dzięki wygodzie zabiegu już po kilku minutach możliwy jest powrót do codzienności. 

Fotodepilacja polega na zniszczeniu cebulki włosowej przy pomocy wiązki światła emitowanej przez głowicę urządzenia. Jak to możliwe, że światło dociera głęboko do wnętrza skóry i niszczy wybrany fragment naszego włosa? Urządzenie do fotodepilacji w swoim działaniu przypomina laser, bo wysyła wiązkę promieni w głębokie warstwy skóry. W odróżnieniu od tradycyjnego lasera, wiązka wysyłana przez urządzenie IPL jest rozproszona. Dzięki temu światło trafia jednocześnie do wielu cebulek, gdzie w niewielkim stopniu podgrzewa białka prowadząc do ich denaturacji, czyli trwałego uszkodzenia. Efekt po pierwszym zabiegu trwałej depilacji SHR sięga 30% na zawsze usuniętego niechcianego owłosienia. Zabiegi wykonywane są seriami. Już 7 do 10 zabiegów powoduje pozbycie się problemu czarnej linii wzdłuż brzucha. 

Metoda depilacji SHR – IPL nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry i jest odpowiednia dla każdego fototypu karnacji. Jest to przełomowa innowacja w trwałych metodach depilacji, które dotąd ograniczały się do usuwania zbędnego owłosienia przy dużym kontraście włosów i karnacji. W DepilConcept pracujemy na żelu chłodzącym, a moc SHR zawsze regulujemy indywidualnie do koloru włosów i fototypu skóry klienta.

Zobacz także  Włosy‌ na‌ ‌brzuchu‌ u‌ ‌kobiety‌ -‌ ‌jak‌ ‌bezpieczne‌ ‌się‌ ‌ich‌ ‌pozbyć?‌