Depilacja pastą cukrową – na czym polega? Depilacja pastą vs woskiem

Wybór właściwej metody depilacji to sprawa indywidualna. Każdy z nas odkryje w metodach dostępnych na rynku inne plusy i minusy. Ważnymi kryteriami będą czas, skuteczność, cena i komfort wykonania zabiegu. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm metodom, które oparte są na tej samej zasadzie działania. 

Na czym polega depilacja pastą cukrową i woskiem?

Depilacja woskiem i pastą cukrową należą do metod mechanicznych i polegają na wyrwaniu włosa wraz z cebulką. Wosk lub pasta nakładane są na skórę, która ma zostać wydepilowana. Preparaty przyklejają się do włosów i spływają do ich cebulek. Kolejnym etapem jest odklejenie preparatu wraz z niechcianym owłosieniem. Zarówno wosk jak i pasta cukrowa mogą być stosowane na ciepło i na zimno. W drogeriach można kupić plastry z preparatami do samodzielnego wydepilowania wybranych partii ciała. 

depilacja nóg przy pomocy pasty cukrowej

Depilacja woskiem i pastą cukrową – podobieństwa

Komfort i skuteczność zabiegów przy użyciu wosku i pasty cukrowej zależy od wprawy wykonania. Zabiegi usuwania owłosienia przy użyciu wosku w salonie kosmetycznym DepilConcept trwają kilkanaście minut, są wykonane w miłej atmosferze i poprzedzają je konsultacje, które są wliczone w cenę zabiegu. Kosmetyczka doradzi nam metody pielęgnacji po zabiegu i pokieruje jak przygotować się do kolejnej wizyty. Podstawą przygotowań do zabiegów depilacji przy użyciu pasty cukrowej i wosku jest złuszczanie i nawilżanie. Taki duet zapewnia dłuższą młodość skórze i poprawia przyjmowanie przez skórę zabiegów pielęgnacyjnych oraz estetycznych. Zabiegi wykonane w domu nie przebiegają tak sprawnie. Konsystencja wosku i pasty zmienia się w zależności od temperatury. Gdy preparaty są za gorące mogą spłynąć ze skóry, a nawet poparzyć, jeśli podgrzejemy masę za bardzo. Lepka substancja wymaga wprawy w używaniu, żeby depilacja przy jej użyciu dała właściwy efekt. 

Efekt poprawnie wykonanego zabiegu utrzymuje się do 5 tygodni. Włosy po każdym zabiegu odrastają jaśniejsze i cieńsze. Salony kosmetyczne DepilConcept rekomendują wykonywanie depilacji woskiem regularnie, ponieważ dzięki temu skuteczność zabiegów wzrasta, a skóra przyzwyczaja się do odczuć podczas depilacji i jest na nią bardziej podatna. Długość włosów poddawanych depilacji powinna wynosić około 5 mm. Taka długość gwarantuje wystarczająco dużą powierzchnię, żeby wosk lub pasta mogły wyrwać włos z cebulką. W gabinetach kosmetycznych DepilConcept nasze ekspertki dbają, aby włosy zostały wyrwane w całości i żeby odrastały w równym czasie. Korzystając z preparatów do zastosowania w domu trudno osiągnąć idealną gładkość, ponieważ łatwo doprowadzić do sytuacji, w której włosy będą odrastały partiami w różnym czasie a skóra będzie szorstka od odrastających włosków. 

Zobacz także  Depilacja w ciąży - czy jest bezpieczna?

Obie metody, zarówno depilacja pastą cukrową jak i depilacja woskiem charakteryzuje duże bezpieczeństwo stosowania. Są to metody tradycyjne, mechanizm działania jest prosty, podobnie jak skład preparatów do depilacji, co jest wielkim atutem obu metod. Obydwie metody mogą być stosowane bez ryzyka, nawet u kobiet w ciąży. 

Depilacja pastą cukrową vs depilacja woskiem

Pasta cukrowa nie jest dobrym rozwiązaniem na duże partie skóry, w tym przypadku o wiele skuteczniejsza jest wosk. Depilacja pastą może być wykorzystana w przypadku depilacji bikini, depilacji wąsika na twarzy, depilacji pach. Natomiast depilowanie łydek lub przedramion pastą może okazać zbyt czasochłonne i zbyt bolesne

Pasta cukrowa posiada w swoim składzie substancję rozjaśniającą, więc należy pamiętać, że stosowanie jej na odsłonięte i opalone partie skóry może spowodować ich wybielenie i nieestetyczne plamy. 

zestaw do depilacji pastą cukrową

Jak używać masy cukrowej?

Masę cukrową należy podgrzać do odpowiedniej temperatury w kąpieli wodnej. Preparat może być w formie półpłynnej lub nasączonych nim plastrów. Żeby depilacja pastą cukrową przebiegła sprawnie, skóra musi być gotowa na zabieg. Dzień przed planowaną depilacją korzystne jest złuszczenie martwego naskórka peelingiem cukrowym, z soli lub enzymatycznym. Preparat rozsmaruj na ciele, a następnie wmasuj go w skórę. Wykonuj koliste ruchy, dzięki czemu peeling będzie dokładniejszy. Martwy naskórek przyklei się do pasty zamiast włosów i zmniejszy efekt depilacji, dlatego istotne jest poprzedzenie zabiegu dokładnym peelingiem. Tuż przed depilacją odtłuść skórę co pozwoli na lepsze przyklejenie się pasty do włosów. 

Pasta cukrowa opinie

Pasta cukrowa ma swoich zwolenników i osoby, które z pełną stanowczością będą ją odradzać. Do minusów należy konieczność posiadania wprawy, żeby prawidłowo i skutecznie wykonać zabieg. Próby depilacji przez nowicjuszki kończą się nierzadko poparzeniami lub rozlaniem lepkiego preparatu. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z pasty na opaloną twarz. Może się to zakończyć trudnymi do zamaskowania białymi plamami z powodu zawartości w paście soku z cytryny. Do dużych atutów pasty należy jej naturalność i prosty skład. To przekona osoby, które cenią ekologiczne rozwiązania, które nie zawierają chemicznych substancji szkodliwych dla planety. Najważniejsze jednak jest wyrobienie swojej opinii i kierowanie się swoim dobrem oraz komfortem.

Zobacz także  Jakie są rodzaje depilacji? Czym się różnią?