Jak golić miejsca intymne u mężczyzn? Sprawdź metody!

Męska depilacja co roku zyskuje na popularności. Stoją za tym względy praktyczne i estetyczne. Kanon męskości na przestrzeni ostatnich lat ulega dynamicznym zmianom. Dbanie o zdrowie staje się męskie, uprawianie sportu, pielęgnacja ciała. Aktywny styl życia połączony z dbałością o wizerunek wymagają od mężczyzn nowego podejścia do tematu włosów na ciele. 

Golenie miejsc intymnych

Obecne czasy na nowo definiują pojęcie męskości. Współczesny mężczyzna chce być zadbany, a dbałość o wygląd, dobrą kondycję i zdrowie znajdują się w ścisłej czołówce tego, co uważamy za męskie. Golenie miejsc intymnych stało się elementem, który jest łączony z higieną i estetyką, a także dbałością o komfort w sypialni i wzmacniającym doznania erotyczne. Niegdyś temat golenia ograniczał się do kwestii związanych z goleniem zarostu na twarzy. Dzisiaj mamy do wyboru profesjonalne preparaty, urządzenia i zabiegi dedykowane męskiej depilacji różnych partii ciała, tak aby każdy mężczyzna znalazł metodę odpowiednią dla siebie. 

 

 

bezbolesna depilacja męska

 

 

Czy golić miejsca intymne?

Golenie miejsc intymnych ma coraz więcej zwolenników. Obok aspektów związanych z pożądanym wyglądem dla wielu mężczyzn to także sprawa funkcjonalności i swobody. Kwestia golenia miejsc intymnych to przede wszystkim indywidualny wybór każdego mężczyzny. Za intymną depilacją przemawiają względy higieniczne, komfort podczas treningu i łatwość zadbania o czystość. Brak włosów to lepsza cyrkulacja powietrza i większe chłodzenie podczas wysiłku. Ten aspekt docenią bywalcy siłowni i fani treningów wytrzymałościowych. Gładka skóra jest także łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Bakterie, które gromadzą się wokół włosów mogą powodować infekcje i są przyczyną brzydkiego zapachu potu. Nie bez znaczenia są też kwestie związane z relacjami romantycznymi. Gładka okolica intymna zyskuje na popularności zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.  

Czym golić miejsca intymne?

Istnieje kilka sprawdzonych metod depilacji miejsc intymnych. Należy jednak pamiętać, że każda z nich wymaga pewnej wprawy, a niewłaściwe użycie preparatu lub urządzenia do depilacji może spowodować reakcję uczuleniową i podrażnienie, a w konsekwencji stan zapalny skóry. Zalecamy stosowanie metod, które zostały stworzone specjalnie do depilacji miejsc intymnych. Zyskamy wówczas pewność, że dana metoda spełnia odpowiednie warunki oraz ma właściwe certyfikaty. Skóra w okolicy intymnej jest bardzo wrażliwa i ukrwiona, łatwo więc o uszkodzenie, które może skutkować stanami zapalnymi, krostkami czy rankami po urazach mechanicznych. Metody oparte na przycinaniu włosów, takie jak golenie maszynką lub specjalnym trymerem, są szybkie i bezbolesne, ale efekt jest krótkotrwały. Przy wyborze tych metod trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia podrażnień po goleniu

Zobacz także  Bezbolesna depilacja - poznaj depilację światłem IPL

 

 

 

 

Do wyboru są także metody polegające na wyrwaniu włosa. To rozwiązanie polecane jest dla mężczyzn o wysokim progu bólu. Metoda jest trwalsza od stosowania preparatów depilacyjnych czy maszynek jednorazowych, jednak z racji dużej bolesności zabiegu polecana do wykonywania w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. 

Największa skuteczność i trwałość uzyskamy przy użyciu nowoczesnej technologii SHR In Motion. Niebagatelnym atutem metody SHR In Motion jest relatywnie niewielki koszt w porównaniu do innych metod, w tym do depilacji tradycyjnym laserem.