Depilacja woskiem – ile się utrzymuje?

Usuwanie nadmiernego owłosienia za pomocą wosku może mieć miejsce zarówno w domowych warunkach, jak i w profesjonalnym salonie. Ta metoda cieszy się dużą popularnością ze względu na efekty, utrzymujące się przez naprawdę długi czas. Co ile trzeba powtarzać zabieg depilacji woskiem i gdzie warto go przeprowadzić?

Na czym polega depilacja woskiem?

Owłosienie może pojawić się w każdej partii ciała, lecz największe skupiska występują:

  • pod pachami,
  • na nogach,
  • w okolicach bikini,
  • na ramionach,
  • na rękach.

Czasami umiejscowione są również na twarzy. W ich usuwaniu pomocny okazuje się wosk. Podgrzany do odpowiedniej temperatury, należy rozprowadzić na poszczególnych partiach ciała, a następnie usunąć za pomocą specjalnego plastra. Obecnie coraz większą popularność zyskuje również metoda bezpaskowa, która powoduje mniejsze dolegliwości bólowe. 

Dlaczego warto usuwać owłosienie za pomocą wosku?

Wosk znany jest jako dosyć bolesna metoda usuwania owłosienia, jednak wiele zależy tutaj od tolerancji na ból, jaką wykazują poszczególne kobiety. Jest to szybki sposób na pozbycie się niechcianych włosków – efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jeśli powtarza się go regularnie, odrastające włosy są słabsze, cieńsze i o wiele mniej widoczne. Za pomocą wosku można depilować niemal każdą partię ciała, w tym również okolice twarzy oraz bikini. W profesjonalnych salonach kosmetycznych komfort wykonywania depilacji woskiem jest zdecydowanie wyższy niż w domowym zaciszu.

depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

Jak długo utrzymują się efekty depilacji woskiem?

Depilacja woskiem cieszy się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że jej efekty utrzymują się przez stosunkowo długi czas. Najczęściej włoski zaczynają odrastać dopiero po 3-6 tygodniach. Z czego wynika ta rozbieżność? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje organizmu – w niektórych przypadkach włoski odrastają znacznie szybciej, bez względu na dobraną metodę depilacji.

Zobacz także  Włosy na szyi - czy są normalne? Czy można je golić?

Początkowo zachodzi konieczność częstszej aplikacji wosku, jednak z każdym kolejnym zabiegiem włosy będą cieńsze i słabsze, zatem zaczną odrastać nieco później. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę poprawność wykonywania zabiegu. W przypadku niedokładnego usunięcia owłosienia bądź naderwania naskórka, efekty nie będą tak dobre, jak w sytuacji, gdy owłosienie usuwane jest przez profesjonalną kosmetyczkę w salonie.

Domowa depilacja woskiem – jakie daje rezultaty?

Usuwanie owłosienia za pomocą wosku może mieć miejsce w domu, jednak należy mieć na uwadze, że często samodzielna depilacja ma wpływ na to, jak długo utrzymają się jej efekty. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które nie mają w tym zakresie większej wiedzy ani dużego doświadczenia. 

Depilując się woskiem, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Jedna z nich dotyczy szybkiego usuwania go z powierzchni skóry energicznymi ruchami. Tymczasem wiele kobiet usuwa plaster powoli, chcąc wyeliminować dolegliwości bólowe. Powoduje to niedokładne usunięcie włosków, co wpływa na czas, w jakim utrzymują się efekty. W przypadku błędnego wykonania zabiegu, wymagać on będzie powtórzenia nawet przed upływem 2 tygodni.

Depilacja w profesjonalnym salonie – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Depilacja woskiem to jedna z usług, jaką oferują profesjonalne salony kosmetyczne. Umożliwia szybkie pozbycie się nadmiernego owłosienia, redukując do minimum odczucia bólowe czy efekty uboczne, na przykład w postaci czerwonych krostek. Warto podkreślić, że zabieg depilacji woskiem w profesjonalnym salonie wykonuje osoba posiadająca w tym zakresie dużą wiedzę oraz doświadczenie zawodowe. 

Klientka nie musi więc obawiać się poparzenia skóry, niedokładnego wykonania usługi czy braku efektów. Należy pamiętać, że poprawne wykonanie depilacji sprawia, że włoski z każdym zabiegiem stają się coraz cieńsze i odrastają w wolniejszym tempie. Początkowo zazwyczaj konieczne jest depilowanie wybranych obszarów ciała co 3-4 tygodnie, jednak z czasem efekty będą utrzymywały się znacznie dłużej. Daje to duży komfort i poczucie pewności siebie. Jednocześnie wykonywanie zabiegu w profesjonalnym salonie pozwala poczuć się bezpiecznie, w krótkim czasie (od kilkunastu minut do godziny) pozbyć się problemu nieestetycznego owłosienia. 

Zobacz także  5 sposobów, jak dbać o skórę po 50 roku życia!