Włosy‌ na‌ ‌brzuchu‌ u‌ ‌kobiety‌ -‌ ‌jak‌ ‌bezpieczne‌ ‌się‌ ‌ich‌ ‌pozbyć?‌

Niechciane owłosienie może znajdować się na różnych partiach ciała. Oprócz nóg, pach oraz okolic bikini, włosy mogą pojawiać się na brzuchu, klatce piersiowej, pośladkach. Na szczęście znamy sposoby, które raz na zawsze usuną problem przeszkadzającego owłosienia.

Włosy na brzuchu i klatce piersiowej

Badania pokazują, że niechciane owłosienie brzucha i klatki piersiowej u kobiet może być dużym dyskomfortem, wpływać na poczucie pewności siebie i powodować ograniczenia uprawiania sportu i życia towarzyskiego. Warto w tej sytuacji rozważyć depilacja niechcianego owłosienia, która wpłynie zbawiennie na zadowolenie i jakość życia. Należy jednak pamiętać, że niektóre rozwiązania radzenia sobie z problemem natarczywych włosków mogą powiększyć problem. Włos zgolony przy użyciu maszynki z ostrzem będzie odrastał już po kilku dniach, a jego zakończenie będzie ostre i kłujące. Ponadto golenie włosów nie rozwiązuje problemu tej części włosa, która znajduje się pod skórą i w cebulce, a która jest widoczna nawet w dniu golenia w postaci ciemnych kropek. Innym problemem często występującym przy używaniu maszynki z ostrzem są wrastające włoski i infekcje skórne.

Owłosienie na brzuchu i piersiach

Owłosienie ciała jest sprawą indywidualną, podobnie jak fototyp skóry i połączony z nim kolor włosów. Ciemniejsze i grubsze włosy są bardziej widoczne niż cienkie i jasne, nawet jeśli ilościowo jest ich tyle samo. W niektórych przypadkach jednak może dochodzić do nadmiernego owłosienia w obszarach typowo męskich, takich jak klatka piersiowa, czy brzuch. Może to mieć związek z zaburzeniem hormonalnym i jeśli problem narasta, należy zgłosić się z nim do lekarza, który ustali poziom hormonów i zaproponuje leczenie.

Włosy na brzuchu u dojrzewających dziewczyn i kobiet w ciąży

Nasilony wzrost włosów w miejscach typowo męskich może wystąpić u dziewcząt w okresie dojrzewania oraz u kobiet w ciąży, czyli w okresach, w których w gospodarce hormonalnej zachodzą dynamiczne zmiany.  Najbardziej popularnym narzędziem służącym do ilościowej oceny nasilenia hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienie u kobiet, jest skala Ferrimana i Gallweya, według której w każdej ocenianej okolicy przyznawanych jest od zera do czterech punktów, gdzie zero to brak włosów, a cztery to owłosienie takie jak u mężczyzn. Obszarów, które są brane pod uwagę przy ocenie owłosienia jest 9. Są to warga górna, broda, klatka piersiowa, ramię, nadbrzusze, podbrzusze, okolica międzyłopatkowa, okolica krzyżowa, uda. Hirsutyzm rozpoznajemy, jeśli w tej skali kobieta osiągnie 8 lub więcej punktów.

Zobacz także  Podrażnienia i krostki po goleniu - przyczyny, jak złagodzić?

Brzuch u kobiety

Jak pozbyć się włosów z brzucha?

Istnieje kilka sprawdzonych metod depilacji włósów z brzucha. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze metody depilacji:

Depilacja włosów na brzuchu światłem IPL-SHR in Motion

Depilacja IPL jest odpowiedzią na poszukiwania doskonałego rozwiązania na problem z uporczywym owłosieniem na brzuchu i klatce piersiowej. IPL pozwala zapomnieć o podrażnieniach w tych delikatnych miejscach, ponieważ SHR in Motion jest całkowicie bezbolesna. Metoda ta sprawdzi się nawet na najdelikatniejszej skórze, ze skłonnościami do podrażnień i poparzeń. Urządzenie IPL-SHR jest dodatkowo wyposażone w system in Motion, który umożliwia wykonywanie depilacji w ruchu, co w znaczący sposób skraca czas zabiegu. Dzięki wygodzie metody już po kilku minutach od zabiegu można wrócić do codziennych spraw.

Trwała depilacja brzucha i klatki piersiowej

Technologia IPL to rozwiązanie, które pozwala pozbyć się problemów z zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosów i nieestetycznymi czarnymi kropkami Co ważne, dzięki systemowi In Motion możemy niszczyć również jasne włosy. To przełom w technologii trwałych metod depilacji, które dotychczas dawały efekty wyłącznie przy dużym kontraście skóry i włosów. Zabiegi przeprowadzane przy użyciu IPL są bardzo bezpieczne i nie niosą wysokiego ryzyka powstawania podrażnień. U każdej klientki, musimy jednak wykluczyć pewne przeciwwskazania, dlatego każdy zabieg poprzedza profesjonalna konsultacja kosmetyczna.

Depilacja włosów na brzuchu i klatce piersiowej woskiem

Szybką i wygodną metodą redukcji niechcianego owłosienia jest wybór komfortowej depilacji woskiem w gabinecie kosmetycznym. Dzięki zastosowaniu preparatu przylegającego wyłącznie do włosów, odczucia związane z wyrywaniem zarostu są zmniejszone do minimum. Wprawna ręka specjalistki DepilConcept przeprowadzi zabieg szybko, dbając o miłą atmosferę i samopoczucie klientki. Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast i trwa do 5 tygodni. Po każdym zabiegu włosy odrastają osłabione, jaśniejsze i cieńsze.