Depilacja IPL – efekty zabiegów w DepilConcpet

Marzenie o pięknym, gładkim ciele bez niechcianego owłosienia dotyczy wielu kobiet. Tradycyjna, cykliczna depilacja jest zmorą wielu kobiet dlatego, że trzeba o niej pamiętać niemal codziennie, zwłaszcza latem. Na rynku są dostępne różne metody trwałego usunięcia niechcianych włosów. Jedną z nich jest trwała depilacja IPL. 

Jest to najbardziej innowacyjna metoda trwałego usuwania niechcianych włosów. Kobiety na całym świecie doceniają tę metodę z uwagi na fakt, że jest ona  bardzo komfortowa, bezbolesna a jednocześnie gwarantuje takie same rezultaty co w przypadku depilacji laserem! Dla większości Pań codzienne usuwanie włosów za pomocą tradycyjnych metod (golarki, maszynki jednorazowej czy kremu do depilacji) jest bardzo uciążliwe a jej trwałość to zaledwie kilka dni.

 

 

 

Na czym polega zabieg depilacji IPL czyli fotodepilacja w DepilConcept?

Zabiegi w salonach DepilConcept wykonywane są technologią SHR in Motion, która jest najnowszą odsłoną technologii IPL i wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu fotodepilacji. Fotodepilacja SHR zawdzięcza swoją skuteczność zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania, tj. In Motion – czyli “w ruchu”. Każdy impuls ma jednostkowo niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu dostarczenia jej wystarczającej, łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego. 

Urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę.  Podczas zabiegu na jej końcówkę zostaje nakładany określony filtr. Dzięki temu lampy ksenonowe emitują fale świetlne o określonej, wymaganej długości. Zależy ona zarówno od rodzaju zmian, jakie trzeba skorygować, jak i od rodzaju skóry.

 

 

 

Efekty zabiegów IPL w DepilConcept

Efekty zabiegów depilacyjnych światłem IPL widoczne są już od pierwszej sesji. Po paru tygodniach można zauważyć gładkie prześwity pomiędzy odrastającymi włoskami, które w pewnej części samoczynnie wypadają, a ponieważ mieszki włosowe ulegają zniszczeniu, wiele włosów już nigdy nie odrasta. Fotodepilacja osłabia również strukturę włosa, co oznacza jego słabszy i powolniejszy odrost. Podczas pojedynczego zabiegu trwale usunięte zostaje przeciętnie 20 do 30% włosów.

Zobacz także  Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

depilacja ipl - efekty zabiegów

 

 

 

W salonach DepilConcept metodę IPL wykorzystuje się w 3 sytuacjach: 

Światło emitowane przez głowicę urządzenia IPL oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się we włosach – rozgrzewa go do tego stopnia, że i mieszek włosowy, i cebulka zostają zniszczone. By jednak zabieg ten był skuteczny, włos musi znajdować się w fazie anagenu, czyli wzrostu. W fazie tej jednorazowo znajduje się ok 40 proc włosków. W miarę trwały efekt depilacji można uzyskać dopiero po kilku zabiegach. Zdarza się, że po roku, dwóch włoski zaczynają odrastać – rosną jednak wolniej, i są zdecydowanie jaśniejsze. Wtedy zalecany jest tzw. zabieg przypominający.

Specjalnie dobrana wiązka światła IPL stymuluje fibroblasty – komórki skóry odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i elastyny. Pod wpływem zwiększenia temperatury w skórze uruchamiane są naturalne procesy regeneracji. Zwiększa się produkcja włókien sprzyjających utrzymaniu młodego wyglądu. W wyniku działania termicznego poprawia się również mikrokrążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dodatkowy efekt to redukcja drobnych przebarwień i blizn.

  • Fototerapii

Zamykanie naczynek

Światło emitowane przez urządzenie IPL jest absorbowane przez hemoglobinę – substancję znajdującą się we krwi. Podobnie jak w przypadku fotodepilacji barwnik ten w wyniku przyjęcia ogromnej dawki energii ulega zniszczeniu, uszkadzając przy tym otaczające go tkanki – ścianki naczynia krwionośnego. Po kilkunastu dniach uszkodzone tkanki zostają zmetabolizowane przez organizm, a naczynko ulega stopniowemu blednięciu.

Leczenie trądziku

Światło IPL emitowane przez głowicę urządzenia pochłaniane jest przez struktury obecne w Propionibacterium acnes  – bakteriach odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Energia zaabsorbowana w wyniku działania promieniowania niszczy bakterie, zapobiegając dalszej ewolucji zmian. Ponadto zabiegi z użyciem IPL przyczyniają się do znacznego zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych (spadek wydzielania sebum), zmniejszenia porów i regeneracji nieestetycznych blizn potrądzikowych.

Zobacz także  Jak sobie radzić z kłopotami po depilacji?