Skuteczna Redukcja Trądziku

Redukcja trądziku w polega na działaniu na skórę dotkniętą nawracającym trądzikiem światłem IPL w celu zmniejszenia uporczywych zmian i niedoskonałości.

Dla kogo redukcja trądziku?

Zabieg polecamy osobom, które od dłuższego czasu zmagają się z uporczywie nawracającym trądzikiem. Niezależnie od stopnia nasilenia zmian i ilości niedoskonałości, trądzik i nadmierne wydzielanie łoju to problemy znacznie obniżające jakość życia zarówno klientek, jak i klientów.  Intensywna terapia pozwala zredukować ilość nowopowstających zmian i ustabilizować pracę rozregulowanych gruczołów łojowych, co znacznie przyspiesza cały proces.

Jak działa redukcja trądziku?

Światło IPL emitowane przez głowicę urządzenia pochłaniane jest przez struktury obecne w Propionibacterium acnes  – bakteriach odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Energia zaabsorbowana w wyniku działania promieniowania niszczy bakterie, zapobiegając dalszej ewolucji zmian. Ponadto zabiegi z użyciem IPL przyczyniają się do znacznego zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych (spadek wydzielania sebum), zmniejszenia porów i regeneracji nieestetycznych blizn potrądzikowych.

Jak często zabiegi redukcji trądziku?

Schemat zabiegów zawsze jest ustalany indywidualnie w oparciu o analizę skóry klienta i jej reakcje na zastosowane plany zabiegowe. Zazwyczaj wykonujemy 10 sesji w odstępach 3-5 dni w okresie aktywnego trądziku i 7-10 dni w okresie remisji zmian. Po zakończeniu serii zabiegów zalecamy sesje podtrzymujące w celu utrzymania efektów leczenia.

Zalety redukcji trądziku światłem IPL

 • jest całkowicie bezbolesny, szybki i komfortowy,
 • pozwala znacznie polepszyć stan skóry bez konieczności uczęszczania na monotonne i absorbujące czas zabiegi,
 • doskonale sprawdza się nawet w przypadku cer wrażliwych i naczynkowych,
 • likwiduje przyczyny problemu, przez co skutecznie niweluje zmiany i zapobiega ich dalszemu rozwojowi,
 • nie powoduje skutków ubocznych jakie towarzyszą wielu procedurom medycznym,
 • znacznie skraca proces leczenia – cykl zabiegów jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych metod eliminacji trądziku.

Zabiegi są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód możemy je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Efekty zabiegów redukcji trądziku IPL

Po serii zabiegów stan skóry ulega znacznej poprawie. Następuje:

 • redukcja dotychczasowych zmian trądzikowych i ograniczenie pojawiania się nowych,
 • znaczne zmniejszenie widoczności zaczerwienień i blizn potrądzikowych,
 • ograniczenie nadmiernej aktywności gruczołów łojowych – zmniejszenie „świecenia” cery,
 • znaczna redukcja stanów zapalnych, ukojenie cery,
 • ogólna poprawa kolorytu, jędrności i elastyczności skóry.