TRUSKAWKOWE NOGI?

Czym są „Truskawkowe nogi”?

Wiele z nas spotkało się z tym uczuciem rozczarowania, kiedy po długiej batalii toczonej w domowej łazience z maszynką jednorazową, nasze nogi nie wyglądały, tak jak byśmy tego chciały. Ciemne, czerwone plamki lub kropki, które przypominają ziarenka truskawki, nie sprawiają, że uśmiechamy się tak słodko, jak na widok tego pysznego owocu. Nasza skóra po goleniu nie wygląda tak, jak sobie wyobrażałyśmy.
Dlaczego w ogóle to się pojawia, czy to jest choroba skóry? Jakie podjąć działania, żeby pozbyć się tej nieładnej owocowej przypadłości, powstającej w wyniku infekcji: bakteriami, wirusami, grzybami lub pasożytami. Możemy też mówić o czynnikach nieinfekcyjnych np. promienie słoneczne lub wybrane leki.

 

 

Kropeczki, o których mówimy to nic innego jak, zatkane pory w wyniku golenia włosków maszynką jednorazową. Truskawkowe nogi, to przede wszystkim zapalenie mieszka włosowego spowodowane depilacją nóg. Płaszcz lipidowy, który powinien chronić naszą skórę przed drobnoustrojami i podrażnieniami czasem w wyniku starcia, nie spełnia swojej funkcji.
Gdy nasza bariera ochronna zostaje naruszona, to bakterie wnikają do mieszków włosowych i mnożą się w bardzo szybkim tempie. Najczęstszym miejscem zarażenia się drobnoustrojami powodującymi infekcyjne zapalenie mieszków (truskawkowe nogi) to publiczne pływanie, SPA, rzeki czy jeziora.

Jak pozbyć się owocowej przypadłości?

Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwości, usunięcie kropek/plamek jest możliwe, natomiast nie jest to proces natychmiastowy. Po pierwsze złuszczanie naskórka na przykład za pomocą peelingu. Peeling możesz wykonać samodzielnie w domu, np. wykorzystując fusy z kawy z dodatkiem Twojego ulubionego żelu do mycia ciała. Po drugie,  pamiętaj o dezynfekcji swoich akcesoriów do golenia, to naprawdę niezwykle ważne. Maszynki jednorazowe jak sama nazwa wskazuje, powinny być użyte tylko raz! Jeśli naprawdę chciałabyś pozbyć się raz na zawsze truskawkowej skóry na Twoich nogach, musisz pamiętać o tym. Depilator nie jest sprzętem jednorazowego użytku, ale możesz go dezynfekować przed i po użyciu. Po trzecie, aby zminimalizować podrażnienia podczas usuwania włosków, możesz wziąć ciepła kąpiel. Ciepła woda skutecznie zmiękczy włoski.

Nie wolno ci depilować nóg na sucho!!! Absolutnie to wykluczone! Usuwając w ten sposób włoski, usuwasz również naskórek i tym samym płaszcz lipidowy.
Po wykonaniu depilacji maszynką czy też depilatorem warto schłodzić skórę prysznicem. Spowoduje to zwężenie jeszcze rozpulchnionych porów. Po tym zabiegu konieczne jest nawilżenie, każda depilacja nawet najnowszym, najlepszym ostrzem działa podrażniając na nasz skórę. W każdej drogerii czy aptece znajdziemy przynajmniej kilka preparatów nawilżających do ciała, wybieraj te z aloesem o pantenolem w składzie, pamiętaj również o niskiej zawartości mocznika.

 

Zobacz także  Jak dobrze być sobą!

kobieta podczas depilacji

 

Jeszcze raz KROK PO KROKU !
– złuszczanie,
– ciepła kąpiel przed depilacją,
– dezynfekcja depilatora przed i po użyciu,
– maszynka jednorazowa używana tylko raz,
– właściwy sposób golenia nóg – niedopuszczalna depilacja na sucho,
– chłodzący prysznic po zabiegu,
– odpowiednie nawilżenie balsamami kojącymi,
– unikanie publicznych basenów, SPA, rzek i jezior, po depilacji maszynka czy depilatorem.

Pozbywanie się „truskawkowych nóg” to proces, długi i żmudny, ale możliwy, jeżeli tylko będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń.

 

Trwała depilacja SHR in Motion

Zdecydowanie najlepszym i najefektywniejszym sposobem na truskawkowe nogi jest trwała depilacja SHR in Motion. To nie tylko doskonały i bezbolesny sposób usunięcia niechcianego owłosienia to również świetna metoda pozbycia się miedzy innymi truskawkowej skóry nóg.

Technologia SHR jest najnowszą odsłoną technologii IPL i wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu fotodepilacji. Fotodepilacja SHR zawdzięcza swoją skuteczność dzięki stopniowemu  podgrzewaniu mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania, tj. In Motion – czyli „w ruchu”. Każdy impuls ma jednostkowo niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu dostarczenia jej wystarczającej, łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego.

Zabieg fotodepilacji niweluje wszystkie problemy, które zazwyczaj towarzyszą innym metodom usuwania owłosienia. Zabieg jest:

  • bezbolesny,

  • nie wywołuje podrażnień,

  • trwale redukuje owłosienie,

  • pozwala pozbyć się problemów z zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosów i nieestetycznymi czarnymi kropkami pod pachami,

  • może być wykonywany u osób ze skórą wrażliwą i naczynkową,

  • daje szerokie możliwości przeprowadzania u osób z różną karnacją i różnymi kolorami włosów,

  • jest szybki i komfortowy,

  • jest dużo tańszy od innych metod trwałej redukcji owłosienia.

Zabiegi są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód możemy je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.