Jak często należy wykonywać depilację IPL?

Depilacja IPL zyskała w ostatnim czasie na popularności. Dzięki niej można bowiem usunąć nadmierne owłosienie, bez bólu i efektów ubocznych. Pozostaje pytanie, na czym dokładnie polega depilacja IPL oraz jak często należy ją wykonywać?

Depilacja IPL – na czym polega?

Depilacja poszczególnych partii ciała jest problematycznym zadaniem – choć istnieje wiele metod usuwania owłosienia, to zdecydowana większość z nich wiąże się z efektami ubocznymi, na przykład w postaci zaczerwienionej i swędzącej skóry. 

Tymczasem depilacja IPL pomaga pozbyć się włosków, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu i zdrowego wyglądu skóry. Wszystko to dzięki emisji światła o różnej długości fal, które dociera nawet w głębokie warstwy skóry. Melatonina wyłapuje promienie świetlne, które – nagrzewając cebulkę – prowadzą do jej całkowitego rozpadu. Co ważne, czas naświetlania poszczególnych partii ciała jest krótki, przez co zabieg staje się całkowicie bezpieczny. Nie występuje bowiem ryzyko poparzenia skóry, zatem nie odczuwamy bólu, swędzenia czy pieczenia. 

Jakie efekty daje depilacja IPL?

Efekty depilacji IPL mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak wiele zależy od gęstości włosów, ich koloru czy ilości. Każdej kobiecie zależy na jak najszybszych efektach, jednak najczęściej można je osiągnąć po przeprowadzeniu 3-4 zabiegów. Cierpliwość zostaje jednak wynagrodzona, ponieważ owe efekty są niezwykle trwałe, a co więcej, usuwając owłosienie, nie będziemy borykać się z efektami ubocznymi, takimi jak:

  • zaczerwienienie,
  • pieczenie,
  • swędzenie,
  • krotki zapalne.

 

 

Depilacja IPL – ile zabiegów należy wykonać?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak często należy wykonywać depilację IPL, w walce o piękną i idealnie gładką skórę? Niestety, nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wiele zależy od tego, jak skóra zareaguje na działanie promieni świetlnych oraz od tego, z jakim dokładnie rodzajem owłosienia chcemy walczyć. Najtrudniej bowiem usunąć gęste włoski, występujące w dużych ilościach. Kosmetolodzy radzą, aby wykonać w sumie od 7 do 10 zabiegów, które pozwolą pozbyć się nadmiernego owłosienia. Ostateczna ilość ustalana jest w sposób indywidualny. Trudno jednak oszacować ją jeszcze przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu. Warto mieć na uwadze, że przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami trwają średnio od 2 do 4 tygodni. Jest to konieczne ze względu na cykl życia włoska – wykonanie wszystkich zabiegów dzień po dniu czy nawet tydzień po tygodniu nie przyniosłoby oczekiwanych rezultatów. Zabiegi warto więc zaplanować z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli zależy nam na pozbyciu się zbędnego owłosienia na przykład przed sezonem letnim. Przeprowadzenie pełnej serii zabiegów zajmuje około 3-4 miesiące, a w niektórych przypadkach nieco dłużej. 

Zobacz także  Przebarwienia – czy da się je trwale usunąć?

Depilacja IPL – czy warto się na nią zdecydować?

Wiadomo już, na czym dokładnie polega depilacja światłem oraz jak często należy wykonywać zabiegi. Pozostaje więc pytanie, czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować? Na korzyść nowoczesnej technologii przemawiają przede wszystkim niskie koszty, trwałe efekty oraz brak ryzyka wystąpienia podrażnień na skórze. Co więcej, kobiety, które zdecydowały się na depilację IPL, chwalą sobie bezbolesne zabiegi, trwające dosłownie kilka, maksymalnie kilkanaście minut. 

Należy mieć na uwadze, że choć samodzielna depilacja w domu pozwala osiągnąć efekty stosunkowo szybko, to są one krótkotrwałe. Najczęściej już po kilku dniach musimy ponownie sięgnąć ponownie po depilator bądź po wosk. Ponadto, domowa depilacja powoduje ryzyko podrażnienia skóry, z czym nie mamy do czynienia w przypadku depilacji IPL w salonach DeiplConcept. Pamiętajmy, że metodą IPL możemy pozbyć się zbędnego owłosienia na niemal całym ciele – począwszy od depilacji nóg i depilacji pach, na głębokim bikini czy twarzy skończywszy. Na depilację IPL powinny zdecydować się kobiety, które cenią sobie swój czas, mają niski próg tolerancji bólu czy też chcą osiągnąć trwałe, w pełni zadowalające efekty, w postaci gładkiego ciała.