Jak golić miejsca intymne, aby były gładkie?

Wrastające włoski, krostki czy zaczerwienienie skóry – to częste efekty uboczne golenia miejsc intymnych. Prawdziwym problemem jest jednak uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry, który utrzyma się przez dłuższy okres czasu. Jak golić włosy łonowe na gładko, unikając przy tym powstawania podrażnień?

Wosk – prosto i szybko, ale czy komfortowo?

Golenie miejsc intymnych maszynką jednorazową bądź elektryczną nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż włoski odrastają w stosunkowo krótkim czasie, a co więcej, depilacja powoduje podrażnienia skóry. Domowym sposobem, dzięki któremu ogolimy się na gładko, jest wosk. Depilacja nim zajmuje kilka chwil, bowiem wystarczy tylko rozgrzać go do odpowiedniej temperatury, a następnie zaaplikować na skórę. Gdy wosk zastygnie, odrywamy go w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa. Choć golenie woskiem możemy przeprowadzić w domowych warunkach, jest stosunkowo tanie i szybkie, to jednak bardzo bolesne. 

Warto zwrócić uwagę na to, że w miejscach intymnych skóra jest wyjątkowo delikatna, przez co wrażliwa na ból. Golenie woskiem nie będzie więc dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają niski próg tolerancji bólu. Osoby te będą miały problem z zerwaniem go – należy to zrobić szybkim, zdecydowanym ruchem, który – niestety – powoduje ból. Jeśli więc decydujemy się na depilację woskiem, to w kontekście miejsc intymnych, lepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, niż golić się w domu. Efekty przeprowadzonego zabiegu utrzymują się do 6. tygodni, a dodatkowo po goleniu nie pojawiają się krostki, może nam towarzyszyć jedynie lekkie zaczerwienienie skóry.

Golenie miejsc intymnych za pomocą lasera

Osoby, które chciałyby uzyskać efekt gładkiej skóry w miejscach intymnych, najczęściej decydują się na depilację laserową. Można wykonać ją w salonie kosmetycznym, a efekty przeprowadzonych zabiegów utrzymują się przez stosunkowo długi okres czasu. Depilacja laserowa polega na naświetlaniu poszczególnych włosków, tak aby doprowadzić do całkowitego rozpadu cebulki. Golenie miejsc intymnych za pomocą lasera uważane jest za bezpieczne, jednak zabieg musi przeprowadzić doświadczona osoba, bowiem istnieje ryzyko nadmiernego nagrzania skóry, a w efekcie jej poparzenia. Co więcej, depilacja laserowa nie pozwala nam uniknąć efektów ubocznych, jakimi są zaczerwienienia czy krostki. Utrzymują się one od kilku godzin do nawet kilku dni po zabiegu. 

Zobacz także  Depilacja hollywoodzka - jak wygląda depilacja amerykańska?

 

 

 

Depilacja światłem, czyli bezbolesny sposób na gładkie miejsca intymne

Zabiegi depilacji Super Hair Removal, przy zastosowaniu technologii IPL, to odpowiedź na pytanie, jak golić miejsca intymne, żeby nie było krostek, podrażnień i aby skóra była idealnie gładka. Metoda ta nieco przypomina laser, lecz wykorzystuje się w niej światło o falach różnej długości, które mogą docierać nawet w głębokie warstwy skóry. 

Światło niszczy nie tylko ciemne, ale również jasne i rude włoski, dzięki czemu z metody tej mogą korzystać osoby o różnej karnacji. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a co więcej, nie ryzykujemy przy tym poparzenia skóry, bowiem jest ona nagrzewana jedynie do momentu zniszczenia mieszków włosowych. Ze względu na krótki czas naświetlań, po zabiegu większość osób nie zauważa u siebie efektów ubocznych, takich jak krostki, zaczerwienienie czy swędzenie. 

Dzięki temu możemy cieszyć się pożądanymi efektami, a poprawić swoje samopoczucie. Ilość zabiegów, które należy przeprowadzić, waha się od 7 do 10, w zależności od tego, jak skóra i włoski zareagują na światło. Co ważne, koszt pojedynczego zabiegu jest niewielki, zatem nie jest to kosztowna metoda usuwania owłosienia. Dla wielu osób najważniejsze jest jednak, że dzięki depilacji IPL można pozbyć się zbędnego owłosienia w sposób bezbolesny. Niemal każdy inny sposób golenia się pociąga za sobą pewien dyskomfort w postaci bólu, pieczenia czy defektu estetycznego, jakim są krostki. 

Tymczasem depilacja IPL stanowi odpowiedź na potrzeby tych, którzy chcą pozbyć się owłosienia w krótkim czasie (pojedynczy zabieg trwa kilkanaście minut). Depilacja w salonach DepilConcept jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż golenie miejsc intymnych w domu. Profesjonalne podejście, brak stresu, pożądane efekty – to właśnie daje depilacja w profesjonalnym salonie.