Wrastanie włosków – najbardziej uciążliwe!

W ostatniej ankiecie zapytaliśmy was o najbardziej uciążliwy problem związany z depilacją. Okazało się, że najwięcej osób ma dość ciągłego wrastania włosków.

36% osób odwiedzających naszą stronę narzeka na wrastające włoski. Problem ten towarzyszy zwykle depilacji okolic intymnych, bywa jednak, że włoski wrastają również w innych okolicach ciała. Niewiele mniej, bo aż 31% głosów oddano na konieczność ciągłego powtarzania zabiegów. Nic dziwnego – wiele kobiet aby utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry musi golić włoski każdego dnia!

Na trzeciej pozycji rankingu depilacyjnych niedogodności znalazło się zapalenie mieszków włosowych. Aż 16% z was boryka się z mniejszą lub większą skłonnością do ulegania niewielkim stanom zapalnym. Problem może i nie jest bardzo poważny, ale skutecznie uprzykrza życie pozostawiając na skórze nieestetycznie wyglądające krostki. Niewiele mniej, bo aż 14% osób za najbardziej uciążliwe uważa podrażnienia skóry związane z różnymi metodami depilacji. Być może są to osoby, które korzystają z bardziej inwazyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia.

Niektórzy mawiają, że dla urody trzeba cierpieć. Chyba jest w tym zabawnym stwierdzeniu jakieś małe ziarnko prawdy – tylko 3% z was za największy problem związany z depilacją uważa ból. Większość kobiet pewnie używa maszynki – a Panie korzystające z depilatora lub wosku są już widocznie przyzwyczajone do nieprzyjemnego zabiegu…

Na pocieszenie DepilConcept

Wyniki naszej ankiety obrazują, jak wiele problemów generują tradycyjne metody usuwania owłosienia. Aby wnieść trochę optymizmu możemy śmiało powiedzieć, że depilacja IPL pozwala się pozbyć wielu z tych niedogodności. Po zakończeniu serii zabiegów tylko raz w roku wykonujemy zabieg podtrzymujący – znika więc konieczność nieustannego powtarzania irytująco nudnej czynności.

Włoski nie wrastają bo po prostu ich nie mamy. Dużo rzadziej też dotyka nas zapalenie mieszków włosowych – nie naruszamy skóry, nie dajemy więc możliwości dostania się do niej szkodliwych bakterii. Zapominamy o bólu związanym z wyrywaniem włosów, a podrażnienia jeśli nawet wystąpią są minimalne i ograniczają się wyłącznie do krótkiego okresu po zabiegu. Po zakończeniu serii skóra jest już w idealnej kondycji.

Zobacz także  Street Action Maj 2017

Wszystkim zmęczonym problemami z depilacją polecamy wizytę w najbliższym salonie DepilConcept!

Rate this post