Depilacja w ciąży – czy jest bezpieczna?

Depilacja uciążliwego owłosienia w ciąży wymaga zupełnie innego podejścia. Organizm kobiety przechodzi dynamiczne zmiany, których motorem jest wydzielanie hormonów. Organizm kobiety reaguje w tym czasie odmiennie niż przed ciążą. W tym wyjątkowym czasie należy zatroszczyć się o siebie i rozwijające się dziecko ze szczególną troską. 

Jak golić się w ciąży

Depilacja w czasie ciąży musi odpowiadać wysokim standardom komfortu i bezpieczeństwa. To szczególny czas, w którym ciało kobiety przechodzi nieoczekiwane zmiany, które spowodowane są dostosowaniem organizmu do zmieniających się potrzeb dziecka i przygotowaniami do porodu. 

Depilacja miejsc intymnych woskiem w ciąży

Oczekując na rozwiązanie chcemy czuć się zadbane i piękne, co więcej w zaleceniach lekarskich często pojawia się potrzeba wydepilowania przed porodem miejsc intymnych na przykład w razie konieczności wykonania cesarskiego cięcia. Depilacja miejsc intymnych maszynką z ostrzem nie daje spodziewanego rezultatu. Delikatne części ciała są podatne na podrażnienia i wywiązujące się w konsekwencji zaczerwienienia i ropiejące krostki. Chcąc natychmiastowego efektu przy jednoczesnym komforcie i bezpieczeństwie warto skorzystać z oferty komfortowej depilacji woskiem. Jest to metoda odpowiednia dla każdego, w pełni bezpieczna także dla kobiet w ciąży, a jej efekt utrzymuje się przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu. 

Para trzyma ręce na brzuchu ciążowym kobiety

Depilacja woskiem w ciąży

Nogi ogolone maszynką są gładkie zaledwie przez jeden dzień. Po tej krótkiej chwili gładkości przychodzi zapłacić za chęć pójścia na skróty. Inaczej jest przy depilacji woskiem. Woskowanie działa jak peeling, ponieważ podczas odrywania wosku zostają usunięte powierzchniowe warstwy martwego naskórka, co potęguje efekt super gładkiej skóry. Skóra jest wolna od niechcianych włosów przez 3 do 5 tygodni. Dzięki zastosowaniu ciepłego wosku kosmetyczka pozbywa się także cebulki włosa, co zapobiega powstawaniu ciemnych punktów pod skórą, powstających natychmiast po użyciu maszynki lub kremu do depilacji. Dodatkowo należy pamiętać, że stosowanie preparatów chemicznych nie jest zalecane, więc najlepiej odłożyć depilację kremami i piankami na czas po porodzie i po pełnej rekonwalescencji. 

Zobacz także  Depilacja woskiem - czy trzeba zapuszczać włoski, jak długo?

Depilacja wąsika w ciąży

W okresie ciąży zmienia się gospodarka androgenami, czyli hormonami płciowymi. Ta hormonalna burza może spowodować, że owłosienie może zacząć ciemnieć i stawać się grubsze. Zdarza się także, że pojawia się w miejscach, w których dotąd go nie było, na przykład na brzuchu czy twarzy. Próby depilacji wąsika domowymi sposobami mogą zakończyć się katastrofą. Należy pamiętać, że miejsce, które jest dotknięte problemem należy do bardzo wyeksponowanych, a jednocześnie jest delikatne i ukrwione. Skóra kobiety w ciąży jest bardzo podatna na podrażnienia. Czasami wykazuje reakcje uczuleniowe w sytuacjach, w których wcześniej nie stwarzała problemów. Dodatkowym powodem większej troski jest opuchnięcie często towarzyszące ciąży. Organizm kobiety ma więcej krwi niż przed ciążą. Niewłaściwe użycie preparatu lub urządzenia do depilacji może spowodować reakcję uczuleniową i podrażnienie, a w konsekwencji stan zapalny skóry. Niewłaściwe zastosowanie metod mechanicznych przez osobę bez odpowiedniego doświadczenia niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia skóry. 

Klientki nie muszą rezygnować z depilacji przez okres całej ciąży. Wystarczy, że dopasują metodę depilacji do nowych wymagań. Rozwiązaniem natychmiastowym i bezpiecznym w czasie ciąży jest depilacja woskiem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. 

Depilacja laserowa w ciąży

Zabiegi trwałej redukcji owłosienia często kojarzone są wyłącznie ze stosowaniem lasera. Właśnie stąd powszechne, że depilacja IPL również zaliczane jest do tej grupy. Chociaż zasada działania obu technik jest bardzo podobna, to depilacja IPL dla wielu osób okazuje się znacznie bardziej komfortowa. Trwała depilacja światłem polega na wysłaniu w głębokie warstwy skóry promienia energii świetlnej. Promieniowanie jest wyłapywane przez barwnik znajdujący się we włosach – melaninę. Cebulka włosowa ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Bezpieczne i kontrolowane zniszczenie mieszka włosowego odbywa się więc poprzez dostarczenie do jego wnętrza niewielkiej dawki energii. Impulsy mają niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu, w którym dostarczona zostanie wystarczająca energia potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego. Włos po kilku dniach po zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego i wypada. Technologia IPL – SHR wykorzystuje system In Motion – w ruchu, dzięki któremu zabiegi są wyjątkowo szybkie i komfortowe. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – niszczenie mieszków włosowych. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba minimum od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. Co ważne, według opinii klientek depilacja IPL – SHR, przy utrzymaniu porównywalnej skuteczności do lasera, jest bezbolesna. 

Zobacz także  Najbardziej denerwujące aspekty codziennej depilacji w domu

Brzuch ciążowy u kobiety

Depilacja IPL w ciąży – przeciwwskazania

Zabiegi przeprowadzane przy użyciu IPL są bardzo bezpieczne i nie niosą wysokiego ryzyka powstawania podrażnień. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego istnieją przeciwwskazania. W przypadku IPL czynnikiem, który uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu jest ciąża, co jest spowodowane brakiem badań na temat bezpieczeństwa stosowania IPL u kobiet ciężarnych. Klientki, które są w ciąży mogą umawiać się na zabiegi po okresie połogu. W salonach DepilConcept każdy zabieg trwałej depilacji poprzedza konsultacja z ekspertką, która wyklucza możliwe przeciwwskazania i doradza najlepszą na ten czas metodę depilacji. 

Bezpieczna depilacja w ciąży

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową ofertą profesjonalnej depilacji w salonach DepilConcept. Łączymy najwyższy poziom usług z dbałością o komfort i zadowolenie naszych klientów. To dlatego jesteśmy liderem polskiego rynku depilacji.