Czerwiec miesiącem mężczyzn – które strefy męskiego ciała warto depilować?

Do tej pory męska depilacja była traktowana ze wstydem, ale łamiemy schematy i nagłaśniamy by przestała być tematem tabu. Panowie coraz częściej depilują się zarówno w domu, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. To dla nich nie tylko kwestia estetyczna, ale czasami również zdrowotna czy zawodowa. Przekrój Klientów jest bardzo szeroki, od biznesmenów, którzy usuwają włosy, by czuć się lżej w często mało przewiewnym stroju, po sportowców, wśród których przeważają kolarze, depilujący się przed rajdami, na wypadek ran, które bez włosów łatwiej się goją. Które strefy męskiego ciała warto depilować? Jakie są argumenty za i przeciw?

Męska depilacja – popularny trend

Do niedawna temat usuwania owłosienia w przypadku mężczyzn ograniczał się wyłącznie do omawiania kwestii związanych z goleniem zarostu na twarzy. Panowie jednak dostrzegli liczne zalety związane z usuwaniem włosków na ciele i coraz chętniej poddają się takim zabiegom. Czy należy depilować całe ciało, czy może wyłącznie wybrane strefy? 

Depilacja u mężczyzn 

Na większą częstotliwość wyboru skóry bez owłosienia ma wpływ aktywny styl życia mężczyzn. Wolne od włosów ciało to łatwość utrzymania czystości oraz komfort jaki daje gładka skóra. Całkowite usunięcie włosków ułatwia zachowanie higieny. Gładka skóra mniej się poci, łatwiej usunąć z niej zanieczyszczenia i bakterie, które mogą stać się przyczyną infekcji. Męska depilacja jest ważnym zabiegiem higienicznym, szczególnie dla osób aktywnych, które regularnie uprawiających sport. Kolejnym ważnym powodem wzrastania popularności depilacji u mężczyzn jest aspekt estetyczny wpływający korzystnie na samopoczucie i poczucie własnej wartości. 

Depilacja u mężczyzn – kiedy się zdecydować?

Decyzja odnośnie stref męskiego ciała poddawanych depilacji jest sprawą bardzo indywidualną. Panowie zwykle pozbywają się włosków wtedy, kiedy zaczynają im one po prostu przeszkadzać. Często również zdarzają się osoby z wyjątkowo bujnym owłosieniem, które budząc ciekawskie spojrzenia, może sprawiać spory dyskomfort.

Zobacz także  Czerwone kropki po goleniu - skąd się biorą i jak im zapobiegać?

Poza tymi oczywistymi argumentami istnieją również dodatkowe przesłanki za tym, aby pozbywać się zbędnych włosków z wybranych części ciała. O czym mowa?

Depilacja męska pach – przede wszystkim higiena

Depilacja pach sprzyja utrzymaniu higieny. Warto wiedzieć, że za nieprzyjemny zapach potu odpowiadają bakterie bytujące na powierzchni skóry. Bakterie te rozkładają pot, w wyniku czego uwalniane są nie najlepiej pachnące związki. Im więcej włosków pod pachami, tym więcej potu, który się na nich osadza. Brak włosków oznacza lepszą „wentylację” i brak dodatkowej przestrzeni „magazynowej”. Regularne usuwanie włosków z okolicy pach sprawia, że problem pocenia się jest mniej uciążliwy, a skóra dłużej pozostaje świeża. 

Depilacja brody męskiej 

Włosy na męskiej twarzy są grube i twarde. Należy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków, które zmiękczają owłosienie, dzięki czemu łatwiej je później przyciąć bez zacinania, które oprócz uszkodzenia skóry są także niebezpieczne jako przyczyna późniejszych infekcji skórnych. Zauważamy zdecydowany trend w kierunku wyboru depilacji trwałej nowoczesnym urządzeniem IPL. Dzięki jego precyzji można idealnie nadać kształt męskiej brodzie lub pozbyć się niechcianych włosków. Mężczyźni najczęściej depilują policzki, okolice nosa, płatki uszu oraz baki. Depilacja laserowa pozwala na bezpieczne i bezinwazyjne pozbycie się włosków na stałe, bez uszkodzenia naskórka, podrażnienia oraz narażania na stany zapalne. 

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – higiena i estetyka

O estetyce możemy dyskutować właściwie w kontekście wszystkich części ciała. Czy męskie pachy lepiej wyglądają w wersji owłosionej, czy pozbawionej włosów – to jest kwestią raczej indywidualną. W przypadku okolic intymnych dochodzi nam jednak dodatkowy czynnik związany z relacjami damsko-męskimi. W tym kontekście estetyka zyskuje na znaczeniu. Zyskuje na znaczeniu również higiena. Strefy intymne są wyjątkowo narażone na infekcje. Podobnie jak w przypadku pach, dobrze jest pozbyć się zbędnego owłosienia, które tę higienę utrudnia.

Zobacz także  Linia biała brzucha - co to jest? depilacja linii białej

Depilacja klatki piersiowej i pleców u mężczyzn – wygoda i estetyka

Delikatne owłosienie na klatce piersiowej jest akceptowane przez większość mężczyzn. Problem zwykle pojawia się w sytuacji, w której włosków jest dużo, są grube, ciemne i długie. Takie włosy dla wielu osób są nieestetyczne. Bywa też, że sprawiają praktyczne problemy, np. włoski wystają spod koszuli lub zahaczają o suwaki w odzieży. Niektórzy mężczyźni pragną również pozbyć się włosków na plecach.

Depilacja nóg i rąk u mężczyzn – strefa ważna dla sportowców

Osoby aktywnie uprawiające sport często pozbywają się owłosienia z całego ciała. Związane jest to z estetyką, ograniczeniem problemów z poceniem, ale również chęcią zwiększenia bezpieczeństwa czy poprawy wyników sportowych. Dla osób jeżdżących na rowerze ważny jest brak włosów na nogach, które mogą wkręcić się w rower i doprowadzić do poważnego wypadku. Z kolei wyczynowi sportowcy: pływacy, kolarze, biegacze mając gładkie ciało, mogą poprawić swoje wyniki sportowe. W przypadku jazdy na rowerze na dystansie 40 kilometrów można zaoszczędzić nawet minutę! Oczywiście jest to związane z mniejszym oporem powietrza.

Wybór okolicy ciała, którą poddasz depilacji, zależy przede wszystkim od Twoich upodobań, rodzaju włosków i stylu życia, jaki prowadzisz. Niezależnie od tego, z której części ciała będziesz usuwać włoski, wybierz metody, które umożliwiają trwałą redukcję owłosienia.  Wielu mężczyzn ma obawy, że trwała depilacja jest bolesna. Tu z pomocą przychodzi depilacja SHR in Motion, która zapewnia bezbolesną i trwałą depilację. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, porozmawiaj z ekspertem z najbliższego salonu DepilConcept. Mamy ogromne doświadczenie w trwałej męskiej depilacji.

Promocja DepilConcept

TYLKO TERAZ: BEZBOLESNA I TRWAŁA DEPILACJA SHR IN MOTION TYLKO ZA 29 ZŁ!DEPILCONCEPT CTA