Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn

Gładka skóra to piękno i wygoda. Depilacja klatki piersiowej i brzucha zyskuje popularność u mężczyzn, którzy wybierają aktywny styl życia. Jest elementem dbałości o siebie i chęci bycia atrakcyjnym. Paleta zabiegów jest dopasowana do męskich potrzeb. Każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. 

Włosy na klatce piersiowej u mężczyzn

Włosy na klatce piersiowej i brzuchu są naturalnym elementem męskiej fizyczności. Owłosienie może się jednak zasadniczo różnić kolorem, gęstością i grubością. Czasami włosy porastają męskie ciało bardzo intensywnie. Jest to zależne od produkcji męskich hormonów, których gospodarka reguluje wzrost włosów. Mężczyźni, którzy decydują się na redukcję lub całkowite usunięcie niechcianego owłosienia mogą wybierać spośród metod trwałych lub doraźnych. Najważniejsze jest, aby zabieg był przeprowadzony z uważnością na zdrowie i komfort wykonania. 

depilacja twarzy u mężczyzny

Jak pozbyć się włosów z brzucha i klatki piersiowej u mężczyzn?

Wybierając odpowiadającą męskim potrzebom metodę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jednym z najważniejszych jest trwałość efektu gładkiej skóry, komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Wybierając depilację domowymi sposobami narażamy się na ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych skutków, które zniweczą marzenie o gładkiej skórze. Należy pamiętać, że każdy włos wyposażony jest w cebulkę włosa, która umieszczona jest w skórze głębokiej. Włosy skrócone na wysokości naskórka dalej będą widoczne w postaci czarnych kropek pod skórą, a odrastająca szczecina zarostu będzie szorstka i kłująca w dotyku. Częsta depilacja maszynką z ostrzem spowoduje podrażnienia skóry, które mogą się przeistoczyć w zapalenie mieszków włosowych, trudne do wyleczenia zmiany skórne przypominające trądzik. Wybór depilatora mechanicznego, który wyrwie włos razem z cebulką jest rozwiązaniem efektywnym, lecz bolesnym i czasochłonnym. Każdy włosek musi zostać wyrwany z cebulką, inaczej włosy będą odrastać w różnym czasie psując efekt gładkości. 

Depilacja laserowa klatki piersiowej i brzucha u mężczyzn

Metoda trwałej depilacji SHR – IPL nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry i można ją stosować w lato, ale należy na kilka dni przed zabiegiem ograniczyć ekspozycję na słońce. W DepilConcept pracujemy na żelu chłodzącym, a moc SHR zawsze regulujemy indywidualnie do koloru włosów i fototypu skóry klienta. Skuteczność połączona z łagodnym przebiegiem zabiegu przy użyciu technologii IPL  powoduje, że wybierana jest przez osoby, które miały nieprzyjemne doświadczenia z depilacją. Trwała depilacja IPL nie pozostawia otarć, zaczerwienień, krostek, co jest jej wielkim atutem w porównaniu z domowymi i mechanicznymi metodami depilacji. Wiązka światła dociera w głębokie partie skóry i niszczy cebulkę włosa. Fotodepilacja polega na emisji szybkich błysków przez głowicę wysyłającą pulsacyjne światło IPL. Głowica przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry oraz zniszczenie mieszków włosowych.

Zobacz także  Depilacja laserowa w ciąży - czy można?

Aby uzyskać efekt trwałej depilacji potrzebna jest seria 7-10 zabiegów IPL, które odbywają się w miesięcznych odstępach. Powtarzanie zabiegu jest spowodowane tym, że włosy odrastają w różnym tempie i niektóre z nich są w fazie wzrostu, w której nie są podatne na działanie pulsującego światła IPL. Ta metoda dla tych, którzy chcą rozwiązać problem raz na zawsze. Przetestowana technologia depilacji światłem to komfort i wysoka skuteczność przy niskim koszcie w porównaniu z innymi metodami. 

depilacja mężczyny w salonie kosmetycznym

Depilacja woskiem brzucha i klatki piersiowej

Przy wyborze metody depilacji pleców należy kierować się własnymi preferencjami i potrzebami. Oczekując natychmiastowego efektu warto zdecydować się na depilację woskiem. Proces depilacji jest w pełni bezpieczny i polecany do każdej partii ciała, także do delikatnej skóry brzucha i klatki piersiowej. Co najważniejsze, oprócz komfortu szybkiego wykonania daje natychmiastowy efekt. Wystarczy jeden zabieg depilacji woskiem by zapomnieć o kłopocie na kilka tygodni. Włosy po każdym zabiegu odrastają słabsze i jaśniejsze, a regularne wykonywanie zabiegu powoduje, że przerwy pomiędzy zabiegami znacznie się wydłużają. Dzięki wyrwaniu włosa z cebulką nie mamy efektu jak przy depilacji maszynką. Po zabiegu woskiem odrasta miękki i cienki włos, a nie ostro zakończona szczecinka. Specjaliści DepilConcept przechodzą liczne szkolenia, po to by zagwarantować doskonałą jakość zabiegów, a także najwyższe standardy obsługi. Specjalizujemy się w depilacji mężczyzn, a satysfakcja z naszych usług to dla nas priorytet.