Boyzilian – czy mężczyźni powinni depilować intymne okolice?

Jak wygląda zabieg męskiej depilacji intymnej? Czy usunięcie włosków z okolic krocza naprawdę jest konieczne? Jak podejść do tematu, aby uniknąć uczucia skrępowania? Poznaj najważniejsze fakty na temat depilacji boyzilian!

Historia męskiej depilacji intymnej

Męska depilacja wbrew pozorom nie jest wynalazkiem naszych czasów. Już w starożytności mężczyźni poddawali się licznym zabiegom kosmetycznym, które zwykle były powiązane z wizytami w łaźniach. Bardzo dbano nie tylko o higienę, ale również estetykę. Te aspekty wymuszały dokładną i regularną depilację niemal wszystkich partii ciała. Gładka skóra była synonimem piękna i dbania o siebie, a także świadczyła o wysokim statusie społecznym. Kolejne stulecia to okres, w którym zarówno damska, jak również męska depilacja zostały zepchnięte do sfery tabu. Dopiero na początku XX wieku za sprawą reklam prasowych depilacja „wyszła z szafy” i na stałe zagościła w kanonie obowiązkowych zabiegów higienicznych.

Prekursorkami mody na depilację były kobiety, jednak z czasem również panowie zaczęli dostrzegać liczne korzyści płynące z regularnego usuwania zbędnych włosków. Dziś depilacja nie jest już postrzegana jako wyłącznie „kobieca sprawa”, ale jako zwykły zabieg higieniczny dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie, zdrowiu i komforcie. Według różnych badań owłosienie z okolic intymnych usuwa od 10 do 50% polskich mężczyzn (z różną regularnością i różnymi metodami). Najchętniej depilują się młodzi mężczyźni i panowie w okolicy 45-50 roku życia. W innych krajach europejskich odsetek ten wacha się w granicach od 30 do nawet 80%.

Na czym polega depilacja boyzilian?

Określenie boyzilian powstało z połączenia słowa boy (chłopak) i brazilian (rodzaj depilacji intymnej, polegającej na całkowitym usunięciu włosków). Depilacja boyzilian jest więc męskim odpowiednikiem całkowitej depilacji intymnej, którą w kobiecym wydaniu określamy depilacją brazylijską.

Po co mężczyźnie depilacja intymna?

Całkowite usunięcie włosków z męskich okolic intymnych ułatwia zachowanie higieny. Gładka skóra mniej się poci, łatwiej usunąć z niej zanieczyszczenia i bakterie, które mogą stać się przyczyną nie tylko infekcji skóry, ale również układu moczowego. Męska depilacja intymna nie jest więc fanaberią, ale ważnym zabiegiem higienicznym, szczególnie dla osób aktywnych, które np. regularnie uprawiają sport. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny. Wydepilowana skóra po prostu lepiej wygląda, szczególnie, jeśli włoski w okolicy krocza zaczynają siwieć, co często ma miejsce już w okolicy 40 roku życia. Kobiety, które regularnie pozbywają się niechcianych włosków często oczekują tego samego od swoich partnerów. Gładkie ciało bardzo często przyczynia się do poprawy jakości naszego życia intymnego.

Zobacz także  Jak się pozbyć pajączków?

Jak wygląda zabieg męskiej depilacji intymnej?

Najbardziej efektywne zabiegi boyzilian to męska depilacja woskiem (efekty utrzymują się do kilku tygodni) i trwała depilacja IPL, czyli metoda polegająca na całkowitym usunięciu włosów wraz z uszkodzeniem cebulek, dzięki czemu po serii zabiegów włoski przestają odrastać. Oba zabiegi można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Tylko w takim przypadku masz gwarancję wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu. Dla niektórych mężczyzn konieczność odsłonięcia intymnych okolic przed obcą osobą może wydawać się nieco krępująca. Warto jednak zaznaczyć, że depilacja jest wykonywana w bardzo dyskretnej atmosferze przez specjalistę, który ma ogromne doświadczenie w tego typu zabiegach. Każdy klient ma do dyspozycji bieliznę jednorazową i pomieszczenie, w którym może swobodnie przygotować się do zabiegu – przebrać i odświeżyć. Osoba przeprowadzająca zabieg udziela szczegółowych informacji na każdym jego etapie, dzięki czemu możesz poczuć się naprawdę komfortowo i bezpiecznie.

 

Depilacja woskiem depilconcept