Bezbolesna depilacja – poznaj depilację światłem IPL

Zabiegi trwałej redukcji owłosienia często kojarzone są z zastosowaniem lasera. Właśnie stąd depilacja światłem IPL również zaliczana jest do tej grupy. Chociaż zasada działania obu technik jest podobna, to pewne ważne różnice wpływają na inny komfort depilacji IPL. Dla wielu osób IPL okazuje się znacznie bardziej wygodna. 

Bezbolesny laser do depilacji 

Promieniowanie elektromagnetyczne używane w urządzeniach do trwałej depilacji w zależności od parametrów stosowanej technologii, wywiera zupełnie różny wpływ na nasz organizm. Aparat do depilacji IPL wysyła dokładnie taką dawkę promienia, która wpływa wyłącznie na barwnik znajdujący się we włosach – rozgrzewa go do temperatury, w której cebulka ulega zniszczeniu. Temperatura podnosi się tylko w cebulce włosa, więc nie ma ryzyka uszkodzenia otaczającej skóry. Niezwykle istotne są także przerwy pomiędzy impulsami, które kosmetyczka emituje do cebulki włosowej. Odpowiednie ustawienie aparatu pozwala skórze „odpocząć. Dzięki temu zabieg Depilacji IPL jest bezpieczny, bo unikamy przegrzania tkanek i tym samym poparzenia skóry. Zjawisko nazywamy selektywną fototermolizą – selektywną, czyli wybiórczą, ponieważ urządzenie „wybiera” co ma zniszczyć. 

bezbolesna depilacja nóg u kobiety

Czy możliwa jest bezbolesna depilacja w domu? 

Depilacja jest niezwykle popularnym zabiegiem kosmetycznym, z którego korzystają zarówno kobiety jaki i mężczyźni. Asortyment usług i preparatów służących domowej depilacji jest bardzo szeroki. Są wśród nich metody mechaniczne, polegające na wyrywaniu lub goleniu włosów ostrzem. W sklepach możemy kupić plastry wosku lub cukrowe pasty oraz kremy i pianki, które mają w swoim składzie substancje rozpuszczające mostki keratynowe we włosie. Metody te są szybkie i pozornie niedrogie, często wybierane przez osoby, którym zależy na natychmiastowym efekcie. Ich wady mogą być jednak niebezpieczne dla skóry. 

Bezbolesna depilacja – opinie 

Pamiętajmy, że każda skóra reaguje inaczej, więc doświadczenia osób piszących opinie o kosmetyku lub mechanicznym depilatorze mogą wyraźnie różnić się od naszych doznań. Bez doświadczenia w depilacji trudno dobrać właściwą dla nas metodę. Kremy i pianki zawierają substancje chemiczne, które powodują podrażnienia, często mają przykry zapach i nie posiadają takiej skuteczności, jak metody mechaniczne. Przy wyborze maszynki jednorazowej ważne jest, żeby użyć czystego mikrobiologicznie narzędzia i zachować ostrożność przy kontakcie ostrza ze skórą. Podrażnienia, mikroranki i głębsze zacięcia mogą być przyczyną występowania infekcji skórnych i są nieestetyczne. 

Zobacz także  Czerwone kropki po goleniu - skąd się biorą i jak im zapobiegać?

Bezbolesna depilacja miejsc intymnych

Ta delikatna strefa depilacji wymaga specjalnych metod oraz wprawy. Do czołówki metod, które sprawdzą się w przypadku depilacji bikini należy kosmetyczna depilacja woskiem. Kosmetyczka przeprowadzi nas przez zabieg dbając o nasz komfort i sprawność wykonania depilacji. Nasza skóra zostanie odpowiednio przygotowana i zabezpieczona po przeprowadzeniu depilacji. Jeśli zależy nam na całkowicie bezbolesnej i skutecznej depilacji, wówczas należy rozważyć trwałą depilację światłem IPL. 

nogi kobiety po depilacji

Bezbolesna depilacja nóg

Dzięki delikatności i uniwersalności Super Hair Removal – SHR in Motion jest idealna do depilacji nóg, bikini, pach oraz wąsika. To metoda, która powstała z połączenia kilku innowacyjnych technologii, dzięki czemu jest szybka, bezbolesna i bardzo skuteczna. Metoda IPL nie narusza delikatnej struktury skóry wnikając wyłącznie do cebulki włosa, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. 

Bezbolesna depilacja światłem

Eksperci DepilConcept polecają SHR – IPL osobom z nadmierną wrażliwością skóry na ból, słabą skutecznością innych zabiegów i krostkami w okolicy bikini. Depilacja SHR zapewnia 30% utratę niechcianych włosów już po pierwszym zabiegu, a 7 do 10 bezbolesnych zabiegów z użyciem technologii IPL daje trwały efekt gładkiej skóry i pięknego bikini bez śladu owłosienia. Dzięki swojej delikatności metoda doskonale sprawdza się u osób ze skłonnością do podrażnień, pękania naczynek i wrastania włosów