15 listopada 2019
Trwała depilacja a cukrzyca
ZDROWIE | Listopad jest miesiącem, gdzie szczególną uwagę zwracamy na profilaktykę cukrzycy. Do 2030 roku aż 10% Polaków zachoruję na cukrzycę! Wynika to z małej ilości ruchu – praca za biurkiem, życiem w dużym stresie oraz zanieczyszczeniem powietrza – problem smogu.
Z naszych rozmów z Klientkami wynika, że częstymi objawami cukrzyc jest m.in.:
- wysuszona skóra;
- złuszczanie skóry;
- zmniejszona potliwość wynikający z tego świąd;
- infekcje miejsc intymnych;
- zakażenia grzybicze lub drożdżakowe w okolicach pachwin, pod piersiami, w fałdach skórnych lub między palcami;
- zajady w kącikach ust;
- skłonność do zmian wypryskowych;
- zapach acetomu z ust;
- częste zmęczenie i apatia.
Czy cukrzyca jest przeciwwskazaniem do zabiegu trwałej depilacji?
WAŻNE: Cukrzyca wyrównana, dobrze prowadzona z prawidłowymi wartościami glikemii nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu trwałej depilacji SHR in Motion, natomiast pamiętaj aby poinformować o chorobie naszą specjalistę w celu dostosowania odpowiedniej fototerapii.
Przygotowaliśmy specjalną infografikę – Symptomy Cukrzycy – aby zwrócić uwagę na profilaktykę oraz diagnostykę, gdyż uważamy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć!
Szacuje się, że około 285 milionów ludzi na świecie choruje na cukrzycę, z czego 90% cierpi na cukrzycę typu 2 (tzw. cukrzyca dorosłych), do której w dużej mierze przyczynia się otyłość i niezdrowy styl życia. Prognozy na przyszłość są również bardzo niepokojące – do roku 2030 liczba chorych może się nawet podwoić, a Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom w USA opisuje obecny stan zachorowalności jako epidemię.
Co więcej, miliony nie wiedzą o tym, ze chorują. Nieleczona cukrzyca stopniowo wyniszcza organizm, od problemów ze wzrokiem, poprzez nerki, serce, aż po zaburzenia neurologiczne czy tak zwaną „stopę cukrzycową”. Jest co prawda chorobą nieuleczalną, jednak przyjmując leki i prowadząc właściwy tryb życia, można nad nią zapanować i dożyć późnej starości.
Cukrzyca w naszej cywilizacji istnieje od wielu tysięcy lat (jeszcze zanim została sklasyfikowana), a jej łacińska nazwa diabetes mellitus oznacza „miodowy słodki przepływ” – charakterystyczny dla tej choroby cukier w moczu badany był kiedyś w jedyny możliwy sposób, czyli organoleptycznie.