Epilacja a depilacja – jaka jest różnica pomiędzy tymi zabiegami?

Depilacja a epilacja

Jaka jest różnica między depilacją a epilacją? Mianem depilacji przyjęło się nazywać wszystkie tradycyjne metody usuwania owłosienia. Znajdą się tam metody mechaniczne, takie jak golenie. Główną zaletą usuwania włosków przy pomocy maszynki jest łatwa dostępność. Zabieg możemy wykonać w domu przy stosunkowo niewielkich kosztach. Jednak ma swoją mroczną stronę. Zdecydowaną wadą golenia, jest bardzo niska skuteczność i konieczność ciągłego powtarzania, które zabiera nam całą masę czasu.

W niektórych przypadkach golenie trzeba powtarzać codziennie! Warto zwrócić uwagę na inny problem. Na skórze oraz w naszym otoczeniu znajduje się wiele drobnoustrojów, niektóre z nich są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ostrza maszynki mogą zranić skórę, a w konsekwencji doprowadzić do infekcji. 

Skuteczniejszą metodą mechaniczną jest depilacja elektrycznym depilatorem. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które dobrze znoszą ból. Urządzenie te działają jak setki penset wyrywających włosy jednocześnie. Głowice elektrycznych depilatorów przesuwając się po skórze, wyrywają włosy, które dostaną się między płytki. Niestety nie wszystkie włosy mają tę samą długość. Niektóre z nich odrastają w innym tempie i nieprzyjemny proces depilacji będzie trzeba powtórzyć za kilka dni, gdy ich długość stanie się odpowiednia. 

Do tej grupy zaliczymy także metody chemiczne, które polegają na nałożeniu na skórę kremu lub pianki. Zawarta w preparatach substancja chemiczna rozpuści strukturę włosa, tuż pod powierzchnią naskórka dając uczucie gładkości na 2 do 5 dni. Kremy i pianki zawierają substancje drażniące i stosowanie ich w miejscach intymnych może powodować podrażnienia, a nawet reakcję alergiczną. 

Do popularnych metod depilacji należą także zabiegi z zastosowaniem wosku. Aby depilacja woskiem była bezpieczna, musi zostać wykonana wprawną ręką fachowca. Kosmetyczka przeprowadzi nas przez zabieg, dbając o nasz komfort i sprawność wykonania zabiegu. Nasza skóra zostanie odpowiednio przygotowana do zabiegu i zabezpieczona po przeprowadzeniu depilacji. Dużym atutem wyboru depilacji w gabinecie kosmetycznym jest wysoka skuteczność, za którą odpowiedzialność bierze wykonujący ją ekspert. 

Zobacz także  Poznaj nasz zespół w Depilconcept

kobieta pokazuje piękne długie nogi

Epilacja — nowoczesna i bezbolesna metoda usuwania niechcianego owłosienia

Epilacja to także usuwanie owłosienia. Jednak zasada zabiegu jest zupełnie inna. Do zabiegu stosuje się nowoczesne urządzenia laserowe, które wysyłają wiązkę światła w głębokie partie skóry. Następuje podniesienie temperatury w mieszku włosowym, co powoduje jego zniszczenie. To dlatego epilacja jest taka skuteczna. Super Hair Removal, która korzysta z technologii IPL, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesna. Polecamy ją osobom o wrażliwej i delikatnej skórze, które doświadczyły nieprzyjemnych odczuć oraz podrażnień, a także skłonnymi do poparzeń słonecznych. 

Innowacyjna technologia IPL jest nieinwazyjna, a nawet przyjemna, pozostawia skórę gładką i promienną. Jak wynika z naszych testów już po pierwszym zabiegu obserwowana jest 30% redukcja niechcianego owłosienia, a pozostałe włosy są cieńsze i jaśniejsze. Dzięki uniwersalności i dużej wygodzie w zastosowaniu metoda SHR in Motion wybierana jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Wielkim atutem SHR in Motion jest wysoka skuteczność przy wszystkich fototypach skóry, także przy małym kontraście między karnacją, a kolorem włosów, a także to, że nie wymaga specjalnych przygotowań przed zabiegiem. 

Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zabieg SHR – IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. 

Epilacja IPL to najskuteczniejszy sposób depilacji, dzięki któremu radość z satynowo gładkiej skóry będzie trwała bez końca. To odpowiedź na wszystkie problemy i niedogodności związane z uporczywym odrastaniem niechcianego owłosienia. Bez konieczności pamiętania, w dodatku bez bólu i w komfortowej atmosferze gabinetu kosmetycznego.

5/5 - (2 votes)