Golenie bikini – sprawdź sposoby na depilację okolic bikini

Gładka skóra okolic bikini to w obecnych czasach standard. Wybór metod depilacji tej strefy jest bardzo szeroki, ale niektóre z nich mają dużą przewagę nad pozostałymi. Wygrywają metody bezpieczne, wygodne i skuteczne, które nie powodują podrażnień i dyskomfortu. 

Depilacja okolic bikini 

Depilujemy okolice bikini, dbając o własny komfort i higienę. Brak owłosienia w miejscu intymnym to swoboda na basenie, w saunie czy przebieralni w klubie fitness. Pomaga zachować higienę przy uprawianiu sportu, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości gładką skórę. Depilacja pachwin to w ostatnich latach absolutne minimum dbałości o nasze ciało i przyjęta powszechnie norma. Rekomendujemy ją każdemu kto docenia estetyczny wygląd oraz osobom, którym przeszkadza owłosienie  łonowe wychodzące poza linię bielizny. Klientki decydują się na ten zabieg także dla polepszenia komfortu życia seksualnego. Dopełnieniem gładkiej skóry w okolicach bikini jest ładna bielizna. 

Czym depilować bikini? 

Popularność zabiegu depilacji bikini przyczynia się do szerokiej gamy dostępnych metod. Są wśród nich metody mechaniczne, polegające na wyrywaniu lub goleniu włosów ostrzem oraz metody chemiczne, kremy i pianki, które mają w swoim składzie substancje rozpuszczające mostki keratynowe we włosie. Metody te są szybkie, więc często wybierane. Ich wady mogą być jednak niebezpieczne dla skóry, ponieważ cechuje je znaczna inwazyjność. 

Kremy i pianki zawierają substancje drażniące i stosowanie ich w miejscach intymnych może powodować podrażnienia a nawet reakcję alergiczną. 

Na skórze oraz w naszym otoczeniu znajduje się wiele drobnoustrojów, niektóre z nich są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ostrza maszynki mogą zranić skórę, a w konsekwencji doprowadzić infekcji.

Miejsca intymne charakteryzują się dużym ukrwieniem, dlatego zabiegi mechanicznej depilacji tych delikatnych miejsc za pomocą urządzenia wyrywającego owłosienie mogą być użyteczne wyłącznie dla osób o wyjątkowo wysokim progu bólu. 

Zobacz także  ABCdepilacji: Jak długo trwa zabiegi trwałej depilacji SHR in Motion?

kobieta w czarnym body po depilacji bikini

Na czym polega depilacja bikini? 

Są różne typy depilacji bikini. Podstawową różnicą jest zasięg depilacji, od klasycznej, gdzie usuwane są włosy do linii bielizny, po depilację brazylijską, w której redukuje się całe owłosienie intymne, także ze wzgórka łonowego, okolic odbytu oraz pomiędzy pośladkami.

Tak delikatna strefa depilacji wymaga specjalnych metod oraz wprawy. Do czołówki metod, które sprawdzą się w przypadku depilacji bikini należy kosmetyczna depilacja woskiem, która aby była bezpieczna musi zostać wykonana wprawną ręką fachowca. Kosmetyczka przeprowadzi nas przez zabieg dbając o nasz komfort i sprawność wykonania zabiegu. Nasza skóra zostanie odpowiednio przygotowana do zabiegu i zabezpieczona po przeprowadzeniu depilacji. Dużym atutem wyboru depilacji w gabinecie kosmetycznym jest wysoka skuteczność, za którą odpowiedzialność bierze wykonujący ją ekspert. 

Zalecamy regularne powtarzanie zabiegu depilacji woskiem. Gładka skóra nawet do pięciu tygodni jest możliwa dzięki usunięciu włosa wraz z cebulką. Proces odrastania jest znacznie wydłużony, a każdy kolejny zabieg powoduje osłabienie niechcianego owłosienia. 

Skuteczna depilacja bikini 

Polecamy także trwałą depilację SHR – IPL. Dzięki delikatności i uniwersalności Super Hair Removal – SHR in Motion jest idealna do depilacji bikini. To metoda, która powstała z połączenia kilku innowacyjnych technologii, dzięki czemu jest szybka, bezbolesna i bardzo skuteczna. Metoda IPL nie narusza delikatnej struktury skóry, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. Jest to szczególnie istotne przy depilacji delikatnych,mocno ukrwionych i unerwionych partii ciała, takich jak okolice intymne. Dlatego też  eksperci DepilConcept polecają SHR – IPL osobom z nadmierną wrażliwością skóry na ból, słabą skutecznością innych zabiegów, tendencją do pękania naczynek krwionośnych, wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Depilacja SHR zapewnia 30% utratę niechcianych włosów już po pierwszym zabiegu, a 7 do 10 bezbolesnych zabiegów z użyciem technologii IPL daje trwały efekt gładkiej skóry i pięknego bikini bez śladu owłosienia. 

3.1/5 - (14 votes)