Jak golić nogi, aby były gładkie?

O gładkie, zadbane nogi dbamy nie tylko w sezonie letnim. Przez cały rok walczymy z nadmiernym owłosieniem, szukając idealnego sposobu, aby jak najdłużej móc cieszyć się gładką skórą nóg. Z pomocą przychodzi nam depilacja Super Hair Removal, dzięki której możemy skorzystać z najnowszej technologii IPL. 

Czym depilować nogi?

Depilacja w domowych warunkach jest nie tylko czasochłonna, ale również mało efektywna. Za pomocą tradycyjnej maszynki pozbędziemy się owłosienia na 1-2 dni, dlatego też chętniej sięgamy po wosk, który przynosi nieco lepsze efekty. Problem w tym, że sam zabieg jest bardzo bolesny, a dodatkowo, wykonując go, powstaje ryzyko zerwania naskórka. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalistycznego salonu DepilConcept, który oferuje depilację IPL, wykorzystującą najnowszą metodę naświetlania. 

Choć w nazwie może ona nieco przypominać depilację laserową, to w rzeczywistości zabieg jest o wiele bardziej komfortowy. Depilacja IPL polega na emitowaniu wiązek światła o różnych długościach, które są w stanie dotrzeć nawet w głębokie warstwy. Melatonina wyłapuje ciepło, natomiast ogrzana cebulka ulega bezpowrotnemu rozpadowi. W tym samym czasie naświetlane są większe powierzchnie ciała, dzięki czemu sam proces depilacji trwa od kilku do kilkunastu minut. 

 

 

 

 

Nieskazitelna gładkość nóg – to możliwe!

Golenie nóg powszechnie nie jest kojarzone z czymś przyjemnym, bowiem domowe sposoby depilacji są bolesne, czasochłonne i często powodują efekty uboczne. Co więcej, zazwyczaj są one nieefektywne, bowiem włoski odrastają bardzo szybko, nawet po kilku dniach. Tymczasem depilacja IPL pozwala cieszyć się nieskazitelnie gładką skórą na nogach przez cały rok. Włosy na nogach, które stanowią poważny defekt estetyczny, możemy usunąć bez względu na to, jakiej są długości i jaki dokładnie mają kolor. 

Zobacz także  Wpływ muzyki na ciało i umysł! Poznaj 5 korzyści!

Depilacja IPL sprawdza się w przypadku osób o różnych karnacjach – od bardzo jasnych po ciemne. Wystarczy wykonać od 7 do 10 zabiegów, aby móc zapomnieć o włoskach na nogach przez dłuższy okres czasu. Sam zabieg depilacji IPL jest bezbolesny, a dodatkowo nie mamy po nim do czynienia z efektami ubocznymi, w postaci zaczerwienionej, przesuszonej czy podrażnionej skóry. Metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku osób o niskim progu tolerancji bólu, gdyż pojedynczy zabieg jest całkowicie bezbolesny. 

Depilacja IPL rekomendowana jest także osobom, które uczulone są na różnego typu preparaty do usuwania owłosienia – kremy, pianki, balsamy. Dobrze sprawdzi się także w przypadku kobiet z bardzo wrażliwą skórą, która na wszelkie ingerencje zewnętrzne reaguje pieczeniem czy zaczerwienienie, z którym często trudno sobie poradzić. 

Prosta i szybka depilacja nóg

Golenie ud, łydek czy kolan nowoczesną metodą IPL jest nie tylko szybkie, ale również całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i dla naszej skóry. Choć istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, to zakwalifikowanie klienta do depilacji poprzedzone jest odpowiednim wywiadem. Każda klienta traktowana jest w sposób indywidualny, dzięki czemu zyskuje ona jeszcze większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że o gładkie nogi należy dbać nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok. Nieestetycznie wyglądające włoski przebijają się bowiem pod rajstopy, a co więcej, nawet w chłodniejsze dni zdarza nam się zakładać krótkie spodenki, na przykład podczas wyjścia na siłownię. 

W kontekście golenia nóg postawmy na nowoczesną, lecz w pełni sprawdzoną metodę, dzięki której niskim kosztem możemy cieszyć się niezwykle gładką skórą na nogach. Warto mieć na uwadze, że depilacja IPL pomaga także w pozbyciu się owłosienia z innych partii ciała, w zależności od naszych preferencji oraz potrzeb. 

Zobacz także  Fotodepilacja od "podszewki"

Dzięki prostym zabiegom w salonie DepilConcept możemy uniknąć konieczności golenia się w domu oraz redukowania efektów ubocznych na skórze, która zazwyczaj źle znosi depilację tradycyjnymi metodami. Golenie nóg, podczas którego możemy się zrelaksować i odprężyć, a nie martwić stanem naszej skóry? To możliwe!

5/5 - (2 votes)