HomeConcept – peelinguj skórę w domu!

HomeConcept to cykl porad pielęgnacyjnych, które powinniśmy wykonywać w domu by cieszyć się jak najlepszymi efektami zabiegów trwałej depilacji SHR in Motion oraz  zdrową i dobrze wyglądającą skórą.

W dobie ogólnego lockdownu pewnie zastanawiasz się jak powinnaś dbać o skórę w momencie gdy Twój salon jest zamknięty?
Jednym z kluczowych zadań jakie powinnaś podjąć w domu jest wykonywanie systematycznego peelingu skóry. Odgrywa on dużą rolę w uzyskaniu jak najlepszych efektów zabiegu trwałej depilacji SHR in Motion i szybkiego wypadania włosów.

Dlaczego tak się dzieje?

Złuszczanie martwego naskórka ułatwia wypadanie włosów oraz dobrze złuszczona skóra jest bardziej podatna na zabiegi depilacji polegające na przenikaniu i penetracji światłem głębszych warstw skóry.
 
Do złuszczenia skóry zalecamy wykorzystanie naszego peelingu z serii Concept plus, który możecie zakupić w naszych salonach.
Jednak co zrobić gdy go zabraknie? Można wykorzystać alternatywne preparaty z kuchennej szafki, które tymczasowo zastąpią Ci właściwy peeling.

Bez trudu wykonasz go sama w domu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze domowe peelingi:

  • peeling z kawy: dwie szklanki kawy grubo mielonej lub fusów z dodatkiem 2–3 łyżek oliwy z oliwek. Możesz też dodać swoje ulubione składniki takie jak: olej kokosowy, miód czy awocado!
  • peeling z grubej soli morskiej z miodem: 1 szklanka soli gruboziarnistej, 1 szklanka drobnej soli, 1/3 szklanki oleju z pestek winogron, 8 kropli olejku z mięty pieprzowej.
  • czy peeling cukrowy: pół szklanki cukru, 3 łyżki oleju kokosowego, 2 łyżki soku z grejpfruta.
Świetnie sprawdzi się również użycie specjalnej rękawicy, która ułatwi wypadanie włosów podczas kąpieli.

Zachęcamy do systematycznego peelingu skóry. Nie tylko wspiera on efekty zabiegów trwałej depilacji SHR in Motion, ale również pomoże zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Zobacz także  NOWOŚĆ! Odbierz Twój Zestaw Startowy DepilConcept!
Rate this post