Fotoodmładzanie E-Light – efekty, ile zabiegów?

Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą być widoczne już po 20. roku życia. Tymczasem w dobie kultu piękna i młodości coraz więcej kobiet chce zachować nienaganny wygląd na długie lata. Często wspomagają się drogimi kosmetykami czy specjalistycznymi preparatami, jednak są to wyłącznie półśrodki. Chcąc wybrać sprawdzone rozwiązania, warto zdecydować się na fotoodmładzanie, które oddziałuje bezpośrednio na komórki skóry.

Dlaczego skóra zaczyna się starzeć?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który rozpoczyna się już w okolicach 20. roku życia. Z czasem nasza skóra traci wodę, zmniejsza się także ilość kolagenu i kwasu hialuronowego, odpowiedzialnych za jej sprężystość i elastyczność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, które widoczne są zwłaszcza na czole oraz w okolicach oczu. Starzenie się skóry jest nieuniknione, jednak obecnie proces ten można skutecznie zatrzymać. Każda kobieta zauważa pierwsze oznaki starzenia się skóry w innym czasie, który zależny jest między innymi od:

  • czynników genetycznych,
  • prowadzonego stylu życia,
  • odżywiania,
  • niektórych chorób.

Przez wiele lat za skuteczny sposób walki z czasem uważano aplikowanie na skórę twarzy kosmetyków anti-aging, jednak dziś wiadomo, że są to jedynie półśrodki. Nie poradzą sobie one z powstałymi bruzdami czy zmarszczkami, a jedynie nawilżą skórę. Nowoczesnym i niezwykle efektywnym rozwiązaniem jest natomiast fotoodmładzanie E-Light, które działa w głębokich warstwach skóry.

Na czym polega fotoodmładzanie E-Light?

Zabieg fotoodmładzania E-Light polega na emitowaniu specjalnie dobranych wiązek światła, które stymulują do pracy fibroblasty. Są one odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastyny. W skórze uruchamiane są dodatkowo procesy regeneracyjne, poprawia się też mikrokrążenie krwi, co pozwala dotlenić i odżywić skórę od wewnątrz. Wewnątrz skóry zachodzi więc wiele procesów, dzięki którym może ona odzyskać piękny i młody wygląd. Zabieg fotoodmładzania E-Light pozwala:

  • spłycić drobne zmarszczki i bruzdy,
  • zainicjować naturalne procesy odnowy,
  • zredukować worki pod oczami,
  • poprawić koloryt skóry,
  • zredukować drobne blizny.
Zobacz także  Depilacja pleców - jak usuwać włosy na plecach?

Jest ona całkowicie bezbolesny, a dodatkowo jego efekty utrzymują się przez naprawdę długi czas. Światło nie powoduje podrażnień, przez co jest idealnym rozwiązaniem także dla kobiet z bardzo wrażliwą skórą.

fotoodmładzanie w salonie kosmetycznym 

Kiedy warto zdecydować się na fotoodmładzanie?

Na zabieg fotoodmładzania najczęściej decydują się kobiety po 40. roku życia, które chcą na dłużej zachować młody wygląd. Niemniej jednak to, kiedy zostanie wykonana pierwsza sesja, zależy od indywidualnych predyspozycji skóry do starzenia się. W niektórych przypadkach przeprowadzenie pierwszego zabiegu może być wskazane nawet po 20. roku życia. Warto pamiętać, że światło działa nie tylko na zmarszczki, lecz również na drobne blizny, które nie prezentują się estetycznie na skórze. Fotoodmładzanie pozwala też zredukować przebarwienia, które często pozostają po ciąży czy po okresie dojrzewania. 

Jak często należy wykonywać zabiegi?

Pierwsze efekty zauważalne są co prawda już po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnego efektu należy wykonać całą ich serię. Najczęściej jest to 10 sesji, które powtarza się co 10-14 dni. Wiele zależy jednak od stopnia zaawansowania problemu oraz tego, jak skóra reaguje na światło. 

Po wykonaniu serii zabiegów odzyskuje się młodszy i zdrowszy wygląd, a efekty widoczne są przez długie miesiące, czasem nawet lata. Fotoodmładzanie przeprowadzane jest za pomocą specjalistycznego sprzętu, natomiast całej procedurze przewodniczy doświadczony kosmetolog. To on dokonuje kwalifikacji do zabiegu, udziela też porad w zakresie tego, jak prawidłowo dbać o skórę. 

Dlatego też zabieg fotoodmładzania można uznać za całkowicie bezpieczny – nie pozostawia on żadnych efektów ubocznych, nie powoduje powstawania nieestetycznych plam czy zaczerwienienia. To, co można zyskać, to młodszy o kilka lat wygląd w stosunkowo krótkim czasie.