Depilacja IPL całego ciała w DepilConcept

W obecnych czasach i naszej kulturze depilacja całego ciała uznawana jest za zabieg higieniczny. Zatem podejmują się jej już nie tylko kobiety ale również mężczyźni. Regularne zabiegi usuwania zbędnego owłosienia należą do codziennej rutyny, która bywa frustrująca. Depilacja często kojarzy się z rutyną, podrażnieniami i bólem. 

W odpowiedzi na potrzeby rynku  powstały trwałe metody depilacji. Najpierw rynek zawojowały „lasery”, które okazały się bardzo bolesną metodą. Chwilę potem pojawiło się światełko w tunelu, czyli metody tzw. fotodepilacji IPL. I skradły kobiecie (i męskie) serca bezpowrotnie. Jej skuteczność jest potwierdzona klinicznie. 

Czym jest depilacja IPL w salonach DepilConcept?

IPL (Intense Pulsed Light), oznacza silny impuls światła. Jest to innowacyjna, bezbolesna metoda depilacji stosowana w medycynie i kosmetologii. Stosowana w celu całkowitego pozbycia się niechcianych włosków. Metoda fotodepilacji opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Urządzenia IPL emitują wiązkę rozproszonego światła, która przenika w głąb skóry bez uszkadzania naskórka. Proces ten polega na zamianie odpowiedniego natężenia światła w energię cieplną, która dzięki melaninie zawartej we włosach wnika w ich strukturę i jest równomiernie rozprowadzana po otaczającej włoski tkance. Ten sposób całkiem bezpiecznie niszczy mieszek włosowy, odpowiedzialny za wyrastanie włosków.

W sieci DepilConcept zabiegi trwałej depilacji wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii Super Hair Removal (SHR) z systemem In Motion. Jest to technologia szybkiej, skutecznej i komfortowej metody trwałej redukcji owłosienia.

Technologia SHR jest najnowszą odsłoną technologii IPL i wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu fotodepilacji. Fotodepilacja SHR zawdzięcza swoją skuteczność zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania, tj. In Motion – czyli “w ruchu”. Każdy impuls ma jednostkowo niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu dostarczenia jej wystarczającej, łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego.

Zobacz także  Boyzilian – czy mężczyźni powinni depilować intymne okolice?

 

 

Depilacja IPL całego ciała w salonach DepilConcept

W DepilConcept można wykonać depilację jednej strefy jak i całego ciała. 

Program zabiegów jest ustalany indywidualnie w zależności od koloru skóry, włosa i osobniczej reakcji na zabiegi. Ogólnie każdy zestaw sesji obejmuje średnio minimalnie  7-10 zabiegów powtarzanych cyklicznie co 3 – 4 tygodnie (ze względu na różne fazy wzrostu poszczególnych włosów).

Pierwsza wizyta poprzedzona jest konsultacją, na której omawiane są potrzeby klienta , etapy wykonywania zabiegu, informacje dotyczące pielęgnacji skóry oraz przeciwskazania do zabiegu fotodepilacji. Kilka dni przed wizytą kosmetyczka z salonu wykonuje telefon przypominający o zabiegu oraz przekazuje informacje dotyczące  przygotowania się do niego. Przed wizytą w salonie, należy:

  • Wykonać depilację maszynką jednorazową 2 dni wcześniej
  • Na tydzień przed wizytą unikanie intensywnych kąpieli słonecznych

Są to podstawowe informacje jakie należy uwzględnić, pozostałe informacje są przekazywane podczas bezpośredniej konsultacji w salonie. 

Czas trwania zabiegu trwałej  depilacji SHR in Motion na całe ciało zajmuje od 1 do 1,5 godziny. Dlatego warto zaplanować sobie ten czas. Oczywiście Depilacja np. Samych pach to kwestia kilkunastu minut. Podczas rozmowy warto zapytać kosmetyczkę o orientacyjny czas zabiegu. Po zabiegu planowany jest kolejny zabieg wraz wydaną receptą i wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji skóry. 

 

 

 

Warto zwrócić uwagę na: 

  • wykonywanie depilacji 2 razy w tygodniu w miejscach, w których wykonywana była depilacja
  • Wstrzymanie się od golenia włosków maszynką jednorazową. 

W salonach także jest możliwość nabycia profesjonalnych i specjalistycznych kosmetyków DepilConcept, które wspomagają pielęgnację skóry.