W jaki sposób golić pachy, aby nie zostawiać czarnych kropek?

Kropki na nogach po goleniu, a także pod pachami, mogą pojawić się wskutek podrażnienia skóry bądź powstawania mikrokrwiaków. Pozbycie się ich jest trudne, dlatego też o wiele lepiej jest przestrzegać podstawowych zasad, dzięki którym ryzyko powstania czarnych kropek zredukowane zostanie do minimum.

Dlaczego po goleniu pozostają czarne kropki?

Carne kropki to podrażnione wskutek depilacji miejsca na ciele. Mogą one świadczyć również o powstawaniu mikrokrwiaków bądź o zanieczyszczeniu porów potem czy brudem. Dlaczego mogą pojawiać się kropki po goleniu? Powodem jest przede wszystkim nieodpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Niewykonanie peelingu, którego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka czy brak nawilżenia skóry może doprowadzić do jej podrażnienia. 

Problemem jest także złej jakości maszynka, na której ostrzach znajduje się mnóstwo bakterii i innego rodzaju drobnoustrojów. Szczególnie niebezpieczne jest używanie kilkakrotnie tej samej maszynki do golenia. Nieoczyszczona skóra również może przyczynić się do powstawania czarnych kropek na skórze – zabiegi depilacyjne każdorazowo należy wykonywać po uprzedniej kąpieli czy chociażby szybkim prysznicu, który pomoże pozbyć się bakterii ze skóry. Przyczyną powstawania czarnych kropek może być także ekspozycja skóry na słońce od razu po goleniu, noszenie zbyt ciasnych ubrań, a także zbyt agresywne golenie.

 

 

 

Jak się golić, aby na skórze nie powstawały kropki?

Aby zredukować problem, jakim są kropki po depilacji, należy przede wszystkim usunąć jego przyczynę. Zawsze dokładnie dezynfekujmy maszynkę, którą zamierzamy się golić. Zadbajmy, aby cała procedura odbywała się w spokojnych warunkach, bez pośpiechu. Wcześniej oczyśćmy skórę i pozbądźmy się zrogowaciałego naskórka. Aby uniknąć powstawania czarnych kropek, należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Eksperci są zgodni co do tego, że konieczne jest stosowanie kremów czy balsamów do golenia i po goleniu, ale także nawadnianie skóry od wewnątrz. Należy więc wypijać przynajmniej 2 litry płynów dziennie. 

Zobacz także  Meszek na twarzy - najlepsze sposoby na usunięcie meszku

Czarne kropki, czyli odrastające włoski

Kropki po goleniu nóg czy innych partii ciała mogą pojawiać się nawet kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Nie mamy wtedy do czynienia z podrażnieniem, a z…odrastającymi włoskami! Niestety, domowe metody depilacji są krótkotrwałe, dlatego też włoski mogą zacząć odrastać nawet po 2-3 dniach, szczególnie jeśli golimy się maszynką jednorazową. Aby uniknąć tego problemu, należy zastosować inną metodę usuwania owłosienia, przy czym dobrze jest wykonać zabieg w profesjonalnym salonie DepilConcept. Oferuje on depilację IPL, dzięki której nie będziemy borykać się z problemem czarnych kropek na skórze, bez względu na to, czy są one oznaką podrażnienia skóry, czy też odrastania włosków. Jak działa metoda IPL? Otóż wykorzystuje ona wiązki światła, emitując fale o różnej długości. Docierają one nawet w głębokie warstwy skóry, nagrzewając cebulkę włosa, co prowadzi do jej całkowitego rozpadu. Co ważne, w całym procesie nagrzewania nie ma ryzyka poparzenia skóry, bowiem cebulka zostaje ogrzana jedynie do temperatury, która zapewni jej trwały rozpad. Depilacja światłem to rozwiązanie dla kobiet, które borykają się z problemem czarnych kropek po goleniu, a także:

  • chcą zaoszczędzić czas – pojedynczy zabieg trwa kilka minut,
  • chcą zaoszczędzić pieniądze – wystarczy 7-10 zabiegów, aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą,
  • mają niski próg tolerancji bólu,
  • chcą skutecznie pozbyć się owłosienia w wybranych partiach ciała.

Pamiętajmy, że depilację IPL najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie DepilConcept – specjalista dobierze ilość sesji, dzięki którym pozbędziemy się niechcianego owłosienia. Ponadto, przeprowadzi on wywiad, który zakwalifikuje klientkę do przeprowadzenia zabiegu, mając na uwadze przede wszystkim jej bezpieczeństwo oraz komfort. O ile zredukowanie problemu czarnych kropek czy podrażnień po goleniu w domowych warunkach jest trudne, o tyle w przypadku depilacji IPL staje się jak najbardziej możliwe. 

Zobacz także  Mało znane fakty na temat ludzkich włosów!